Huh huh mikä palvelu, ei ikinä enää sinne. Kertokaahan muut mielipiteenne kyseisestä kaupasta.
Saarenkylän valintatalo
jaloilla äänestäjä
26515
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Hyvää palvelua kotinurkillani. Loistavat myyjät ja tuoretta elintarvikett aina tarjolla.
Viisi kertaa viikossa asioin . KIITOS henkilökunnalle !
Mitä siellä Valintatalossa muka mättää?Aloittaja ei kertonut mitään,pitäskö katsoa peiliin? Palvelu on aina hyvää,kaupassa ei ole muuta vikaa,kuin tuotteet on ylihinnoiteltuja ja,harvemmin tulee käytyä,kun on tuo siva,ja sale kivenheiton päässä,mutta etupäässä kannattaa käydä halvan markan litlissä,se on kaikki kotiinpäin.
Hyvä kauppa,kun aukeaa seitsemältä,saa appeet mukaan,kun menee joskus töihin johonkin päin.
Ja myyjät on kaikki yksilöitä,heilläkin on omat surut,ja murheensa,ei voi vaatia,että aina hymyillään.
Myös minä kävin kerran ko. kaupassa. Sijainti ok, tuotteet ok, ehkä hieman ylihinnoitellut, mutta ne myyjät - oi taivas mitä hapatuksia. Olisiko alanvaihto paikallaan - tosiaan katsoisivat peiliin - ne työntekijät.
Vanhoja Rabatin aikaisia työntekijöitä,ehkä he ovat leipääntyneet jo työhönsä,ja porukkaansa?
Kysyisin aloittajalta itseltään millainen päivänsäde hän itse on? Taidatkin olla oikea nurjanaama, kun piti oikein julki tuoda tuntemuksesi. Mielestäni olisi ollut aivan riittävä reagointi, että olisit vain ihan itsesi kanssa sopinut, että et enää kyseiseen kauppaan mene. Et tosiaankaan antanut itsestäsikään miellyttävää kuvaa. Ehkäpä metsä vastasi huutoon - lainatakseni vanhaa sananlaskua. Ei niitä hapannaamoja tarvitse palvella kovin iloisesti. Sitä saa mitä tilaa ......olisko ollut syytä ihan itsessäsi?
Ja sieltä ilmoittautui ensimmäinen norsunvittunaama Valintatalon porukasta. Äläkä selitä mitään, pomosi tietää jo asiasta, heh heh!
Älä turhaan mene sinne aamuseitsemältä tärisemään ja kinuamaan krapulakaljoja, ei niitä ennnen yhdeksää myy kukaan. Eikä iltayhdeksän jälkeen myöskään.
Aina olen siellä saanut hyvää palvelua ja extrapalveluakin erikoistapauksessa. Mukavat myyjät. Itsekkin kaupanalalla työskentelevänä voisin mainita että ei kukaan jaksa hymyillä kahdeksaa tuntia putkeen, ystävällinen voi muutenkin olla!
Huono kello kauas kuuluu, ilmankos parkkipaikka on usein tyhjillään. Onneksi meillä on niin monta kauppaa, että on vara valita minne kukin menee. Toivon mukaan myyjät intoutuvat työhönsä, koska ilman asiakkaita, ei heilläkään ole työtä.
Tuskin tässä on mistään hymyilystä kysymys. Kyllä sen heti huomaa missä palvellaan asiallisesti. Sen huomaa sen kaupan ilmapiirin heti. myyjien ankeus ja leipiintyminen. Ei se ole ostajan syy se. Siihen mitään hymyjä tarvita. saahan sitä hymyilläkin. Ei se ainakaan haittaa tee.
Teipatkaa se suunne hyvät myyjät niin ettei se ainakaan alaspäin ole ne huulenne.
Kiitos teille kiltit lukijat. Voikaa hyvin.
Mielummin katselen sitä aivan tavallista myyjän arkinaamaa , kuin pakottamalla pakotettua pakko hymyä.
Mikään ei ole niin typerän näköistä , kuin väkisin hymyily.
Siitäkin löytyy esimerkkejä.
Et sisäistänyt olennaisinta ydintä kommentissa.
Asiakas huomaa jos ollaan naama norsunvitulla niinsanotusti.
Eli suupielet alaspäin mieltä oikein osoittaen jne........
Ei kukaan mitään hymyilyjä kaipaakaan erikoisemmin.
Te ette vain tunnu ymmärtävän asiaa. No milläpä te? Ymmärrän.
Hyvä paikka se minusta on. Siisti myymälä on ollut kun olen käynyt ja tuoretta tavaraa myyvät. Eikä tarvitse tukea K- ja S-mafian ylivaltaa kun sieltä ostaa.
Mukava paikka ja asiallinen palvelu. Somelosot valittaa.
Ei savua ilman tulta. Eli kukaan ei moiti turhaan. Eli varmaan pitää paikkansa tuo mitä puhutaan. Olette ankeita ja tylyjä siellä valintaladossa. Asiakas huomaa sen herkästi. Vaihtakaa henkilökunta työhaluisiin. Siitä se lähtee rullaamaan parempaan päin sitten luonnostaan.
Ruokatarpeet aina löytynyt ja maksaminen onnistunut sekä kuitin aina saanut. Asiallinen kauppa.
Käyhän toistekkin.
Tosi hyvä kauppa hae sapuskasi vaikka Kemistä , jos ei meno miellytä.
Kauppa siinä missä muutkin. Ihmisiä töissä ja maksava asiakas saa ostoksensa mukaan. Kiitos.
En edes tiijä missä kyseinen putiikki on. Mutta uskon että kukaan ei moiti turhasta.
Eli ei savua ilman tulta. Parantakaa asiakaspalvelujanne. Uutta verta kehiin. Vanhat leipiintyneet hapannaamakomunistit pellolle vaan.
Että siinä teille valittajille. En ole hakenut sapuskoja valintaladoista enkä hae.
Kamalia nuo kommunistit. Ilkeitä luonteita ja katkeria. Ottavat herkästi itseensä.Ei komunisti. Täysin puolueeton.
Vakkarimesta ja kysyessä apuasaanut. Kiitos miunkin puolesta.
Saarenkylässä on enään yksi änkyrä häirikkö-kommunisti.
Eikä sekään takuulla ole Valintatalossa töissä.
Aina olen ruisleipäni saanut!
Tack så mycket
Lapsen ja humalaisen suusta sen "totuuden" kuulee.
Ei kommunisti pääse erilleen taudistaan. Se on niinsanotusti verissä.
Se on ja pysyy kaikesta kieltämisestä huolimatta. Se on sisällä.
Kaikki jotka puolustavat fanaattisesti valntataloa heissä asuu sisällä isompi tai pienempi kommunismin rutto. Kommunisti puoltaa loppuun asti omiansa kaikesta paskasta välittämättä. Se on niille kuin uskontonnon rutto se kommunismi.
Täällää netissä myös kuulee toduuten noiden mainittujen lisäksi. Siis lapsen ja humalaisen.
Eli haisette kommunismille te puoltajat.
Kommunisti ennen on yhtäkuin aina kommunisti.