Miehille kysymys: kuinka edetään

p,jug

haluaisin kuulla teiltä miehet mielipiteen, jos olette oikeesti kiinnostuneet naisesta, kuinka nopeassti haluatte seksiä?

11

821

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ermi

      Haluja on varmasti alusta-asti mutta sydän ja järki voi hyvinkin olla erimieltä.
      Minulla ei ole kiire sänkyyn vaikka kuinka haluttaisi, on jotenkin romanttisempaa että se tapahtuu oikealla hetkellä :)

      Toisaalta mikäpä minä olen sanomaan, olen ehkä vähän outo...
      Kolmekymppiset lähestyy enkä ole juurikaan seurustellut enkä aikuisena yhdenillan juttuja harrastanut ollenkaan vaikka onkin monet ihanat halunneetkin minua illan humussa (moraaliesteet nääs)

      Tosiasia kuitenkin on että haluja riittää, ihan suoraan sanoen v*tuttaa nukkua vieressä heppi tanassa kun ei kuitenkaan ole sopivaa vielä...

    • jonojnjo

      Jos on oikeasti kiinnostunut niin vasta sitten kun tuntee toisen hyvin, tietää, että molemmilla on tunteita jne. muutoin jos osoittautuukin, että toisella ei ollutkaan tunteita niin siinä vaan rikkoo itsensä. (naisilla tuntuu olevan helposti häviävät tunteet, jos lainkaan)

      siis kyllähän sitä aikaisemminkin haluaisi, mutta...

    • Sinkkumies.

      Joku 3-5 kk päästä. Turha sitä kiirehtiä panee

    • VEM

      No halu on, että heti, mutta jos on oikeasti kiinnostunut, niin jaksaa kyllä jonkin aikaa odottaakin.

      Odottaminen ei kuitenkaan ole mikään itseisarvo. Jos kummallakin himot hyrräävät heti ekana iltana, niin miksi ei.

      • onnen onkija..

        Totta mut sillai rakennetaan hyvää parisuhdetta jos ei heti hyppää sängyyn..se aina niin ihanaa sillon kui on tunteet mukana ja tietää toisesta jotakin :)


    • En ymmärrä, miksi pitäisi odottaa. Jos seksi on hyvää niin lisäähän sekin kiinnostusta aika paljon.

    • mies 25.

      Haluan sitten kun nainen haluaa. En ala vonkaamaan ennen.

      • N38

        Jaa... Tämä nainen kyllä haluaa miehen, jota kiinnostaa seksi ja joka myös näyttää sen naiselle. Itsellä lopahtaa into, jos miehellä ei ole libidoa eikä hän uskalla tehdä aloitetta viikkokausiin. Sytyn siitä, että mies käy kuumana juuri minun vuokseni - jos mies odottaa merkkiä siitä, että minä haluan, niin saa jäädä odottelemaan lopuksi ikää. Miehen pitää olla mies ja viedä juttua eteenpäin. Heti ei pidä ekoilla treffeillä olla sänkyyn vonkaamassa niin että saaminen on ilmi selvästi ainoa syy tavata, mutta kyllä edes jotain fyysistä kosketusta pitää olla. Halaus, kädestä pitäminen tms. Muutamia hyviä miehiä mennyt ihan hukkaan, koska ovat itse jättäytynett kaveriasteelle enkä ole pystynyt sen jälkeen ajattelemaan heistä muuta kuin ystävyyttä. Jos suhde on tähtäimessä, sitä kipinää pitää olla heti alusta alkaen ainakin jollain tasolla!


    • mies..

      Siinä vaiheessa kun siltä tuntuu, ehkä kolmannet tai neljännet treffit voisi olla optimaalinen, itsellä taisi viimeksi käydä flaksi neljänsillä :)

    • Mun mielestä M

      Mun mielestä vois tutustella ihan rauhassa ja pussailla, sekä kiehnäillä, vaikka ikää oiskin jo yli teinit. Jotenkin vaan tuntus merkityksellisemmälle, jos jo tuntis vähän toista ja ois jo ainakin rakastumassa. Siis jos tositarkotuksella liikkeellä ja hakee sitä elämänkumppania. Siitä tunteesta se seksi syntyy ja kerkeää sitä sit irrottelemaan myöhemminkin, ei tarvii kaikkee heti laittaa pöydälle, jotenkin tulee semmonen fiilis, että kiire on jo seuraavan syliin, jos kaikki pitää saada nyt ja heti.

      • puuma:)

        Hyvänen aika:-)jos on haluja niin heti vaan;-)ei Se järvi soutamalla kulu..hyvä seksi on suhteen peruspilari:D..ja mikäs sen ihanempaa kun sitten synkkaa siellä punkassakin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      205
      5054
    2. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      37
      4443
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      200
      2721
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      134
      2310
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      60
      1921
    6. Maailman laiskin eläin: persu

      Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s
      Maailman menoa
      112
      1811
    7. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      67
      1794
    8. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      208
      1664
    9. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      152
      1222
    10. Martina tienaa itse rahansa

      Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      964
    Aihe