Muodostelman testijäät

jännittää

Mitä muodostelman testijäillä tehdään? Tai mitä siellä pitää osata? Oon nyt muodostelmakoulussa ja aion pyrkiä minoreihin sekä kansallisiin noviiseihin. Jos pääsen molempiin valitsen tietysti minorit :). Joo mä tiedän tää on ihan väärä aika vuodesta miettiä tätä mutta jännitän testejä jo nyt :D niin että vastatkaapa :)

2

207

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • annikkii

      Varmaan riippuu aika paljon seurasta ja joukkueesta / niiden tasosta. Minoreihin ja kansallisiin noviiseihin todennäköisesti testataan ihan peruspotkut ja sirklaus eteen ja taakse, kolmoset, kaksoiskolmoset, kaarenvaihdot, ehkä helpoimpia twisseleitä, perusliukuja (vaaka, ikkuna, linjeeraus...).

      Ei kannata vielä stressata. ;)

      • Alottaja

        Kiitos vastauksesta :). Molemmat joukkueet kuuluu Suomen parhaimmistoon eli on varmaan aika vaikea päästä sinne minoreihin :O mut onneks mulla on siitä joukkueesta kavereita ni tiedän edes jotain mitä siellä vois olla :). Oon oikeestaan jo sopinu sen yhen kanssa et mennään joku päivä yleisöjäälle tai ulkojäälle yhessä ni nään niiden vauhdin :).

        Ja tiedän et tää on ihan liian aikaista stressata mutta pelkään että en tee testijäillä mitään oikein ja kaatuilen vaan koko ajan :( Toivottavasti mun oma parin päivän päästä alkava treeniohjelma johon kuuluu mm. kestävyyttä, lihaskuntoa, lenkkeilyä ja ketteryyttä helpottais tätä mun pelkoa. Ootan vaan koko ajan et yleisöjäät alkaa ni pääsen taas harjottelemaan niitä askelia ja liukuja :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2582
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      325
      2268
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      32
      2002
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1645
    5. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1616
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1519
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1396
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1369
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1325
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1116
    Aihe