Mistä tunnistat naisen jolla ei mitään tee ( lue " jakarin") ?
Tässä ainakin joitakin vaaran merkkejä:
- Käyttää sanoja nussia, panna ja puhuu seksistä usein
- Ulkomaalaismyönteinen
- Useita seurustelu - / parisuhteita takana
- Kaveripiiri koostuu bilettäjistä
- Käy usein baareissa ja käyttää alkoholia ainakin parikertaa kuussa
Minkälaisista tunnusmerkeistä sinä tunnista " sellaisen " naisen?
Tässä ainakin joitakin vaaran merkkejä:
- Käyttää sanoja nussia, panna ja puhuu seksistä usein
- Ulkomaalaismyönteinen
- Useita seurustelu - / parisuhteita takana
- Kaveripiiri koostuu bilettäjistä
- Käy usein baareissa ja käyttää alkoholia ainakin parikertaa kuussa
Minkälaisista tunnusmerkeistä sinä tunnista " sellaisen " naisen?
Vastaukset 27
Vanhimmat
''''Käyttää sanoja ******, panna ja puhuu seksistä usein'''''' no ny sää Teemu vasta vitsin päästit hah hahhhaaa
Heh, hyvin keksitty. Todellakin todellakin joo.
siinä, saatanan paska!
Nuohan ne ovat ne yleisimmät kelvottoman lutkan merkit, itsekin tunnistan lutkan juurikin noista merkeistä.
Sen sijaan eräs tuntemani kunnollinen nainen, joka on pysynyt puhtaana, kuten naisen kuuluu pysyäkin ei koskaan ole käyttänyt sanaa panna tai nussia, kuten naisen ei kuulu käyttääkkään. Eikä hän ole koskaan seksistä puhunut muutenkaan koska naisen ei kuulu olla siitä kiinnostunut.
Kamunaisella taas on takana kymmeniä suhteita ja hän käyttää sanoja paneminen ja nussiminen ja välillä hävettää hänen puolestaan kun hän niitä käyttää. Hän on myös menettänyt ihmisarvonsa jo 15-vuotiaana.
Ja kuka sulta kysy, änkyttäjä?
Ei voi kun nauraa sulle luuseri :DD
Lutkilla on usein myös tatuointeja. PS. Käytetty nainen on maailman arvottomin esine.
kyllä olet pihalla :)
- käyn bilettämässä,
- kaverini käyvät bilettämässä,
- juon kun käyn bilettämässä eli jos onnistuu niin vkloppuisin
- puhun seksistä
- flirttailen
MUTTA
- en koskaan harrastanut irtosuhteita
- en koskaan tuonut/ mennyt baarin jälkeen kellekään jatkoille
- en harraastanut yhden yön-juttuja
- edellinen parisuhde kesti 8vuotta
- en koskan pettänyt, enkä hyväksy koko ajatusta
- olen sinkkuna jo vuoden...ilman miestä, vaikka bileetän ja nautin muuten elämästä
JOTEN
- ei se noin yksinkertaista ole...
JA VIELÄ
mulla on tuttu tyttö....
- vieton silmien räplääjä
- hiljainen suloinen
- ei kovin sosiaalinen
- nolostuu kun seksitä puhutaan
mutta miehiä vaihtaa 2-3 vuodessa.... koska kyllästyy ja halua uuttaa
MIETIPÄS VÄHÄN LISÄÄ NYT SITTEN
Monenko nussima olet?
voin kyllä vastata jos oikeasti kiinosta, mulla on ollut 3 miestä
pointini on se että tuo "lista" on naurettava ja aivojen käyttö olisi suotuisa jokaisen naisen kohdalla erikseen, niin kuin ne kaikki miehetkään eivät ole munattomia alkoholisteja ;)
Siinä on kaksi tai oikeastaan kolme miestä liikaa. Miksi jaat itseäsi monille miehille? Etkö osaa valita oikeaa miestä vaan limapillusi valitsee sinulle idiootteja? Vai valitsetko sittenkin kilttejä miehiä, mutta limapillusi haluaa jännempiä miehiä kun kiltit ovat liian tylsiä ja tavallisia?
Eli KOLME!!!!
No juuri juuri noista aloituksessa mainituista tunnistaa kelvottoman .
