Miksi naiset vihaavat peliä?

Future Player

Miksi naiset vihaavat ajatusta siitä että ATM/KTM alkaisi opettelemaan peliä?

"Ole vain oma itsesi". "Tarjoa drinkki ja hyväksy ettei naisia kiinnosta". "Kyllä joku sinut haluaa (mutta en minä, tai kaverini)". "Kyllä nainen tunnistaa pelimiehen (sen lipevän pikkutakkiluuserin joka yrittää olla pelimies, muttei osaa)".

Miesten kannattaisi pysyä onnettomina, ilman toivoa naisista. Alle 25v lapsettoman naisen kuuluu pysyä vain unelmana kaikille muille paitsi top 5% ytmeille...jotka muuten osaavat pelin, ja luovat pelimiestaidoillaan "kaikki vain tapahtui"-fiiliksen.

Pelkäävätkö naiset että pelin opettelu muuttaa hierarkiaa? Ytmit odottavatkin nelikymppisiksi ennen kuin suostuvat avioon? Ketmit eivät odotakaan kiltisti vuoroaan, vaan yh-äitien ja seinäruusujen sijaan yrittävät iskeä nuorempia ja kauniimpia? Ätmit eivät tarjoakaan drinkkejä tai vahdi laukkuja, vaan lukevat pelimiesoppaita?

Naisille paljastuukin ettei ole Kemiaa, Kohtaloa, Tosirakkautta tai Sitä Oikeaa - on vain miehen taito systemattisesti käyttää piiloviestintää oikealla tavalla, vedoten kivikaudelta peräisin oleviin vaistoihin jotka ohjaavat naista etsimään korkean statuksen miehen?

Miksi luuserien on pysyttävä luusereina? Kertokaa naiset rehellisesti.

Ps. Kiitokset nimimerkille PlayTheGame joka kirjoittaa asiaa.

30

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siis täh?

      "Pelimiesoppaat" tähtäävät naisen narraamiseen yhdeksi yöksi petiin. Ei niillä ole mitään tekemistä pitemmän suhteen syntymisen kanssa. Ei kukaan jaksa feikata luonnettaan kuin max. yhden illan.

      • JonOnWomen

        ehkä just se max seuraavana päivänä viä et herrasmiehen kuva jää.
        sit voikin mennä ottamaan sen bissen sielt kaapist : )


    • no siksi koska

      Nainen kykenee tuntemaan rakkautta. Kemiaa, tosirakkautta ja Niitä Oikeita on olemassa, tuosta kohtalosta nyt en niin varma olisi.

      • Future Player

        "Nainen kykenee tuntemaan rakkautta. Kemiaa, tosirakkautta ja Niitä Oikeita on olemassa, tuosta kohtalosta nyt en niin varma olisi."

        No tuntemieni pelimiesten tapauksessa rakastuneita naisia riitti ja riittää vieläkin. Juuri noita termejä käyttivät...kuultua:

        - "minä rakastan häntä"
        - "meillä on sitä kemiaa"
        - "vain hän on minulle Se Oikea"
        - "minusta tuntuu että kohtalomme on olla yhdessä"
        - "hänen jälkeensä kukaan ei ole tuntunut miltään"

        Ihmeesti sitä Rakkautta, Kemiaa ja Kohtaloa syntyi kun miehet iskivät muutamia kymmeniä naisia ja ainakin kahden tapauksessa opettelivat pelimiesjuttuja kirjoista. Taisi olla puhdasta sattumaa että ennen pelin opiskelua ja/tai kymmenien naisten iskemistä Rakkaus, Kemia ja Kohtalo puuttuivat?

        Minkähänlainen kolaus olisi näiden typyjen maailmankuvalle jos he joutuisivat myöntämään että Rakkaus, Kemia ja Kohtalo olivatkin peräisin amerikkalaisten pleijerien kirjoista? ;)))


      • no siksi koska
        Future Player kirjoitti:

        "Nainen kykenee tuntemaan rakkautta. Kemiaa, tosirakkautta ja Niitä Oikeita on olemassa, tuosta kohtalosta nyt en niin varma olisi."

        No tuntemieni pelimiesten tapauksessa rakastuneita naisia riitti ja riittää vieläkin. Juuri noita termejä käyttivät...kuultua:

        - "minä rakastan häntä"
        - "meillä on sitä kemiaa"
        - "vain hän on minulle Se Oikea"
        - "minusta tuntuu että kohtalomme on olla yhdessä"
        - "hänen jälkeensä kukaan ei ole tuntunut miltään"

        Ihmeesti sitä Rakkautta, Kemiaa ja Kohtaloa syntyi kun miehet iskivät muutamia kymmeniä naisia ja ainakin kahden tapauksessa opettelivat pelimiesjuttuja kirjoista. Taisi olla puhdasta sattumaa että ennen pelin opiskelua ja/tai kymmenien naisten iskemistä Rakkaus, Kemia ja Kohtalo puuttuivat?

        Minkähänlainen kolaus olisi näiden typyjen maailmankuvalle jos he joutuisivat myöntämään että Rakkaus, Kemia ja Kohtalo olivatkin peräisin amerikkalaisten pleijerien kirjoista? ;)))

        No jotkut naiset ovat vähän yksinkertaisia ja haksahtavat noihin. Eivät kaikki kuitenkaan.


    • Ei naiset vihaa peliä. Naiset vihaa pelejä, mihin heiltä ei löydy pelimerkkejä.

      • Mies31v.

        Wow. Vihdoinkin oikea vastaus.

        P.S. Miehen logiikasta täytyy lainata vastaajia, kun sinkut on niin....


      • Mies31v. kirjoitti:

        Wow. Vihdoinkin oikea vastaus.

        P.S. Miehen logiikasta täytyy lainata vastaajia, kun sinkut on niin....

        Heh... Ei sieltä kannata lainata mitään...


    • Gammaromeo

      En vihaa pelimiesoppaita. Mutta kilttinä, aika komeana ja normaalit sosiaaliset taidot omaavana miehenä haluan kelvata naiselle omana aitona itsenäni. Haluan huomioida naista, mutta en halua olla pelimies.

      • PUA scam

        Uskoisin kanssa että näin et voi hävitä.

        Kanssa kyllästyin feikkaamaan kuten noi oppaat opetti, kun se tosiaan oli sitä että kamalan työn ja vaivan jälkeen jos joku kiinnostui sinusta noilla manipuloinneilla ja pelleilyillä (eikä sitten todellakaan pidä paikkansaan että jokaiseen naiseen toimii!) niin kyllä se juttu lopahti sen myötä kun tuo valepersoona laskettiin.

        Aika harvinainen tapaus on, että jos saat tuollaisen toimimaan ja vielä siten että muutut ihan eri henkilöksi sen käyttämisen jälkeen, tässä tapauksessa omaksi itseksesi.


    • Jii007

      Ätmeille ainoa oikea ratkaisu on vain asennoitua niin, että ei saa pillua tai parisuhdetta luultavasti koskaan. Mikäli joskus sitten saa pillua tai sen parisuhteen niin sehän on sitten vain pelkkää plussaa. Ei ainakaan pety kun ei toivo liikoja, mutta jos koko ajan unelmoi limapilluista ja ihanista parisuhde hetkistä niin se yksinäisyys sattuu niin paljon enemmän.

      • 7-vuotias

        Kyllä kannattaa se hauta kaivaa jo 20-vuotiaana. Mitä sitä elämässään muutenkaan mitään yrittämään mitä ei ole 7-vuotiaana saanut. Sen sijaan menee vaan nurkkaan runkkaamaan ja uskottelemaan itselelleen ettei elämässä voi mitään saada.


      • Jii007
        7-vuotias kirjoitti:

        Kyllä kannattaa se hauta kaivaa jo 20-vuotiaana. Mitä sitä elämässään muutenkaan mitään yrittämään mitä ei ole 7-vuotiaana saanut. Sen sijaan menee vaan nurkkaan runkkaamaan ja uskottelemaan itselelleen ettei elämässä voi mitään saada.

        No mitä se hyödyttää uskotella itselleen, että elämässä saa kaiken mitä haluaa? Elämässä ei todellakaan saa sitä mitä haluaa. Minä en esimerkiksi saa naista vaikka olen sitä yrittänytkin. Ei se ole keneltäkään pois jos minä en aikaani tuhlaa naisten lähestymiseen.

