yritin viikko sitten saada taksin pyhätunturista. ei näkynyt koko päivänä. uskomattoman huonoa palvelua.
taksia pyhätunturissa
27
1773
Vastaukset
- niinanen
Annan sulle Taksinumeron. 016-106499.
- niinanen
toi oli kai se numero keskuksen numero.. sieltä vastattiin mitään muuta ei sitte tapahtunutkaan.. pyhälle ei mennä enään.
- tu-risti
Se oli sama juttu talvellakin,arki-iltoina...oltiin sielä Soutajan lomamökeissä kuitenkin pariinkin kertaan hiihtelemässä viime talvena ja molemmilla kerroilla sama juttu--alkuillasta kyllä sai taksin mutta loppuyöstä ei taksia saatavilla.Semmonen 4km kävely pakkasessa yöllä mökille ei innosta...ihme hiihtokeskus kun ei taksia oo saatavilla???
Sitä noituu sielä kyllä paikallisetkin ja yrittäjätkin.
Onneksi paikallinen yrittäjä heitti meidät kotiin,kiitos siitä.
Ula ei kerro koska auto tulee,jos tulee...
Kenenkähän vastuulle se tämä "palvelun" ylläpito kuuluu--kehittämistä olisi...?
Siinähän jää paljon rahaa yrittäjiltä saamatta jos ei uskalla kapakkaan lähteä... - hilipertti
jäätyä meinasi uudenvuoden aattoyönä valomerkin jälkeen kun taksi jonossa oltiin.. taksarit ovat vissiin rikastuneet tuolla ettei monikaan viitsi aamuyöstä päivystää.
- automiäs
Pitäskö alkaa taksihommiin noin niinkuin ihan hissunkissun yksityisesti...? Johan taksimiehet heräis...
Olis paikallisille automiehille hyvä tulolisä ruuhka-aikoina, voisko ajatusta kehittää...?- Turisti Vantaalta
Kemijärven Taksi mieht ovat kovia TUPAKKAN POLTTAJIA jakuvasti ajaissaan sätkähampaissa .Onko Kemijärvellä oma laki
- pösö
Kehitäppä vain...saattaa ne taksikuskit mököttää mutta mitä sitte,olisivat itte sitte paikalla niin ei ois tätäkään ongelmaa.
Joku paikallinen joka jaksais olla valmiina ajoon...kyllä se varmaan tilin siinä tekis. - pimiäpirssi
onhan kylillä parikin pimeää taksia.. auto näyttää huilaavan ympäri itälappia mukavasti.
- poikela1
niinno ei tarttis ku numeron mihin soittaa ku kyytiä tarvii...
- pimiäpirssi
voisivat pimeät autoilijat painattaa käyntikortteja... esim--- Pyhä Pimeätaksi
- hiljaa yössä
tosi on, piraatti taksit rallattavat yötä päivää ja välittävät jopa juotavaa.
- opas
hiljaa yössä kirjoitti:
tosi on, piraatti taksit rallattavat yötä päivää ja välittävät jopa juotavaa.
Soita Tiikkaja Jari Puh. 050-3413975
- Kokemusta on
opas kirjoitti:
Soita Tiikkaja Jari Puh. 050-3413975
Soita Tiikkajalle jos haluat Huonoa palvelua ?
- hutsuhippi
pyhältä jos taksin saa,, niin kuskit sitten vittuilevat rankasti asiakkaalle.
- tre1
Niin ku pitää herätä kotoa keskellä yötä,ajaa tunturiin ja heittää joku juoppo 20€:lla kotia--no ei siinä ole kyllä motivaatiolle paljo jakoa....mutta ei kait se oo väärin jos oikeaan pulmaan löytyy ratkaisu?
Niinku nyt tähän taxijuttuun Pyhällä,kesällä niinkin ku ei oo mitään suuria tapahtumia ja lämmintä kävellä mutta talvella saattaa turisti paleltua hankeen ku päissään joutuu kävelemään kilometrejä mökillensä ku ei ole taxia saatavilla.
Eikä tarttis olla ku yksikin paikallinen kuski joka jaksais heitellä pikkukyytejä mökeille kun kapakat menee kiini...- jönssi
Taksimies ei taida elää pyhän ajoilla.pitäs olla paljo muutakin ajoa.
- koti lähellä
jönssi kirjoitti:
Taksimies ei taida elää pyhän ajoilla.pitäs olla paljo muutakin ajoa.
Perkele.Ei kukaan taksi Hae Pyhältä juopunutta,joka pitää siirtää 300:metriä nukkumaan.
- Eläkkeellä oleva tak
koti lähellä kirjoitti:
Perkele.Ei kukaan taksi Hae Pyhältä juopunutta,joka pitää siirtää 300:metriä nukkumaan.
heittää TAKSI hommat pois eikä kitise, kyllä siihen on tulioita.SAA AUTON VEROTTOMANA EI tavitse muutenkaan maksaa veroja!
- 131313
Kyllä oon kuullu että just Pyhällä kuski on vienyt turistin ihan petiin asti ja peitellyt ;)
- huihai.
oliko jäänyt peittelyyn vai menikö peiton alle.. melkosia veijarteita
- Halpataxi
Mistä numerosta voi tilata pyhänveden taxin kun näkyy kirkolla kuskaavan asiakkaita!
- Eemeli56
Juttelin äsken paikallisen taksimiehen kanssa. Hän oli ollut eilen illalla ja viime yönä klo 2 saakka päivystämässä. Tulos yksi 15 € keikka.
- kunnonasiakaspalvelua
Ei nappaa. Talven koulukyydit ja Kelan reissut pitää leivässä näköjään. Tiedän tapauksen missä kuski heitti kyytiläiset kartanolle kun eivät muistaneet mökin osoitetta.
- kiittivinkistä
Tämä on hyvä tietää. Useinkin olemme omalla autolla Pyhällä kun oma mökki on Luostolla. Joku meistä on kuski. Voidaanhan siinä heittää useampikin keikka, ei ole tullut mieleen.
- yritykseenonnea
No onko tuo ihme. Perheellinen mies. Yrittele sinä jotakin vappaala jalalla liikkuvaa.
- perhekunniaan
Hyvä neuvo!
- niemikkkälä
voiko se olla huonoa palvelua jos ei ole palvelua olleenkaan. pyhän ytimessä on 2 tilataxia , ihmettelen ettei autoa löydy. kesällä ala vapautuu ja me kaikki silloin lähdemme heittämään Pyhälle keikkaa, pitää vain ostaa pari kolme uutta lompakkoa että rahat mahtuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai12310090Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki785026Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694862Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.83306Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j152530Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071740Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.551580- 471536
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591464Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?661412