Olen seurustellut poikaystäväni kanssa nyt kohta 2 vuotta. Suhteemme on ollut kivikkoinen, mutta ihana. Hän on pettänyt ja minä yrittänyt antaa anteeksi. Pois en ole lähtenyt sillä rakastan häntä suunnattomasti ja hän myös minua (ainakin toivottavasti) hairahduksestaan huolimatta. Olemme asuneet saman katon alla noin vuoden nyt. Olemme molemmat parikymppisiä. Itse olen opiskelija, hän ei. Nyt hän on muuttamassa Espanjaan määräajaksi x.. Itse joudun muuttamaan takaisin vanhemmilleni sillä yksin minulla ei ole varaa asuntoon. En tiedä mitä teen ilman häntä. Hän ei ole vielä edes lähtenyt ja sydämeni on nyt jo murskana. En pysty tehdä muutakun stressata sitä hetkeä kun hän lähtee. Itkeä pienistäkin asioista, jotka hänestä muistuttavat vaikka on vielä täällä sillä tiedän miten pahalta ne tuntuu kun hän lähtee, enkä pysty keskittymään mihinkään. Pelkään sitä mitä tulevat kuukaudet tuovat tullessaan. Miten selviän kaikki ne yksinäiset illat ja pääsen yli niistä epäilyistä, että hän saattaisi pettää uudelleen? Muuton syy on se ettei hän kestä olla täällä juuri nyt. Hänellä on paljon stressattavaa ja tarvitsee tavallaan hermoloman. Minun tänne jättäminen on kuulemma vaikein asia mitä on koskaan joutunut päättämään. Mitä teen jos hän päättää ettei tulekkaan takaisin tai pettää.. Miten selviän hengissä kun oma kultani yhtäkkiä katoaa? Ilkeitä kommentteja en tarvitse ollenkaan..tässä on tarpeeksi kestettävää jo nyt. Olen aivan hukassa..
Vastaukset 5
- jhg
Ymmärrän tunteesi. Tuo on vaikea paikka. Toisaalta et voi omistaa ja ripustautua kehenkään. Muista, että sinulla on oma elämäsi ja sinun pitää voida tulla toimeen itsesi kanssakin ja sinkkuna tietyissä elämänvaiheissa!
- Rikki
Tiedän. Tuntuu vaan niin vaikealta.. :(
- älä luovuta
Rikki kirjoitti:
Tiedän. Tuntuu vaan niin vaikealta.. :(
Kyllä koneet lentää Espanjaankin :-). Ja jos sinusta tuntuu, ota yhteys ammattiauttajaan. Luulen, että näistä neuvoista täällä pääsi menee sekaisin.
- Rikki
älä luovuta kirjoitti:
Kyllä koneet lentää Espanjaankin :-). Ja jos sinusta tuntuu, ota yhteys ammattiauttajaan. Luulen, että näistä neuvoista täällä pääsi menee sekaisin.
Niinhän ne lentää. Aion mennäkkin sinne ainakin käymään kunhan saan hoidettua asiat täällä niin ,että voin lähteä. Ammattiauttajaa olen harkinnut jo aikaisemminkin. Alkaa pää hajoamaan vähän kaiken kanssa ja nyt tämä vielä päälle niin tuntuu että pää sanoo jossain vaiheessa poks ellen saa asialle tehtyä jotain. Kiitos neuvosta. :)
- ...
Rikki kirjoitti:
Niinhän ne lentää. Aion mennäkkin sinne ainakin käymään kunhan saan hoidettua asiat täällä niin ,että voin lähteä. Ammattiauttajaa olen harkinnut jo aikaisemminkin. Alkaa pää hajoamaan vähän kaiken kanssa ja nyt tämä vielä päälle niin tuntuu että pää sanoo jossain vaiheessa poks ellen saa asialle tehtyä jotain. Kiitos neuvosta. :)
Ole hyvä. Muista rakastaa itseäsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1261496Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1421314Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak109794Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja120761- 62695
- 53671
- 37571
Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero144549- 6515
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt286509