Ai oletko viel neitsyt? luulet että jotakuta kiinostaisit neitsyenä? usko sitten :) ja elää toivossa
Sori, tenavat, suhteen kestämiseen vaikuttavat muutkin asiat kuin teidän kulli. Joskus sen vielä tajuatte.
No kellekään normaalille aikuiselle kolme ei ole paljon.
Naisen typeryys vaikuttaa suhteen kestämiseen. Naiset valitsevat aina vääriä miehiä ja vaihtelevat miehiä paljon varsinkin nuorena.
Naiset haluavat jänniä miehiä, mutta voihan nenä kun ne hakkaavat, pettävät tai ovat muuten vain ihan vitun idiootteja.
Naiset päätyvät kilttiin mieheen, mutta voi perhana kun ne ovat niin tylsiä, että ei niiden kanssa elämisestä tule mitään.
Kun vain tajuaisitte pysyä siinä ensimmäisessä valitsemassanne miehessä niin maailma olisi parempi paikka elää. Jos se mies hakkaa teitä tai on liian tylsä niin minkä sille voi, koska itse sen olette valinneet satojentuhansien muiden miesten joukosta. Parempi kun ette ottaisi miehiä ollenkaan kun ette selvästikään tiedä millaisen miehen haluatte.
sulla on oma lehmä ojassa kun noin katkera olet ja susta purskuu tuo vihamielisyys.
Kun valitset ihmisen jonka kanssa elät ja elämäsi jaat, et voi edes tietä mitä tapahtu 2kk päästä, ja jos väität että tiedät, olet ääliö. Joskus itsekin noin uskoin...miten kävikään. Jos suhde ei toimi niin se ei toimi, eikä vika aina ole naisessa vaikka kuinka siihen haluat uskoa, vika voi olla molemissakin.
Mutta joku naikkonen on sua pahoin satuttanut, joten en edes jaksa miettiä sun purkausta muita naisia kohtaan. Toivon vaan että itsellesin sen hyvän ja aidon löydät.
Ja kun ne miehetkin tajuaisivat pysyä siinä ekassa ... ei, pakko itselle ongelmia perseeseen keksiä jonkun räväkkään lut-kan kanssa, onhan se jännää.
"Kun valitset ihmisen jonka kanssa elät ja elämäsi jaat, et voi edes tietä mitä tapahtu 2kk päästä, ja jos väität että tiedät, olet ääliö. Joskus itsekin noin uskoin...miten kävikään. Jos suhde ei toimi niin se ei toimi, eikä vika aina ole naisessa vaikka kuinka siihen haluat uskoa, vika voi olla molemissakin."
Juuri tuon takia varmaan olisi parempi tutustua siihen mahdolliseen kumppaniin hieman paremmin ennenkuin alkaa paneskella tai seurustella hänen kanssaan.
Nykyään nuoret naiset käy pari kertaa treffeillä ja sitten ollaankin jo parisuhteessa ja pantu miehen kanssa monet kerrat. Parin kuukauden seurustelun jälkeen sitten tuleekin miehestä esiin se todellinen hakkaaja, mutta voi harmi kun se nainen ei vaivautunut tutustumaan siihen mieheen yhtään paremmin.
mistä päättelit että annoin kellekään yhtään mitään tuntematta ihmistä, eli jos oma kokemuksesi on huono älä sitä muihin purkaa.
Kannattaisi sinun kääntyä vaikka lääkärin puoleen, koska tuo jankutus hakatuista naisista on pelottava. ehkä sinunkin elämä sitten lähtis parempaan suuntaan...
keskustelu loppu tähän koska se on turha , kasva aikuiseksi
No et ilmeisesti sitten ole niitä miehiä oikein hyvin tuntenut jos he eivät olekaan sinulle olleet niitä oikeita ja olet silti heidän kanssaan seurustellut ja paneskellut.
Vai oletko halunnut sellaiseen suhteeseen, että olet jo etukäteen tiennyt ettei se tule toimimaan, mutta on silti ollut pakko seurustella ja paneskella sen miehen kanssa?
Minun ei ole tarve mennä mihinkään lääkärille sen vuoksi, että naiset antavat jännämiesten hakata itseään. Pelottavaa on oikeasti se, että naiset päätyvät yhteen sellaisten miesten kanssa jotka ovat väkivaltaisia ja hakkaavat naisia.
Pukeutuminen!
