Työpaikkoja kun olen selaillut mol.fi:stä, niin olen usein huomannut, että tämä nordic henkilöstöpalvelu hakee usein työntekijöitä palkattomaan harjoitteluun. Varmaan vuokrataan nämäkin työntekijät vielä eteenpäin. Itse en ainakaan suostuisi menemään töihin ma-pe 8-16 jos palkkana olisi vain "työkokemus".
Kyllä tehdystä työstä pitää palkka maksaa!
Nordic henkilöstöpalvelu hakee usein palkattomia harjoittelijoit
työmies77
4
374
Vastaukset 4
- Sis.sas.sees.söös..ES
Itse asiassa ei tarvitse. Palkka on vaan liittojen keksimä sekoilu. Työitsessään on palkka.
- aasqq
Toihan on loistava idea, kyllä koululaiset tarvii harjoittelupaikkansa.
- merkonomi
Ne kohtelee työntekijöitään todella huonosti. Tiedän, kaveri oli juurikin näiden kiusattavana. Ilmeisen sisäsiittoinen paikka. Kirjaimellisesti. :)
- hamppari9
Usein harjottelusta maksetaan tyänantajalle. eikä tuu sos.kuluja yms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851236
- 96977
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33475