Jos nuori mies (opiskelija) keräilee paljon pulloja, näyttää pullonkerääjältä, tonkii roskiksia ja etsii niistä käyttökelpoista tavaraa ym. Onko se mielestänne turn-off?
Naiset, mitä mieltä pullonkeräämisestä?
jussi pussi
776
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Varmaankin suurimmalle osalle
Kaikkea negatiivista tietysti.
Pullojen ja tälkkienkeruu on mielestäni ok,mutta roskisten tonkiminen ei.
Itsekin noukin kävelylenkillä tälkit talteen ja vien ne kaupan palautuskoneeseen.
Onhan näitäkin,jotka tonkivat kauppojen jäteastiat, tällainen henkilö on turn off. Jonkun talon tai taloyhtiön romulava,johon asukkaat saavat heittää itselleen epämieluisat ylijäämätavarat on myöskin ok.Toisen roska on toisen aarre.
Keräsin joskus pulloja parina kesänä rmj festareilla ja tienasin pari tonnia per festari. Oli sitten mukava tuhlailla niitä rahoja. Tienasin kyllä hyvin jo pelkästään kun olin niitä festareiden lavoja ja kaikkea rakentamassa 11 kesää. Paris viikos tuli tonni käteen. Mut silloin alkuaikoina keräsin myös pulloja.
YTM = korkkaa pullon omistukseen ja käyttää sen tyhjiin
ATM = epätoivoisena kyyristelee haisevien ja kusisten pullojen takia muutaman euron tähden
Pulloista saa rahaa mut naisista on vaan harmia ja naiset vie kaikki rahat. Mielummin kerää pulloja kun seurustelee.
Mahtava kommentti! ;)