Oon 170cm pitkä ja painan noin 52kiloa ja oon 12 vuotias.
Mutta miten saisin litteän vatsan/vatsalihakset näkyviin?
Mitä liikkeitä ja miten pitää syödä?
Riittääkö vajaa kuukausi että saisi vatsalihakset kunnolla esiin? :(
Tällä hetkellä oon ihan ok hoikka, mutta vatsasta on hiljalleen tullut tollanen karmee pallo. Eli vatsalihaksia ei enää näy missään ja vatsa on ihan Sellanen ympyrä ja kaiken kruunaa vielä Se että selkäni on aika notko joten Se korostaa pallomahaani. Istuessakin tulee hirveet makkarat ja seisoessa ryhdikkäässäkin asennossa pystyy kamalasta löllöstä ottaa kiinni. Tartten oikeesti nopeesti apua!
Miten muuten saa selluliitit pois takareisistä ja takapuolesta?
Kiitos!
haluan litteän vatsan
2
242
Vastaukset
- kunnon ruokaa
Riittääkö vajaa kuukausi että saisi vatsalihakset kunnolla esiin?
EI
Vuodenpäivät kun treenaa, niin tulokisa alkaa näkymään.
1. Olet todellakin alipainoinen eli syöthän kunnolla?
http://personal.inet.fi/koti/remeli/aitoa_ruokaa.htm
2. Yöutubesta löytyy vatsan treenivinkkejä hakusanalla core
3. Mahdolline turvotus vatsassa johtuu viljoista ja/tai suolan puutteesta
Puhdistetusta suolasta on poistettu lähes sata erilaista mineraalia, jotka tasapainottaisivat suolan vaikutusta elimistössä. Lisäksi puhdistettuun suolaan on lisätty mm. paakkuuntumisenestoaineita, joista ei terveydellemme ole mitään hyötyä, päinvastoin. Paras suola olisi puhdistamaton merisuola, josta elimistö saa tarvitsemansa mineraalit, joka ei kohota verenpainetta, ei kerää nestettä elimistöön, ei rasita munuaisia ja joka säilyttää elimistön homeostaasin.
Valtaosa meistä pitää suolaa pahana asiana ja sitähän se normaali kaupan yliprosessoitu valkoinen jauhe onkin. Ruokasuola on teollisuuden jäte, kitkerä ja halpa säilöntäaine, ei mauste, joka maistuu pahalle ja pilaa ruuan maun. Mutta kun puhumme aidosta raffinoimattomasta merisuolasta, niin se on jo aivan eri juttu.
http://www.raikasweb.com/syokaa-suolaa
http://www.terveydenjuuri.fi/4-syyta-vaihtaa-tavallinen-suola-laadukkaaseen-merisuolaan/
Ihminen tarvitsee suolaa, joten varmista että saat sitä 3-5 grammaa päivässä, jotta nesteaineenvaihduntasi toimii. Ilman riittävää luonnollista suolaa ja vettä keho kerää nestettä, joka aiheuttaa turvotusta, väsymystä ja lihaskramppeja. - MeLyx
http://fi-fi.facebook.com/pages/MeLyx/157815087752718
Tässä olisi mahtava tarjous treeniohjelmista! Heinäkuussa treeniohjelma maksaa vain 12€, normaalisti 35€.
Yhteyttä [email protected] tai facebookin kautta :)
Terveisin,
Johanna
Me&Lyx
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642549
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182267Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612094Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2081469"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591464Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2301214Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää971164Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089