http://9gag.com/gag/aQq0837
Valitkaa paras.
Naiset, mikä paras rasvaprosentti miehellä?
21
1018
Vastaukset
- taaskysyttaasvastaan
15-25%
- tosi timmi mimmi
Noista kuvista tuo 15% ja siitä ylöspäin on ehdoton nou nou.
- rahat kaljaan
Max 20. Miehillähän on luontaisesti paljon matalampi rasvaprosentti kuin naisilla joten saa kyllä nähdä vaivaa päästäkseen tuosta yli.
- pehvanen
Mul varmaa toi 30%
15-25. Ei missään nimessä sen alle, yäk. Yli voi mennä tonne 35% asti jos rasva on tasaisesti jakautunutta, ja kropan päässä nököttää hurmaavat kasvot.
- girlfrienHki
15% - 20%
- erfrf
25%
No mielummin vähän liikaa sitä rasvaa, kun ihan totaalisen kuiva rusina.
Sanotaan et 20-35 % on aika hyviä. Riippuu niin paljon kropan muodosta ja miten se rasva on jakautunut siihen.- yksi mies
Olen käynyt rasvamittauksessa ja se oli 14%, mutta kroppa kuitenkin omasta mielestäni näyttää enemmän tuon 20% kuvalta (vaikka siis treenaankin ahkerasti)
- habby
25%-30%! Lihaksia sen verran et näkee et on tehny jotai muutaki ku pelannu pleikkarilla. Tommosen kroppasii keskivertokomeita miehii ei vaa meinaa löytää 22-26v miehistä.. :/
sydämmeni sykkii sopivasti pehmeälle ja aikuisen miehen kokoiselle sylille! - Kasvupala
Kokemukseni perusteella, 6-7%:a ei ollut naisten mieleen. Kun aikoinaan kisasin painoluokkiin perustuvassa urheilussa, kuulin pariltakin naiselta olevani turhan kova (siis vartaloltani). Ja ainakin minulle rasvojen pitäminen alle 10%:n oli täysipäiväistä työtä.
Nyt kun on alkanut elää löyhäpiirteisemmin, rasvat ovat varmaan jossain 15-20%:n välillä, aika moni nainen on sanonut vartalon olevan oikein hyvä. Vaikkei se tietenkään sitä ole noin absoluuttisesti ottaen, mutta naisia ei todellakaan tunnu häiritsevän se, etteivät suuremmat laskimot pullota häpyluun päällä.- ***
Mitä jos tommonen käytös kumpuaa naisten epävarmuudesta? Vähän sama kun jotkut miehet menee kännissä sanomaan sille isolle kaverille että et sää niin kova jätkä oo. Miksi? No koska se voi olla kova jätkä.
- ...
*** kirjoitti:
Mitä jos tommonen käytös kumpuaa naisten epävarmuudesta? Vähän sama kun jotkut miehet menee kännissä sanomaan sille isolle kaverille että et sää niin kova jätkä oo. Miksi? No koska se voi olla kova jätkä.
Onko noin vaikea uskoa, että se suonikas vitosen rasvaprosentin vartalo ei vain ole naisista viehättävä? Tavallaan se on ihan loogistakin, koska ihmisen ei ole luonnollista olla noin alhaisissa rasvoissa.
- ***
... kirjoitti:
Onko noin vaikea uskoa, että se suonikas vitosen rasvaprosentin vartalo ei vain ole naisista viehättävä? Tavallaan se on ihan loogistakin, koska ihmisen ei ole luonnollista olla noin alhaisissa rasvoissa.
On vaikea uskoa. Ei mutta enemmän oli kyse siitä että naiset rupes kehumaan vasta kun mies alko oleen hyvin pehmeä eikä heti sen jälkeen kun isommat suonet oli kaikonneet.
- ...
*** kirjoitti:
On vaikea uskoa. Ei mutta enemmän oli kyse siitä että naiset rupes kehumaan vasta kun mies alko oleen hyvin pehmeä eikä heti sen jälkeen kun isommat suonet oli kaikonneet.
15-20 % ei ole hyvin pehmeä, vaan suht kiinteä ja lihakset erottuvat. Ks. aloituksen linkki.
- Jonkun aisurin tytär
0%
- Miss Fitness36
6-7, 10-12 %...15% alkaa olla aika löysä, joka ei ole hyvä.
- Noista omaan
silmään miellyttävin oli 10-12 %. Jos miehellä kuitenkin on enemmän lihaksia, niin silloin voi korkeampiki rasvaprosentti näyttää hyvältä.
- ätminkäinen
Eihän tuo ole lainkaan vertailukelpoinen, sillä ekan kuvan sälli on paljon lihaksikkaampi kuin muut (eikä se johdu vain rasvaprosentista).
- ...
Kyllä ekan kuvan rasvaprosentin omaava ihminen on kuvottava, lihaksilla tai ilman. Verisuonten erottuminen ei ole hot.
25-35% paras, 20-25 ja 35-40 väliltäkin voi löytyä helmiä.
Ryhti on tärkeä, ainakin tuossa kuvasarjassa 30% olisi pudonnut sen takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053141Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803