Kiitos järjestäjille hyvistä esiintyjistä ja järjestelyistä. Tunnelma oli hieno eikä sadekaan haitannut kuin ihan eka tunnin aikana.
Tänään on pakko mennä uudestaan!
Pittäähän se nähä Eini ja Tuure! Ainaskin!
Ja porukkaa on tulossa taas kuulemma kovasti - paljon tuttuja oli jo eilen!
Arvostelijoille sen verran vihjeeksi, että nouskaahan sohvalta ja tulkaa paikanpäälle.
Tai järjestäkää parempi festari - siinä voi olla hiukan haastetta ;)
Tänään on pakko mennä uudestaan!
Pittäähän se nähä Eini ja Tuure! Ainaskin!
Ja porukkaa on tulossa taas kuulemma kovasti - paljon tuttuja oli jo eilen!
Arvostelijoille sen verran vihjeeksi, että nouskaahan sohvalta ja tulkaa paikanpäälle.
Tai järjestäkää parempi festari - siinä voi olla hiukan haastetta ;)
Vastaukset 41
Vanhimmat
Hyvät on vestarit !
Ei pääse sinne mutta hengessä mukana. Asun kaukana . Onhan siellä tänään aurinkokin paistanut. Katselen välillä web kameraa Vapaudenkatu. Kovasti on kävijää pankkiautomaatilla.
"minä taivu en koskaan-------tahdon taas vaan yrittää"
Opettele sanat,moni omillaan oppinut ei ole toimeen tulemaan.
Sing sing.
Mä Mistä Löytäisin Sen Laulun
mies joka ei tanssi.
Ainaskin, justiinsa.
ei ole moittimista
Maailmassa kaikki hyvin, siltä tuntuu just nyt.
Pessimisti ei pety, mutta, mutta.
Näkemiin.
Morkkis? eheee, huomenna uus päivä! "Pilleri" veskaan!
MINÄ en mee päihin jos sitä luulet!
se on varmaa! niin paljon se sattuu############
veli ja sen sisko!
Liiruunlaaruunmööryöryn, en haluu enempää kuin veli ja sen koira ovat parhaat ystävät ja LUOTETTAVIMMAT!
Kivat karkelot!
Lisää näitä!
Kiitos järjestäjille!
T. Eräs ohikulkenut matkailija paliskunta
On turhaa ängeta kempan sisäpiirihin jos on negatiivisia juttuja Et pääse! Ja et sitteenkään! Vaikka kehuisit!
Jos sittenkin tervejärkisenä sanon muutaman sanan.----KEMIJÄRVI se ei ole ROVANIEMI! Niillä on aivan erinlaiset käsitykset miten mennään!
Ensiksi! Heti huomaa erilaisuuden, numero ! on se ettei kemijärveläinen mollaa omia! Ei millään kepuikonsteilla!. Jos sinäkin etes kerran tyytysis siiheh mitä kemppalaiset ovat omista asioista mieltä, etkä jauhaisi omia rovaniemilisiä juttuja niinpääsisit porukkaan.
Jos nyt ollaan otettu niin sekin on väärin, mutta, kun met ollaan niin niin sisäänlämpeneiä kemijärviläisiä.
Alias ellakin on ottanut ja mitä sitten.
Minä en kuitenkaan mene johonkin taaksemennyttä aikaa vaan elän tulevaa!
Ellaperkele! Kerrankin et ole nössöperkele!
Jokuperkele haluu kiusata minuu mut se on myöhästä! Ellaperkele on ottanut ja sehän riittänee jollekkin morarisoijalle.
Rovaniemeläiset ja heidän oma Lapin kansa lehtensähän on iän kaiken mollannut Kemijärveä.... SIELÄ SE SUURI KATEUS PIILEE.
Iso osa täällä Kemijärvi palstalla on muiden kuin kemijärveläisten kirjoittamia juttuja, mutta näinhän se on kun on paljon kemijärveläiset menettäneet mm ( isot työnantajat, väestökato ja jne ) niin saadaan sitä negatiivistä palautetta.
