Onko teillä kokemusta juoksumatosta joka toimisi ilman sähköä?
Kesäpaikkamme sähkö (aurinkopaneeli) ei riitä pyörittämään juoksumattoa. 5km.n juoksulenkki korkeilla epätasaisilla kallioilla on suorastaan hengenvaarallinen!
Kojeesa ei tarvise olla matkamittareita, ajanmittaajaa eikä kalorilaskimia. Pelkkä yksinkertainen juokumatto riittää.
Mistähän sellaisen löytäisi?
Sähkötön kävely/juoksumatto?
7
2772
Vastaukset
- raast
Myllypuron Liikuntamyllyssä on semmoinen, en muista merkkiä
- wgaq
Siis sen sijaan että kävisit kävely/juoksulenkillä mahtavissa luontomaastoissa niin haluat väen vängällä junnata sisällä paikallaan.
En ymmärrä.
Vaikka olisi hankala maasto niin sitä rankempaa se on mennä ja sitä pienemmällä vauhdilla tarvitsee kulkea. - 15+17
wgaq; sitä kutsutaan luonnosta vieraantumiseksi. Kai se on mukavampi juosta kestolautaterassin päälle asetetulla juoksimatolla:)
- Anonyymi
KATSOKAAS TYYPIT, JOS ON MENNYT TASAPAINO JA TARVITSEE ROLLAATTORIA ON TURHA HEHEKUTTAA LUONOSSA LIIIKKUMISTA.
SEN SIJAAAN KÄVELYMATTO ON LUUULTAVASTI PARAS JA AINOA APU.- Anonyymi
Samaa mieltä
- Anonyymi
Juoksu on ulkoliikuntalaji
- Anonyymi
Kappas vaan on itselläkin mutta vain kävelymatto ja hyvinkin mökillä. Tänä vuosikymmenenä on halventuneet ja kehittyneet aurinkojärjestelmät joten erotin mökkini sähköverkosta ja hyvin pärjää. Jää liittymä vuotis maksut pois ja siirtomaksut joten kuolettaa nopeaakin itsensä järjestelmä. Edelleen toimii vartiointi järjestelmä ja ilmalämpöpumppu kytkeytyy päälle ennakkoon ja saa takalla jatkaa jo esilämmitettyä mökkiä. Pumppu sammutetaan kun pihaan saavutaan. On toimiva järjestelmä. Lifepo4 akku on mahtava. 48V järjestelmä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6516753Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?414564HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa2972617- 1351908
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1321549Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon3931496- 141359
Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E101283Onko PS kaaoksessa?
Kuinka pahasti kulissit heiluu? Tulenarka aihe? Kyllähän vaalitappio toisensa jälkeen on vakava paikka, mutta jospa P76992Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki17974