olisin kysynyt neuvoa seuraavaan asiaan. Avoliitto, minä haluan miehen pois elämästäni. kaupungin vuokra-asunto, johon minä haluan jäädä. Minä töissä ja mies työtön. Mies ei pysty maksamaan asunnon kovaa vuokraa. Mies ei suostu lähtemään. Siis millä ilveellä saan sen ulos? Luin tuomioistuimen päätöksestä. Mutta minä saapas en ymmärrä mistä ja miten sen saisi.
Vähän akuutti ongelma, kun tuo seponseponseppo dokailee mun siivellä, eikä mun rahat riitä kaikkeen. Joo-o on erillään, mutta jos minä huolehdin vuokran, ruuan (on munkin pakko syödä) yms niin herralla on hyvät oltavat eli ei t arvetta lähteä vapaaehtoisesti.
uusavuton
rotanmyrkkyäkö
2
247
Vastaukset
- ...
Jos teillä on molempien nimet vuokrasopimuksessa niin et saa miestä mitenkään ulos, ellei hän lähde vapaaehtoisesti, tai sit sun pitää alkaa etsii omaa asuntoa.
- naenen
Et sinä sitä sieltä ulos saa, jos hän on vuokralainen papereissa, kuten sinäkin. Jos ei, niin soita poliisit hakemaan äijä veke, jos ei muuten suostu lähtemään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265666
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai984866Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404824Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3942408- 1312350
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv22007- 1121923
- 2561627
- 3831377
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601223