Odotitko/aiotko/oliko sinulla tarkoituksena odottaa seksiä avioliittoon? Jos odotit seksiä avioliittoon, mikä oli päätöksesi taustalla? Mikä auttoi jaksamaan odotusta? Kannattiko odottaminen?
Vastaukset 11
- lololololololooo
Odotitko, aiotko,oliko, jos, mikä, mikä, kannattiko?
Mitä wittua se sulle kuuluu...mee muualle utelemaan! - 90% hääkakku
Seksistä pitää nauttia ennen avioliittoa, avioliittoon menemisen jälkeen se loppuu. Viimeistään.
- 1+9
Jep. Avioliitto on seksin surma. Miten ihmeessä se meneekin niin että kun sormus on saatu sormeen niin meilläkin 4 kertaa viikossa harrastettu seksi väheni 12 kertaan vuodessa. Aloittajan logiikalla kukaan ei saisi seksiä pahimmillaan ikinä. Väestönkasvua sillä kyllä hillittäisiin.
- nyt nolla
1+9 kirjoitti:
Jep. Avioliitto on seksin surma. Miten ihmeessä se meneekin niin että kun sormus on saatu sormeen niin meilläkin 4 kertaa viikossa harrastettu seksi väheni 12 kertaan vuodessa. Aloittajan logiikalla kukaan ei saisi seksiä pahimmillaan ikinä. Väestönkasvua sillä kyllä hillittäisiin.
Kyllä ,enne seitsemän kertaa yössä
- ei mitään järkeä
Seksin toimivuus on niin tärkeä osa suhteen toimivuutta, että olisi täysin järjetöntä sitoutua avioliittoon tietämättä, että myös seksi toimii hyvin.
- 7+8
Kun olisi se kristallipallo...
- hhjumnjuy
7+8 kirjoitti:
Kun olisi se kristallipallo...
Pienen vähemmistön kanssa on kemiaa seksuaalisesti, ja jos sitä ei ole, sitä ei voi millään luoda.On ehdottoman tärkeää ottaa selvää siitä, millainen puoliso itseä sytyttää jo ennen vakiintumista, jotta osaa tunnistaa sen oikean.
- mä vaan
En odottanut. Mielestäni seksi voi kuulua seurusteluun. Ylipäätään liikaa merkitystä ladataan ekalle yhdynnälle. Seksuaalisia kokemuksia on yleensä ennen sitä. Kun miehen penis oli vaginassani ensimmäistä kertaa, ei se elämääni muuttanut. Järisyttävämpiä kokemuksia oli ennen sitä ja tuli sen jälkeen, vaikka kivaahan se oli. Se oli osa jatkumoa, ei minkään huipennus tai minkään alku. Lahja miehelle - no ei todellakaan, vaan asia, jota itse kropallani halusin.
Miksi seksiä (yhdyntää) pitäisi säästellä, jos molemmat sitä haluavat, kokevat olevansa valmiita ja tuntevat vastuunsa? Ei esiaviollinen seksi tarkoita mitenkään sitä, etteikö olisi kykenevä henkiseenkin yhteyteen.
Seksi ei loppunut avoliittoon eikä avioliittoon. En tiedä, millaisia taikasormuksia muut sitten ovat pujottaneet ja minne, jos seksi on loppunut avioliiton solmimiseen. - nykyaikainen
En odottanut.
Aion odottaa avioliittoon.
- bkhöh
En odottanut avioon. Miksi olisin?
Eikä avioliitto ole vaikuttanut seksin määrän, raskaus ja lapsen saaminen sitävastoin on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3581134- 71758
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37696- 50612
- 41588
- 63533
SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht321501Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri19491- 75471
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22459