        Ei ainakaan minun elämäni perustu siihen yhteen asiaan, että olisi ihan pakko saada nainen. Elämä on pääasiassa itseään varten eikä naisia varten.
        Minulla ainakin on muitakin unelmia kuin naisen saaminen ja perheen perustaminen. Myönnän, että ennen oli minullakin tärkeimpänä unelmana se perheen perustaminen, mutta kun en näköjään kelpaa edes pitämään naista kädestä niin on ihan turha haaveillakaan yhdynnöistä ja penskoista.

        Vittu kun näkyy taas palsta olevan täynnä kaikenmaailman naisten palvojia joiden elämä pyörii vain naisten ja heidän "sielunkauneuden" ympärillä.
        Miksi te palvotte naisia? Onko teillä oma kotialttari jossa on naisten kuvia ja kynttilöitä, ja johon polvistutte rukoilemaan?


    • Future Player

      Ainakin minun tuntemani (ex?)pelimiehet ovat suhteissa ja naimisissa samalla tavalla kuin muutkin. Ainoa ero on että tyttöystävät ja vaimot tuppaavat olemaan vähän paremman näköisiä. Eikös suuri osa suhteista muuten saa alkunsa yhden yön jutuista?

      Eikä se mitään narraamista ole. Naiset himoitsevat juuri peliä, ja miehiä jotka sen osaavat. Himo jota naiset tuntevat pelimiestä kohtaan naamioidaan Kemiaksi, Rakkaudeksi, Tunteeksi, jne. Niin kuin eräs kamunainen erittäin osuvasti sanoi, hän ottaisi mieluummin yhden illan Aitoa Tunnetta pelimiehen kanssa, kuin loppuelämän seurustelua tylsän miehen kanssa.

      Eikä siinä mitään jos on komea ja sosiaalinen mies jolla riittää naisia. Nyt puhutaankin ätmeistä ja ketmeistä. Miksi ätmien ja ketmien pitäisi hyväksyä tilanne ja kuvitella että Kohtalo päättää ja hupsista kävikin niin että ätmi on yksin ja ketmi lihavan yh:n kanssa...

      Sehän on kuin rikkaan perheen lapsi ja köyhän perheen lapsi miettisi että tuuri päättää kellä on rahaa, ei voi muuttaa. Se on kuin rakkautta, joku on vain tarkoitettu yhteen rahan kanssa. Ihan kiva rikkaan perheen lapsen kannalta, mutta ehkä köyhän perheen lapsen kannattaisi opiskella ja tienata sitä rahaa ettei tule suru puseroon?

      Eikös ollut hyvä vertaus!!!

      • Jos suhdetta oot hakemassa niin kannattaa muistaa yksi juttu. Pelaamalla saatu, pelaamalla pysyy. Kuin kauan jaksat pelailla niitä pelejä, jos hyvä ihmissuhde on hakusessa...?


    • ATM-sympatisoija

      Jos pelimiespelleily vaan toimisi niin hyvä.

      Mistä puhuit on lähinnä mainospuheita.

      http://keskustelu.suomi24.fi/node/12265145

      Mutta se mikä naisia tuossa pelissä pelottaa, on seksuaalisen vallan menettäminen. Onhan se kiva että voi panetuttaa itseään ytmien kullikarusellissa, ja sitten ottaa aisurikseen jonkun pahaa aavistamattoman ketmin. Näinhän voi ihan hyvin käydä jollekin ytmillekin joka päättää vakiintua jonkun kullankaivajan kanssa.

      Atmeilla ainakin täällä on hyvä kaikki tai ei mitään-asenne; jos ne koskaan siitä alhostaan nousee, niin eivät ainakaan mene samaan lankaan kuin muut.

    • Taas joku ihmeen "palstatotuus" että naiset vihaisivat peliä. Ehkä jotkut naiset, mutta ei pidä yleistää. Mies, joka ihan oikeasti hallitsee pelin, on hurmaavaa seuraa. Ihmisenä, joka arvostaa vuorovaikutustaitoja, "supliikkia", nokkeluutta ja itsevarmuutta, viihdyn erinomaisesti pelin hallitsevien miesten parissa.

