Pesäpallo jos mikä tarvitsisi jonkun teknisen apukeinon pesäpalojen/pesille ehtimisen tuomitsemiseen. Varsinkin nuorten peleissä on monilla seuroilla/paikkakunnilla "hyvät kotituomarit", jotka puolueellisuudellaan kyllä vievät monilta peli-ilon puhumattakaan siitä, että voivat ratkaista pelien lopputulokset ja näin sarjataulukot, mitalit ym ym toimillaan.
Eilen esim. satuin reissullani (en ole minkään seuran jäsen, huom!) Jyväskylään B-tyttöjen peliin, ja kylläpä oli päätuomarilta niiiin kotiinpäin vetoa että, huh, huh. Karmeaa.
Haukansilmä
Joko joko
0
66
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2453293
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1302368Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta151885Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2231817Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3221691Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita491344- 551335
- 1111100
- 1001064
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan601046