69ers-taft. Another tv klassikko.
aika selvät sävelet, 7-42.
Trojans-Crokot. Meneeköhän tonni katsojaa rikki vaahterassakin?
Seinäjoki menetti Goodenin tähän matsiin ja se voi olla parasta mitä Crokolle on tällä kaudella sattunut,, puolustus on liigan paras, mutta G.n puuttuessa myös heikkoudet pystytään kartoittamaan selkeämmin.
Crokohyökkäyksellä on nyt se kuuluisa näytön paikka.
Siinä missä Seinäjokiset tuo joukkueen kentälle, on Turun vastaus kolmen miehen orkesteri, joka hoitaa niin pelaamisen, valmennuksen kuin peluutuksenkin ja muuna aikana pitää seuran puuhamiehet työllistettyinä.
pelata tuo trio kuitenkinosaa ja se riittää voittoon.
toinen näistä jengeistä voittaa runkosarjan ja toinen saa vastaan aina helpon Roostersin semeissä.
42-28.
Roo-Ind.
Huhujen mukaan uus kuuppa on todellinen sateentekijä, näin ollen jopa Indiansin tasoinen powerhouse putoaa polvilleen Kukkojen edessä.
77-1
kierros 7
9
444
Vastaukset
- 20+2
Tekeekö Indians puolikkaan safetyn vai miten se tuon pisteen saa?
- pontfor try
Palauttaa roon extran
- €€€€€
Siitä saa kaks
- 19+3
Yhden pisteen oma maali on olemassa.
http://www.2minuutinvaroitus.com/2013/01/04/fiesta-bowlissa-erikoinen-1-pisteen-safety/ - seepra rightone
,mut ei suomessa
perttu ei ikinä tule hyväksymään yhden pisteen maalia
tää ei mitään potkipalloa ole eikä tule olemaan - 17+2
Tiukka peli tulee tänään Vantaalla, mutta jo ennestään ohkanen sixtareitten pääasiassa eläkeläisistä kasattu OL kärsii kahden pelaajan poissaolosta ja tulee Ivorylle pitkä päivä. Veikkaan että Outinen säkittää neljästi pelissä. Lopputulosveikkaus 21-13.
Anders kylvettää ilman Goodenia ja voittokrapulaa nauttivat krokotiilit yläkentän helteessä laajemmalla rosterilla 27-20.
Kierroksen selvin ottellu tulee olemaan sunnuntain peli jossa broilerit pistävät inkkarit takaisin kanoottiinsa lukemin 52-10. - 11+9
Jännä juttu että liiton facessa kehotetaan joko katsomaan matsi neloselta, netistä ruudusta tai menemään Sports Academyyn kaljalle ja katsomaan peli.
Luulisi että SAJL olisi seurojen asialla ja kehottaisi ihmisiä paikanpäälle Vantaalle katsomaan peliä, joka ajaisi seuran asiaa. Nythän kaikki kolme edellä mainittua ajaa muiden firmojen etua ja on kaikki pois TAFTin pussista jos paikalle ei saada yleisöä.
HERÄTKÄÄ PAHVIPÄÄT LIITOSSA !- eepfani
Mihin jäi ennustajaeukonpojan tämän viikon ennakot???? Ne valitettavasti oli paras katsaus tulevan kierroksen peleihin.
- dzvbdbsgfnsfgn
NO EIPÄ TAINUT OLLA IHAN SELVÄTSÄVELET PELISSÄ?? IHME TOUMIOITA TAAS KUN OLISI PITÄNYT TUOMITA TOUCH BACK NIIN ANNETTIINKIN TAGFT PALLO 2YD LINJALLA JA MUITA JÄRKYTTÄVIÄ MOKIA!! 4 PISTETTÄ EI OLE PALJON EROA JA PLEIJARI PAIKKA ON VIELÄ MAHDOLLISTA KUN CROCOTKIN NÄYTTÄÄ MENEVÄN ALAS PÄIV KOKO AJAN.............
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4537657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633726Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552865Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442081- 1262076
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231903Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211841