PS: Ja vielä! Tykkäsin sinusta! Mutta en enää!! Tykkään enempi demuista, koska toinen jalka on ollut koko ajan sinne, vaikka en hyväksy heidän juttuja, mutta tällä kertaa he eivät sorra minua!
Me ei jauheta samaapaskaa kauan se on saletti!
Ottaa päähän niin että pitää jauhaa samaa paskulia ihanan illankin aikana. Minun puoesta saavat jatkossa jauhaa edelleen, MUTTA MINÄ EN OO MUKANA!
Jooooooo ei tarvita roinpesiötä täälä sivuila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oi voi oi oi katson järvelle ja huokaan, luonto on minun Jumala muita en tarvi.
Ei kyllä karmeempaa musaa voisi olla, mistä ne onki löytäny nuo kaameimmat esiintyjät tänne. Vanha äämäkin se Koivuniemi ja Eini ym. kaikki rupulimusa artistit.
Hirmuinen oli myötähäpeä.
Ei ikinä enää tällaiseen junttilaan.
Tosi hyvä homma ja muista kans pitää Se typerä roppas pois kans surkimus""
Mahtavat vestarit ! Ihimiset hyvällä tuulella. Ei tappeluita ei rähinöintiä. Kaikki Pelas. Ensi kesänä uuvestaan.
Se on näissä syrjäkylissä missä ihmiset saa tekohampaat rippilahjaksi, tuo musiikkimaku sellaista junttihumppaa ja iskelmää. Siis aivan kauheeta korvakuraa vain. Ei näihin käpykyliin ketään Cheekkiä tai Mustaa Barbaaria saisikaan esintymään, ei näillä rahat riitä maksaa, kuin tuollaisille eläkeellä oleville vanhoille kääköille.
No ei ole edes musiikkia, mitä nuo sinun mainitsemat henkilöt esittävät.
Mutta nauramati on vaikea kyllä kuunnella kun joku vanha ämmä, Paula Koivuniemi laulaa rakkaudesta, joutaisi jo luppokotiin esiintymislavoilta.
Kaikki me vanhenemme,ei ole olemassa toista elämää,vaan yksi vaatimaton tähdenlento tää.
Paula on SUURI Stara.
http://www.youtube.com/watch?v=lBj4GH2ZFXo
Joutaisi jo eläkkeelle muistelemaan omaa suuruuttaan. Myötähäpeää kokee kaikki, kun jo äänensä menettänyt muori yrittää raakkua vanhoja hittejään lavalla.
Lohisoppaako?
Hohhoijaa, Ei ole huonoa solistia, vaan maku on ihmisillä erinlainen, mutta tarviiko sitä mollata, on kuuntelematta, miten yksinkertaista.
Paula K on ihan hyvä, vaikkei olekkaan kärkipäässä suosikeistani. On tullut kuunneltua livenä ainakin pari kertaa, Perävaarassa ja Lappi Areenalla, vaikkakin sinne änkäsin Kari Tapion vuoksi.
Sanoisin näin että hyvä ku tekivät nämä festarit.
Nyt oli nämä artistis ja ens vuonna jotaki muuta.
Mutta että ne on kuiten ensiki vuonna,se,se on tärkiätä!!!
Ja sitä seuraavanaki!!!
Joo, hyvät festarit ne oli !
Mikään muu tapahtuma ei oo ikinä saanut Kemijärvellä noin paljon väkeä liikkeelle!
Innolla odotan jo ens vuotta!
Joo, hyvät oli festarit ja hyvät oli ilmat!
Ainoastaan juontaja-Vänä ryssi oman osuutensa. Olisi voinut olla selvin päin! Nyt ei saanut puheesta selvää eikä äijä meinannut pysyä pystyssä "juontojensa" aikana.
Hävetti kertoa vierilleni, että kyseessä on "se" tv-ohjelman tekijä.
Sieltä ei saanut edes piparia!! :(~
Minä häpeen sua. Sun isäs ja äitis häpee sua. Sun veljes ja siskos häpee sua. Sun kaveris häpee sua. Kaikki häpee sua.