Tässä lueskelin silikoneista keskustelua suomi24:sesta ja aivan kuvotti miesten suhtautuminen ja ylitsepääsemättömät ennakkoluulot silareita kohtaan. Siis mitä? Olin jo menettämässä uskoani koko juttuun mutta huomasin keskustelun olevan vuodelta 2007. Nyt siis kiinnostaisi onko miesten "vain huonon itsetunnon omaava tyhmä blondi hankkii silarit" mielipide muuttunut lainkaan. Itse olen siis nainen (brunette,jos sillä hiusvärillä on niin paljon väliä) ja omat rintani ovat hyvin pienet ja epäsymmetriset. Olen pitempään harkinnut silikoneja en todellakaan mitään mielettömän kokoisia kumimeloneja (joita itse pidän lähinnä pelottavina) vaan jotain b kupin kokoisia vai korjaamaan epäsymmetriaa ja jotta pääsisin eroon push up rintsikoista. Olen kuitenkin nainen ja haluan muotoja. Eikä tarkoitukseni ole todellakaan millään tavoin sanoa että pieni rintaiset naiset olisivat rumia tai jotain, itsestä vaan tuntuu ja on aina tuntunut, etteivät pienet rinnat sovi minulle ja push uppeja olen siitä syystä käyttänyt ja on heti tuntunut paremmalta/naisellisemmalta. Voinko siis hankkia silikonit vai tuomitsetteko te miehet, tai naiset, siltä seisomalta?
enkö kelpaisi kellekkään?
minä vaan mietin
6171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ottaisin heti tuollaisen neidon tyttöystäväksi, joka suunnittelee silareiden ottamista:) Ei vaan, tietysti "kemioiden" pitäisi muutenkin kolahtaa, mutta ei minua haittaisi, vaikka tyttöystävälläni olisi silikonirinnat. Sehän olis pitemmät päälle vain loistojuttu. Eipähän tulis sitä saunatissi efektiä. Iän myötä muuten pienet rinnat on paremmat ku suuret edelliseen lauseeseen viitaten:) Ja se b-kuppi olis just hyvä tai ehkä jopa c-kuppi:)
Kiitos! Hyvä kommentti :)
Silikoninainen on ehdoton turn off!
Ok. Jokaisella tietty omat mielipiteet.
Jos saat olosi tuntumaan mukavammalta niin siitä vaan, ei se ole kenenkään muun asia. Värjätäänhän sitä hiuksia, naiset ja miehetkin meikkaa, kynnet laitetaan, rehkitään salilla / urheilemassa ulkomuodon takia, partaa ajetaan, hiuksia leikataan, piilolinssejä käytetään. Hyvänen aika jollakulla saattaa olla silmälasitkin!
Miksi siis ei silikoneja? Samaa asiaahan tuo on.
Silikonit ymmärtää sellaisella jolla on rinnat huonattavasti eri kokoiset, tai syövän vuoksi leikattu rinta pois tai jokin onnettomuus on vaurioittanut rintaa/rintoja.
Vanhoilla naisilla joilla tissit on tyhjät nahat jotka riippuu kuin ajokoiran korvat silikonit on jees.
En ymmärrä miksi nuoret kiinteä ja terhakkarintaiset pilaa itsensä laittamalla silikonimöykyt muuten kuin edellä mainitsemistani syistä.