      Se, että oppiiko sen silmänpilkkeen, sukkeluuden ym kirjoista, on sitten ihan eri jutru mutta mitään ei varmasti häviä kokeilemalla. Hyödyllisempää se joka tapauksessa on lähteä ulos ihmisten ilmoille kuin vaatia täällä naisten muuttumista.

      • -miinust

        Sanoo joku tyhmä, läski ja mahdollisesti yhäri.

        EI KIINNOSTA!


    • Reipas Mies

      Niin pitkään kuin olen tällä palstalla kirjoitellut teesejäni on ollut supliikki. On perinteistä että YTMIT erottuu muista miehistä jotenkin. Naisille se on sinänsä ollut helppoa: tunnista hyvä asiakaspalvelu, olet löytänyt ytmin.

      Tietenkin lähtökohtaisesti ytmejä pidetään naisten viihdyttäjinä luonnostaa. Vasta aivan viimevuosien netti-materiaali on raottanut sitä mystiikan verhoa mitä itseasiassa tämä naisten viihdytys on. Se risoo monia että saakin hyvänolon vähemmän laadukkaalta mieheltä ja eihän naisen vaistot voi olla väärässä, eihän?

      Korostin ja kirjoitin jo vuosia sitten että tavismiehillä ei ole varaa romanttisiin utopioihin kumppaninsa valinnan kanssa sekä että sieltä se naapurin eloveena-tyttö yöherhosta tulee pyytämään joraamaan ja bang, kohta on timanttisormuksen ostoreissu käsillä.

      Jotta alkaisi Scorata, täytyy olla sellainen kuin P/S /Seksi-markkinat tarvitsevat kentällä tyypillisiä suosittuja hyvin naisia käsitteleviä miehiä eli siis on olemassa yhteinentekijä jossa mausteena on erilaiset persoonalliset tekijät mutta peruskäytös on kuitenkin saman tyyppistä. Eli siis ujo peruspallinaamamies ei saa juurikaan naisilta huomiota istuessaan ruutupaidassaan baarin nurkassa oluttaan lipitellen.

      Nimenomaan naisten mieleen on se että joku mies sillä hetkellä saa sen naisen olon kuumiksekseksi hyvänolon tunteen kera. Tämä ei toteudu auton moottoreista tarinoimalla eikä tuulivoimasta luennoimalla. Silkki-stringeissä ei ole kipinää. Miksi mennä baariin jos sieltä ei saa seksuaalissävytteistä sekä muunlaista värinää arkeen verrattuna?

      Toisaalta hyvin kuumiskaan nainen EI tarjoa miehille kovin kummoista "värinää" ulkonäkönsä jälkeen, ei miehiä juurikaan kiinnosta makrotasolla ne asiat jotka naisille ovat tärkeitä ja fiksujenkin naisten anti miehiä kiinnostaviin asioihin yleisesti on kovin ohutta. Tässä tulee ihana ristiriita kun ne fiksut naiset etsivät fiksua miestä mutta sellaisella miehellä on oltava metromaisia taipumuksia jos omaa täydellistä tietoa naisten jutuista.

      Tietenkin koko "peli" saa vain karikatyyrisen maun jos joku ihan pökkelö mies alkaa ulkoaopituin manööverein naisia iskemään, siis täysin keinotekoinen käytös näkyy sadan metrin päähän. Sitä taas ei moni nainen tiedä missä on esim. miehen ujouden raja jos hän on vuosia treenannut omaa positiivista energiaansa sekä tunnistaa sosiaaliset tilanteet ennen kuin niissä joutuu rajojaan näyttämään. Lisäksi kokemusperäisesti, liian monen naisen vaatimukset ovat täysin ristiriitaisia millainen edes mies voisi olla- ei ihme että on kivempi olla panopuu jänniksille kuin myöntää ettei naisena tule a-luokan bodarijurisia kiinnostamaan.

