Ostin uudet rullasukset. Mutta mono ei tunnu millään menevän siteeseen. Olen painanut kovaa ja yrittänyt eri asennoissa pujottaa mutta EI!
Monot on tosiaan samat mitä käytän talvella hiihtäessä. Siis semmoinen rauta on heti monon kärjen alapuolella. Siteessä on selkeä kolo monolle, mutta se ei vaan mene sinne !
Vinkkejä ? Vai onko mulla mahdollisesti väärän mallinen mono tähän siteesee?
rullasukset?
1
136
Vastaukset
- sidesysteemit
Varmasti helpottaisi vastauksia jos olisit maininnut kumman systeemin monot ja siteet ovat. Jos siteet ja kengät ovat eri systeemiä niin eihän ne yksiin sovi.
Helpoiten tuo asia selviää kun vilkaiset kenkien pohjia. Jos siellä kantaosassa on kaksi pitkittäistä uraa niin silloin ollaan Rottefella systeemissä ja taas yksi leveämpi ja syvempi niin silloin Salomon. Siteissä sitten vastaavat korotuspalat.
Itsellä ei ole kokemuksia Salomonista. Joskus on itselläkin ollut hieman kireä Rottefella side. Kiinnitystä on silloin helpottanut kun nostaa kengän kantaa jolloin saa helpommin kengän kärkeä painettua alas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat331411Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691125- 104984
41000 kavallettu rahaa
uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.43983- 68805
Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö56779- 42766
Fantasioista
Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai117765- 29675
Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.55615