mitä tehdä vatipäille, jotka eivät kestä edes helteiden tuomia inspiraatioita?
Kulttuurikonservatiivin, (niin kuin minä) näkökulmasta tarkasteltuna, ongelma tuntuu haittaavan tavallisen ihmisen palstailua ja esiintymistä omassa persoonassaan nyky elämässä.
Mistä johtuu, että täällä esiintyy eräänlainen lauma höynäytettäviä hölmöjä. Sellaisia jotka eivät ymmärrä omaa etuaan, ja pysy sillä aluella millä pärjäävät parhaiten?
Kuten! -kuokkivat suota, syövät nenäkakkaa, pissavat omaan puuroonsa, juovat päänsä täyteen yhteiskunnan varoilla ja mikä pahinta, kirjoittavat kysymyksensä omista ongelmistaan vastausmuotoon!
Asiahan ei tietysti minulle kuulu...mutta
10
203
Vastaukset 10
- tuskarunoilija
"Asiahan ei tietysti minulle kuulu...mutta" totesi aikanaan Pätkä, eli Masa Niemi jonka itsemurhaviesti kuului "Hyvä on olla, kun on nolla. Hyvästi. -T. Masa".
- tuskarunoilija
modelli kirjoitti:
Ja niitä pekkoja ja pätkiähän tällä palstalla riittää!
Jotenkin osasin odottaa, ettei palautteesi sisällä kontekstin kontekstiä palautteeseeni
- Yrjö-mummi
tuskarunoilija kirjoitti:
Jotenkin osasin odottaa, ettei palautteesi sisällä kontekstin kontekstiä palautteeseeni
Mene Tuska-festivaaleille
- pieni hiiri
o-o-o-o-o-o-o-letaaankkoooo aaaa-aleennn?
*kosinta*
hihi
(:)- modeIIi
Saanko uudet tekarit myötäjäisinä?
- pieni hiiri
' kirjoittavat kysymyksensä omista ongelmistaan vastausmuotoon! '
mi-mi-mi-mi- tä tuo ta-ta-ta-tarkoittaa?
*käs poskella*
(:) - pieni hiiri
vo-vo-vo-voiko lauma olla y-y-y-yksi?
hihi
(:) - pieni hiiri
vatipää (:)
kulttuurikonservatiivi (:) Okei, alistun ketjusi uhriparaksi ja esitänkin ongelmani kysymys-kysyvänvastauksenmuodossa kun olen vielä kasvavassa iässä.
Mitä tarkoittaa esiintyminen omassa persoonassaan?(elisakettu= niinku elisa kettunen?)
Millaisiin inspiraatioihin viittaat?(omiin aloituksiisi?)
Kuinka määritellään höynäytettävä hölmö? (aku ankka?)
Mikä oma etu? (kuulostaa joltain 70-luvun kauppaketjulta)
Ala jossa pärjää parhaiten? (en ainakaan alkanut papiksi ja juon vain omilla tai kumppanin varoilla)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371343- 1481071
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät67845PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.52662- 60651
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33541- 30533
- 39517
- 63503
- 16497