      Suomi on p/s-markkinoiltaan kuin lasipalatsi-autokauppa jossa köyhät ja rikkaat erottuu jo ulkonäöllään millaisen palvelun tulet automyyjältä saamaan. Ei tämä ole mikään Bangkok jossa tyttöjä tulee vasemmalta ja oikealta kimppuun kun astut yökerhoon. Täällä on naisten valintaoikeus-markkinat. Pelaa tai ole ilman.

      Pelin dilemma on se että mistä tunnistaa nainen jolle VOISI kelvata "omana itsenäänkin" ilman kipinä-karaktäärejä. Vastaus onkin huono saantisille miehille helppo.

      • Reipas Mies

        No worries!

        Ja jos ei sitä yhäri med kids pakettia tule saamaan, onhan silti oma VAPAUS. Käydä Bangkokissa, Turussa tai Lohjalla. Ajaa Skodalla tai ladalla- ei muija mäkätä että etkö säkin voisi ostaa bemaria kun se on menestyvien panomiesten auto. Mitä ne panomiehet ovat? Löysäranteisia miehiä, isonenäisiä miehiä, sellaisia jotka eivät juokse 12 kilometriä putkeen, mutta se viihde, se viihde naisille.

        Tiedän sen että KIPINÄN tulee entistä enemmän tavismiehiä opettelemaan - taidon viihdyttää. Tiedän että moni tavismies valitsee nahkaliivin kaluspaitansa sijaan jos ymmärtää että pillunsaanti on asia jossa ei ole vakioita, vain muuttujia. Siispä voit itsekkin muuttua.

        Mutta sinä aamuna kun se koko yön korkokengissä ja täydessä meikeissään jyystänyt hoitosi vielä nukkuu krapulassaan, menet vessaan kuselle ja katsot peiliin ja et ole varma katsooko sieltä joku Mysteryn serkku vai Sinä itse, on syytä huolestua. Oletko jo liian syvällä Pelissä?

        Mikä oikeus on naisilla vaatia miehiä menettämään syntyperäisen identiteettinsä sen limaläven hinnalla??

        On helppoa jos on miljonääri kehoittaa säästämään kuin että on rutiköyhä jolla ei ole mitään mistä säästää.


    • PlayTheGame

      Ensinnäkin, kiitokset ap:lle kehuista! Mukava tietää että joku lukee meikäläisen kirjoituksia.

      Peliin liittyy melkoisesti harhaluuloja. Suurin osa naisista yhdistää Pelin juuri niihin ällöttäviin pikkutakkimiehiin, ja itse asiassa lähtee baarista oikean pelimiehen matkaan. Se pelimies voi olla bisnesmies, rokkari, duunari, hippi, jne.

      Listaan harhaluuloja tässä:

      Pelissä ei ole tarkoitus vetää roolia, vaan enemmänkin pyrkiä löytämään oma tyyli joka perustuu omaan luonteeseen. Olen ihan oma itseni, turboahdettuna :) Toki välillä on pikku roolileikkejä ja iskemistaktiikoita, mutta niissä tavoitteena on hauskanpito tai ihan vain kontaktin saaminen. Esim. jos nainen on tottunut saamaan miehiltä huomiota, saattaa olla pakko vetää alussa överiksi. Miettikää työhaastattelua vs työpaikkaa, siinäkin annetaan ensin positiivinen kuva, mutta ei kukaan jaksa feikata duunissa 24/7.

      Suhteessa ole pakko esittää, ja on täyttä potaskaa että pelaamalla saatu olisi eri asia kuin pelaamatta saatu. KAIKKI miehet pelaavat, ainakin jonkun verran. Kun nainen on vakuuttunut löytäneensä Sen Oikean, voi olla ihan oma itsensä. Pitää muistaa että Peli = elämää, Peli on osa minua. Siksi jatkan Peliä suhteessakin, sen kummemmin miettimättä asiaa. Jos ei ole yhtään Peliä, suhde näivettyy. Lihotaan 30 kiloa, tylsistytään ja lopputuloksena jompi kumpi pettää.

      Ei ole aitoa ja epäaitoa Rakkautta. Nainen voi rakastaa pelimiestä (todennäköistä) tai miestä joka ei osaa peliä (epätodennäköistä). Rakkaus on kemiallinen reaktio, ei mikään Tosi / Valhe niin kuin saduissa. Nainen on ohjelmoitu rakastamaan miestä joka antaa oikeat signaalit, sanoi järki mitä sanoi.