Kaupungilla näkee naisia hyvin lyhyissä shortseissa ja olemattomissa topeissa yms. Ällöttää ja naurattaa katsoa niitä säälittäviä lutkia jotka pukeutuvat paljastavasti ja esittelevät itseään ja tatuointejaan kaikille.
Jos haluan katsella vähäpukeisia naisia niin niitä löytyy pornosivuilta ihan tarpeeksi. Ihan yhtä monen nussimia toki suomilutkatkin ovat kuin pornotähdetkin.
Mielestäni naisten tulisi pukeutua julkisilla paikoilla edes vähän siveellisemmin. Tai jos lutkat itseään haluavat esitellä ja valittavat hellettä niin olkaa sitten alasti. Ei tule ainakaan kuuma ja saatte miehiltä huomiota.
kyllä aloittaja oikeassa on yleensä ja suurin osa kiertopalkinnoista on juuri tuollaisia eivät edes halua kunnon suhdetta juhlinta on tärkeintä ja kaikki raflassa kävijät tietävät mikä nainen on
Voihan joku käydä ravintoloissa ei niinkään juhlimassa, mutta etsimässä miestä? Ei kaikki sinne mene ainoastaan bilettämään ja ryyppäämään....ja kun mies löytyy jää tuo nk "biletyskin".
ÄLKÄÄ TUOMITKO ketään ainakaan pintapuolisesti, voitte joissakin tapauksissa siten menettää hyvän tapauksen!
Naisethan aina sanoo, että baarista ei kukaan etsi pysyvää kumppania.
Eli naiset ovat baarissa joko bilettämässä ja ryyppäämässä tai sitten jakamassa itseään. Yleensähän suomilutkilla tuo biletys, känni ja kyrpä on sellainen pyhä kolminaisuus.
niin suhde 2kk päästä mutta ei bile hile sitä halua vaan pikapanon aamulla pois ja uudet bileet on mielessä ei bilehile halua sitoutua niin kauan kuin on musiikkia ja viinaa on hauskaa ja aamulla miehelle selviää mikä oli naisen luonne ei muuta kuin potku puohon ja ei kauaan mene kun on taas bilettämässä
Kuitenkin ilmeisesti monet miehet tekevät jos he ovat monesti seurustelleet.
jii007 on oikeassa nämä on niitä baari naisia jotka etsivät ns jännämiehiä jotka on alkoholisoituneita mutta elämä on jännää kun pääsee taksilla baarista baariin päivä menee mukavasti ja kun mieheltä rahat loppu niin uusi on kiikarissa niin kauan on hauskaa kun on rahaa ja varman panonkin saa
Tekaisin helpohkon kaavan jolla voi tarkistaa naisen pilaantumisprosentin:
kertoimet:
Kielenkäyttö: kerroin = 1-2, arvioi kertoimeksi jotain tuolle välille
Tatuoinnit:
pieni ja näkymätön: kerroin = 1 + 1 x määrä
iso ja näyttävä: kerroin = 1 + 1,5 x määrä
Lapsi: kerroin = 1 + 1 x lapsien määrä
alkoholinkäyttö: 1 + käyttökerrat/kk
elopaino: kerroin = 0,5...2, arvioi kerroin väliltä 0,5...2 (0,5 = hoikka, 2 = lihava)
Menneiden panokumppaneiden määrä: kerroin = panokumppanien määrä/4
Ikä: kerroin = elinvuodet/20
Eli siis vaikkaka näyttävän tatuoinnin olkapäähän ottanut hieman ylipainoinen kaksvitonen nainen joka joskus kiroilee mutta ei kovin usein, on yhden lapsen yksinhuoltaja ja on elämässään panoillut kymmenen eri miehen kanssa, käyttää alkoholia humalahakuisesti pari kertaa kuusssa
1,2 x (1+1,5) x (1+1) x (1+2) x 1,2 x 2,5 x 1,25 = 67,5% eli aikalailla on jo pilalla
Otetaanpa sitten ´tatuoimaton, lapseton, suhteellisen siveää elämää (2 seurustelukumppania ollut, ei muita suhteita) viettänyt hoikka kolmekymppinen nainen, ei esiinny juovuksissa ylkeisellä paikalla
1 x (1+0) x (1+0) x (1+0) x 0,5 x 0,5 x 1,5 = 0,375% eli ei ole pilalla vielä juuri ollenkaan vaikka on 5v. vanhempi kuin edellinen nainen.