Seurustelu ei kannata

Seurustelu ei ole minua varten. Useammat naiset on olleet kiinnostuneet minusta mutta olen sanonut että en halua seurustella. Tulee riitoja, nainen pettää, pihtaa, kiukuttelee, pitää elättää nainen. Sit naiset on niin vaikeita, ei ne tiedä mitä haluaa ja niitä pitää vaakutella kuukausia. En mä jaksa vaivautua sellaseen.

Yksin pärjää paremmin, oma rauha ja saa tehdä mitä haluaa.
10287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Näin kai se on myös omalla kohdallani. En halua tulla petetyksi, ja nykyaikana taitaa jo enemmistö pettää. Kun lisäksi olen työtön ja kaveriton mies, eipä naisella olisi mitään syytä katsella meikäläistä viikkoa kauempaa.

Katselin eilen AVA:lta Eyes Wide Shut:ia ja pohdiskelin siinä sivussa tätä sielun ikuista yksinäisyyttä ja liittolaisen kaipuuta edes tähän yhteen elämään. Kun voisikin luottaa toiseen ihmiseen edes yhdessä elämässä, niin ikuisuus pitäisi sitten huolen itsestään, mutta ei. Ihmiset ovat petollisia valehtelijoita ja sielulla on edessään vain kylmä ja pitkä ikuinen yksinäisyys ilman lämpöä ja luottamusta.

Äänestä
  • Eipä ihme, että on yksinäistä. Tosimies ei moisia pohdi tai ainakaan tuo julki.

    Äänestä

  • Näin on marjat kirjoitti:

    Eipä ihme, että on yksinäistä. Tosimies ei moisia pohdi tai ainakaan tuo julki.

    Kubric ei sitten ollut tosimies vertaamatta häntä mitenkään itseeni.

    Äänestä

Paneminen kannattaa, ei seurustelu. Naisia voi kestaa sen vartin kun panee mut sit pitää lähtee pois. Tää koskee vaan suomi naisia. Ulkomaisia naisia kyllä kestää vaikka koko elämän

Äänestä
  • Kuulostipa tosiaankin asiantuntijan lausunnolta.

    Taisi olla itse palstan suurin panosonni näppäimistön ääressä.

    NOT.

    Repesin kyllä :D:D kiitoksia :D

    Äänestä

"Unelmia"-panosonni on täysin oikeassa. Etenkin suomi-naisilla hetkelliset tunteet ovat niin tärkeitä, että ne ohittavat pikän aikavälin seurauksien kypsän harkinnan. Ja tämä koskee siis suurinta osaa suomi-naisia. Ne harvat älykkäimmät naisyksilöt ovat erittäin harvinaisia ja kaiken kaikkiaan heitä on vähemmän kuin vastaavia huippuälykkäitä miehiä.

Äänestä

Hassua kun jotenkin painotetaan tuota suomi-naista niin kuin olis muka ollut kokemusta muista.

Ja sitten tuo ätmien iki-itku että halua suhteeseen ja kun sitä kuvitellaan että silloin vain naidaan halataan syödään juodaan ja elämä on ihanaa. Kun sitten ryhdytään niin voi hittoa että suhteen eteen pitää töitäkin tehdä, toisen mielipiteet tavat taipumukset, huonot puolet pitäis osata hyväksyä...ei olekaan vain mämämämä ja mun elämä..

Kakarat. Jotkut aikuisetkin luulee että jos rakastaa niin se riittää onnelliseen elämään.

Äänestä
  • Rakastaminen ei ehkä riitä onnelliseen elämään (?), mutta rakastaminen ja rakastetuksi tuleminen ovat kyllä aika hyviä syitä seurustella (vrt. aloitus).

    Äänestä

  • Kympin Nainen kirjoitti:

    Rakastaminen ei ehkä riitä onnelliseen elämään (?), mutta rakastaminen ja rakastetuksi tuleminen ovat kyllä aika hyviä syitä seurustella (vrt. aloitus).

    Rakastaminen itsessään ei tarkoita että suhteessa eläminen on helppoa ja mutkatonta. Mutts monet niin olettavat että rakkaus riittää ja enempää itde ei tarvi tehdä kuin rakastaa.

    Äänestä

  • 14+14 kirjoitti:

    Rakastaminen itsessään ei tarkoita että suhteessa eläminen on helppoa ja mutkatonta. Mutts monet niin olettavat että rakkaus riittää ja enempää itde ei tarvi tehdä kuin rakastaa.

    Totta, mutta usein rakkaudella on se "sivuvaikutus" että haluaa (ainakin yrittää) elää yhdessä mahdollisista haasteista huolimatta. Ehkei aloittaja ole todellista rakkautta kokenut kun ei seurustelua halua edes kokeilla ja näkee vain negatiiviset puolet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


25 v mies kirjoitti:

Seurustelu ei ole minua varten. Useammat naiset on olleet kiinnostuneet minusta mutta olen sanonut että en halua seurustella. Tulee riitoja, nainen pettää, pihtaa, kiukuttelee, pitää elättää nainen. Sit naiset on niin vaikeita, ei ne tiedä mitä haluaa ja niitä pitää vaakutella kuukausia. En mä jaksa vaivautua sellaseen.

Yksin pärjää paremmin, oma rauha ja saa tehdä mitä haluaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu