Miksi mies puhuu rumasti?

paintu uittuun

Ärsyttää kun miesystävä puhuu välillä tosi rumasti. Kaupassakin saattaa töksäyttää, että: "siirry nyt vi**uun siitä hyllyn edestä". Sitten kun ottaa jonkun Arlan sijasta Ingmania, niin olen "v*tun tyhmä". Ihmisetkin katsoo, ja eipä tuosta tule kauhean mukavaa ostelufiilistä. Sitten kotonakin vttuillaan, kun kaikki tärkeät jäi ostamatta. Kyllähän sitä kiroilla saa mutta ei ole mukavaa kun aina saa kuulla olevansa ties mitä v*tun ja idiootin väliltä, varsinkin kun itse ei ole tehnyt mitään pahaa. Miksi miehet harrastaa tälläistä kielenkäyttöä??

7

4430

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rohkelikko c

      EROA sellaisesta hyypiöstä. Missä on oma itsekunnioituksesi. Tee selväksi ettet hyväksy tuota puhetapaa tai sitten SLÄM_ovi kkiini ja eri suuntiin. Jos kinuaa taksian-sano että PAINU VIT..

    • Sitä saa mitä tilaa:

      .

      "Sitä saa mitä tilaaa!!!111!!!1!!1!!!111!!!1!"

      har!1

      .

    • y.b off..

      Puhuu, koska annat puhua :/

      Pitkin hampain siedän kiroilua, jota kuulen kumppanilta esim. liikenteessä muiden töpeksiessä tai kun se kohdistuu esineisiin, esim. temppuilevaan tietokoneeseen, mutta en koskaan sietäisi rumaa kielen käyttöä kohdistuen itseeni, perheenjäseniin tai muihin läheisiin.

    • parempaaki on olemas

      Ei miehet jotka välittää naisestaan käytä tuollaista kieltä, ei edes me kovimmat karjut. Puheesta heijastuu selvästi aliarvostus sua kohtaan. Anteeksi et sanon
      suoraan: olet hänelle vakituinen panopuu ja piika, paremman puutteessa.

      Älä alistu sietämään ja kuuntelemaan tuollaista miestä, et todellakaan merkitse hänelle oikeastaan mitään muuta kuin palvelijaa.
      Miltä se kohtelu sinusta tuntuu: ei häntä todellakaan kiinnosta!
      Kuulostaa et olet löytänyt narsistin kumpaniksesi.
      .
      Pitää sua jo itsestään selvyytenä, jota hän voi kohdella miten sattuu, koska sallit sen tapahtuvan.
      Jos mun mies sanoisi mulle jotain samankaltaista kaupassa, hän jäisi taatusti siihen. Minä kävelisin samantien mutkaista tietä näkymättömiin,
      riippuisi kokonaan miehen teoista sen jälkeen, oltaisiinko koskaan enää puheväleissä.
      Aika paljon saisi selittää ja hyvittää mulle käytöstään.
      Enkä sallis uusintaa enää nöyryytyksestä, jos vielä löytyisi jokin syy jatkaa matkaa yhdessä, sen myös tekisin silloin selväksi hänelle.

      Käske sen miehen suksia vitt**n sun elämästä, jos ei osaa arvostaa edes sen verran sua et juttelis sulle kuin rakkaimmalle kumppanilleen kuuluu jutella.
      Ei tuollaista tarvitse kenenkään sietää. Hae itsellesi kunnon mies, kyllä niitä on vapaita kunnollisia miehiäkin olemassa.

    • eIisakettu

      Onko kyseessä virolainen mamu, joka tienaa pennosensa rakennustyöläisenä? Siltä kuulostaa.

    • runontaja off

      Tässä voi olla kolme vaihtoehtoa
      1. mies haluaa päästä sinusta eroon
      2. mies on omaan napaan tuijottaja
      3. miehellä on touretten syndrooma, eli pakonomainen kiroilu

    • tsemiähei

      ei, ei miehet harrasta sellaista! Sinun miehesi tekee sitä...!

      On ehkä kasvatus (jos et ole käynyt hänen perheen luona, niin kutsupa huviksesi itsesi, ja jos hänen vanhempansa tai sisarukset käyttää ihan samaa kieltä, siinä syy...), tai sitten on vaan vitttmainen luonne...

      Olen itse perheestä, jossa ei kiroilla kuin äärimmäisissä tapauksissa, mutta on paljon perheitä, jossa se v-sana on oikeasti ihan normisana, eikä siihen kukaan kiinnitä mitään huomiota. Se on vähän niinkuin pilkku tai piste, ei juuri muuta. Jos sun mies on sellaisesta lähtöisin, niin voi hyvin olla mahdollista, että hän ei vaan oikeasti pidä sitä minään, eikä tajua että joku voi loukkaantua. Sun täytyy hänelle huomauttaa tästä, muuten ei tule muutosta! Koska voi pitää sitä ihan normaalina kielenkäyttönä.

      Jos näin ei ole, ja hän vain haluaa haukkua sinua, niin sitten tietysti voit miettiä, haluatko viettää yhtään enempää aikaa tällaisen tyypin kanssa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      66
      4195
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      46
      3969
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      36
      3482
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      2893
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2719
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2522
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2134
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      12
      1226
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      145
      1157
    10. Mitä ajattelet

      Mies minusta tänään?
      Ikävä
      80
      1006
    Aihe