että suomalainen mies on ihan vitunkovaa valuuttaa ulkomailla, mutta suomessa se ei kelpaa edes aisankannattajaksi?
Mistä johtuu....
11
109
Vastaukset
- TokaiLoveRock
Samasta syystä kuin ulkomaiset miehet on kovaa valuuttaa suomalaisten naisten keskuudessa.
- Gammaromeo
"suomalainen mies on ihan vitunkovaa valuuttaa ulkomailla, mutta suomessa se ei kelpaa edes aisankannattajaksi?"
Jos nyt oletetaan että em. asia pitää kokonaan paikkansa, mitä se ei erityisen hyvin tee, koska moni suomalaisnainen on suomalaismiehen kanssa, niin olisiko kyse pikemmin yleisesti länsimaalaisuudesta eikä suomalaisuudesta? - höplöp
koska eivät tiedä mitään suomalaisesta kulttuurista ja suomalaisista miehistä
nätti kun olet heidän mielestä, koska eroat maan miehistä joita joka päivää elämänssä aikana katselee, niin toki huomiota herätät ja panoksi kelpaisit, turha uskoa että kyllä sun kanssa suhdetta alettais perustaa....
paitsi jos takaajatuksena ei oo mitään hyväksikäyttöä, suomi on kuitenkin niitä parhaita maita joihin mielellään muutettaan vaikka naimalla äkly vanha pieru joka ei suomessa kelle kelpa, 5v yhdessä, ero ja kaikki tuet lisät oikeutettu,
wink wink - Sellaista.
Koska naiset ovat tottuneet Suomessa liian hyvään.
He odottavat tasa-arvon lisäksi sitä että mies on heidän unelmiensa ihanne.
Naiset taas ulkomailla tajuavat että miehiä on moneen lähtöön ja joukossa on paljon sikoja. Heille tulee yllätyksenä että suomalainen mies on lähes automaattisesti rehellinen ja fiksu sekä ottaa naisen huomioon.
Valitettavasti suomihorot ovat mallia lotta-kenttähuora eli upseerien kanssa kyytiä ja sitä rataa.
Kaikki tulee suomalaisille naisille ilmaiseksi Suomessa ja siihen päälle vielä vittuilut suomalaisia miehiä kohtaan miten juntteja he ovat.
Itse en enää oikeastaan ymmärrä miksi edes vilkaisen suomalaisia naisia. Syynä lienee että he ovat niin lähellä ja puhuvat samaa kieltä. Muuten eivät kiinnostaisi pätkääkään.
Rotunaiset ovat muualla, suominaisilla ei ole edes enää sisua.- niinvarmaan
"Heille tulee yllätyksenä että suomalainen mies on lähes automaattisesti rehellinen ja fiksu sekä ottaa naisen huomioon."
miten voi olla noin naiivinen....vähän niin kuin nä naiset täällä suomessa jotka ulkomiehiä hakevat, ja uskovat aitoon rakkauteen....blaaaaaaa Olen kanssasi tuossa asiassa osittain samaa mieltä, mutta olisiko sittenkin syy siinnä, että suomessa on todella vähän naisia jotka pystyvät edes jollakin tavoin kilpailemaan markkinoilla siitä miehestä joka hänestä tuleehuolehtimaan?
- siinä syy
NE HALUAA OLESKELULUVAN. NE HALUAA SUOMEEN ASUMAAN. NE HALUAA RAHAA.
- En usko satuja
Jos olet aloittaja edelleen sinkku, niin todistat aloituksesi olevan täyttä soopaa.
Vitunkovavaluuttasi :))))))) etkä naista saa LOL
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34761ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10550
