Ei voi olla totta!

zee74

En voi uskoa, miten epäreilusti työnantajan annetaan rakkaassa ja tasa-arvoisessa Suomen maassamme kohdella työntekijää koeajalla! Sain kokea, että koeajalla työntekijällä ei ole minkäänlaisia oikeuksia vai mitä mieltä olette näistä tiedoista, joita minulle kerrottiin työsuojeluhallinnosta:
-työntekijän pitää kertoa työnantajalle syy jos lähtee koeajalla, mutta työnantajan ei.
Koeaika riittää siis työnantajan syyksi, mutta ei työntekijän!
-työsuojeluhallinnosta sanottiin "näin se vain on, eikä näitä oikeusjuttuja työntekijät ole
nostaneet, eivätkä ainakaan voittaneet"
Tällaistako on todellakin Suomalainen työsuojelu?
Onko kukaan samalla asenteella, että vaaditaan hitto vie parempaa kohtelua, eikä hyväksytä huonoa kohtelua? Eihän laki tarkoita mitään, jos siinä sanotaan, että "koeaikapurulle pitää olla peruste", mutta sitä tarvitse kertoa!!! Mitä hemmetin järkeä tässä on???

0

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

        Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
        Kaste
        162
        1127
      2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

        Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
        Kaste
        366
        1087
      3. Ehkä vähän

        Rakastunut sinuun
        Ikävä
        50
        1080
      4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

        Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
        Kaste
        373
        1009
      5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

        Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
        Kaste
        153
        922
      6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

        Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
        Kaste
        717
        857
      7. Et taida paljoa

        treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
        Ikävä
        89
        857
      8. Martina ja jalkapalloilija2

        Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        182
        810
      9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

        Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
        Ikävä
        105
        729
      10. Oikea kaste on syntisten kaste

        Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
        Kaste
        51
        713
      Aihe