      Joudun taas antamaan entiselle väittelykumppanilleni helkalle plussan (toivottavasti tämä ei tule tavaksi). Asia on juuri noin, Peli auttaa muussakin kuin pokaamisessa. Ja todellakin, pitää lähteä ulos ja pitää uskaltaa kokeilla. Pelaa voittaaksesi, älä välttääksesi häviämistä.

      • ytmi

        Luen juttujasi, niissä on hyvä peruskierre. Näin naturaalina olen pitkälti samaa mieltä asioista.. Toivottavasti palstan ätmit ottavat opikseen hyvistä kirjoituksistasi.


      • ätmi
        ytmi kirjoitti:

        Luen juttujasi, niissä on hyvä peruskierre. Näin naturaalina olen pitkälti samaa mieltä asioista.. Toivottavasti palstan ätmit ottavat opikseen hyvistä kirjoituksistasi.

        Ei noita pitkäveteisiä sössötyksiä tyhjänpäiväisyyksistä kukaan jaksa lukea.


      • ytmi
        ätmi kirjoitti:

        Ei noita pitkäveteisiä sössötyksiä tyhjänpäiväisyyksistä kukaan jaksa lukea.

        Ätmit ei tietty tee mitään saantinsa parantamiseksi, jopa lukeminen on liikaa;)


      • lukea jaksaisi
        ätmi kirjoitti:

        Ei noita pitkäveteisiä sössötyksiä tyhjänpäiväisyyksistä kukaan jaksa lukea.

        ... mutta yleensä nimimerkki PlayTheGame vain postaa jonkun videon, jossa beetamies korkealla nasaaliäänellä opettaa meille jotain "mielenkiintoista".


      • PlayTheGame
        lukea jaksaisi kirjoitti:

        ... mutta yleensä nimimerkki PlayTheGame vain postaa jonkun videon, jossa beetamies korkealla nasaaliäänellä opettaa meille jotain "mielenkiintoista".

        Tarkoitatko kenties tällaista miestä? :)

        https://www.youtube.com/watch?v=eoFv41hjExE


      • PlayTheGame

    • ...

      Naiset vihaavat peliä, koska he haluavat että elättäjätyypin miehet (ATM/KTM) pysyvät puutteessa, ja ovat kiitollisia kun sitten lähempänä kolmeakymppiä joku nainen osoittaa heitä kohtaan kiinnostusta.

      Ennen tuota vakiintumisaikaa naiset haluavat, että heitä tulevat iskemään vain aidot viettelijät.

    • Fuck the game

      Vittu kun ei jaksa näitä "pelaajia" ja näiden pippupippelipelin ränkytyksiä.

      "peli on sitä ja tätä ja äääääääääähhhhhhhhhhhhhhhhh!"

      Kasvattakaa vain pojuset munat ja alkakaa sitten toimia niinkuin mies.

      Jos siihen tarvitsette jotain amerikkalaisia pleirihuijausböökkejä niin ette te miehiä ole ettekä tule olemaan vaan hiiriä.

    • Kympin Nainen

      Hmm. Vihaaminen on kamalan vahva termi.

      Mutta oman käsitykseni mukaan naiset pitävät miehistä, jotka tietävät mitä haluavat elämässä ja pyrkivät haluamaansa kohden - olkoon tämä halun kohde sitten maallinen menestys, sisäinen rauha, mahdollisimman monen naisen kaataminen, tosirakkaus tai jotain muuta.

      Muuttaisin siis tuon aloituksesi "Ole vain oma itsesi" muotoon ”Ole paras mahdollinen oma itsesi” niin ollaan lähempänä totuutta.

      Jos uskot pääseväsi tähän ”Pelin” kautta, niin go for it!
      (ps. tämäkin viesti sisältää piiloviestintää)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      109
      4236
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      78
      3476
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      80
      3292
    4. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      24
      3199
    5. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3142
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      72
      2896
    7. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2770
    8. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      61
      2721
    9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2539
    10. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2384
    Aihe