Ei jaksa

.......

Kun kaikki kysyy koko ajan samoja asioita joka päivä ja joka helvetin minuutti. Menee oikeesti hermot ku yrittää löytää edes kerran jotain uutta ja mielenkiintosta liittyen sims 2:een niin: "MIKÄSZ ONZ ZE RAHAKOODI?"

Tänne on keksitty semmonen kiva juttu mikä on tossa ylhäällä. Kirjotat siihen vaikka yhden pienen sanan joka liittyy ongelmaasi. Ja vastaus löytyy helposti jos osaa vähääkään käyttää aivoja. Säästyy odottamiselta. Ja sitä kutsutaan etsimiseksi.
Googleakin kannattaa käyttää.

Ja monet tuntuu tulevan tänne heti kysymään kun tulee pienikin ongelma kun ei viitti tutkia asiaa.

No oon saanu taas purkaa itteeni tarpeeks tällepäivälle. Muahahahfbljksdgjkdg!!!

8

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erkki

      Niinpä! Älkää ksyskö samoja asioita 10000 kertaa!!! "Mikä on se rahakoodi? Paljon TS2 maksaa?" OIKEESTI!!! LOPET`TAKAA!!! Rupee ärsyttää!!! Opetelkaa ettimään ääliöt!!!!!!

      • *Krepet*

        Samat sanat! Kokoaja samaoja kysymyksiä!!!! ARGH!!!! MITEN Niitä silloin jaksaa lukee, kun kysytää samoja kysymyksiä koko ajan!! Siinä oli vaan mun mieli pide!!!


      • mon_key
        *Krepet* kirjoitti:

        Samat sanat! Kokoaja samaoja kysymyksiä!!!! ARGH!!!! MITEN Niitä silloin jaksaa lukee, kun kysytää samoja kysymyksiä koko ajan!! Siinä oli vaan mun mieli pide!!!

        Niinpä niin! Aina kun tulen kattomaan viestit, niin uusimmissa lukee: "Mikä on RAHAKOODI SIMS 2:SEEN?" tai "SAAKO SIMS 2:SESSA LEMMIKEITÄ?" Käy kyrsimään... Jos kattelis joskus edes niitä seuraavam sivun viestejä, niin sieltä saattaisi löytyä vastaus...


    • VaaleaSusi

      Juuh... Katselin myöskin että löytäisinkös jotain uutta tietoa kun ruutuun pomppaa kymmenen koodikyselyä... alkaa ottaa päähän.

      • Auttais pikkusen asiaa jos laittais otsikkoon jotain muutakin kuin "APUA TARVITAAN ÄKKIII IIIIK ÄÄÄÄK!!!!!" vaan "Simi ei saa kustuu" niin tietäis mitä se sisältää eikä tarvis välttämättä rupee availee. Säästyy aikaa varsinkin jos on hidas netti.


    • zuzuliini

      Totta mutiset=)...Hirveän työläs aina alkaa selaamaan viestejä, kun ensinnäkään otsikot eivät selvästi kerro, mistä kyse. Helpottaisi myös, jos aina laittaisi, onko kysessä PS, Xbox, PC vai mikä Sims-asia. PC:n sims-jutut kun ei konsolilla pelaajaa hirveesti aina kiinnosta=)
      NOOH, ehkä minä jorisen turhia..pitäisi varmaan aikuistua ja lopettaa simssien ja muiden pelaaminen, heh heh....Nääs kun olen tällainen ihan normaali 27-vuotias työssä käyvä female, joka Sims koukussa siltikin=)

      • Kika

        Ei sun tilanne ole pahakaan.. Mä olen jo yli 3kymppinen työssäkäyvä äiti ja sama vika, eli koukussa tähän ihanaan peliin..=)


      • Villi
        Kika kirjoitti:

        Ei sun tilanne ole pahakaan.. Mä olen jo yli 3kymppinen työssäkäyvä äiti ja sama vika, eli koukussa tähän ihanaan peliin..=)

        Jos vielä jätettais märehtimättä samoja asiota monessa paikassa,niin tilaakin säästyis,kun kerran tässä on vaihtoehtona vastaus viestiin ja kerro kaverille ja kaikkea muuta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      17
      2563
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      86
      2401
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1334
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      119
      1215
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      87
      1202
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      279
      1131
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      14
      960
    8. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      939
    9. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      12
      927
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      57
      837
    Aihe