uusavuton

rotanmyrkkyäkö

olisin kysynyt neuvoa seuraavaan asiaan. Avoliitto, minä haluan miehen pois elämästäni. kaupungin vuokra-asunto, johon minä haluan jäädä. Minä töissä ja mies työtön. Mies ei pysty maksamaan asunnon kovaa vuokraa. Mies ei suostu lähtemään. Siis millä ilveellä saan sen ulos? Luin tuomioistuimen päätöksestä. Mutta minä saapas en ymmärrä mistä ja miten sen saisi.
Vähän akuutti ongelma, kun tuo seponseponseppo dokailee mun siivellä, eikä mun rahat riitä kaikkeen. Joo-o on erillään, mutta jos minä huolehdin vuokran, ruuan (on munkin pakko syödä) yms niin herralla on hyvät oltavat eli ei t arvetta lähteä vapaaehtoisesti.

2

235

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Jos teillä on molempien nimet vuokrasopimuksessa niin et saa miestä mitenkään ulos, ellei hän lähde vapaaehtoisesti, tai sit sun pitää alkaa etsii omaa asuntoa.

    • naenen

      Et sinä sitä sieltä ulos saa, jos hän on vuokralainen papereissa, kuten sinäkin. Jos ei, niin soita poliisit hakemaan äijä veke, jos ei muuten suostu lähtemään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      237
      10292
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      126
      6851
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      48
      6464
    4. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      81
      5096
    5. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      4690
    6. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      40
      3974
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3354
    8. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      25
      3258
    9. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      28
      3215
    10. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      26
      3063
    Aihe