kierros 7

q@+

69ers-taft. Another tv klassikko.
aika selvät sävelet, 7-42.
Trojans-Crokot. Meneeköhän tonni katsojaa rikki vaahterassakin?
Seinäjoki menetti Goodenin tähän matsiin ja se voi olla parasta mitä Crokolle on tällä kaudella sattunut,, puolustus on liigan paras, mutta G.n puuttuessa myös heikkoudet pystytään kartoittamaan selkeämmin.
Crokohyökkäyksellä on nyt se kuuluisa näytön paikka.
Siinä missä Seinäjokiset tuo joukkueen kentälle, on Turun vastaus kolmen miehen orkesteri, joka hoitaa niin pelaamisen, valmennuksen kuin peluutuksenkin ja muuna aikana pitää seuran puuhamiehet työllistettyinä.
pelata tuo trio kuitenkinosaa ja se riittää voittoon.
toinen näistä jengeistä voittaa runkosarjan ja toinen saa vastaan aina helpon Roostersin semeissä.
42-28.
Roo-Ind.
Huhujen mukaan uus kuuppa on todellinen sateentekijä, näin ollen jopa Indiansin tasoinen powerhouse putoaa polvilleen Kukkojen edessä.
77-1

9

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 20+2

      Tekeekö Indians puolikkaan safetyn vai miten se tuon pisteen saa?

    • pontfor try

      Palauttaa roon extran

      • €€€€€

        Siitä saa kaks


    • 19+3
    • seepra rightone

      ,mut ei suomessa

      perttu ei ikinä tule hyväksymään yhden pisteen maalia
      tää ei mitään potkipalloa ole eikä tule olemaan

    • 17+2

      Tiukka peli tulee tänään Vantaalla, mutta jo ennestään ohkanen sixtareitten pääasiassa eläkeläisistä kasattu OL kärsii kahden pelaajan poissaolosta ja tulee Ivorylle pitkä päivä. Veikkaan että Outinen säkittää neljästi pelissä. Lopputulosveikkaus 21-13.

      Anders kylvettää ilman Goodenia ja voittokrapulaa nauttivat krokotiilit yläkentän helteessä laajemmalla rosterilla 27-20.

      Kierroksen selvin ottellu tulee olemaan sunnuntain peli jossa broilerit pistävät inkkarit takaisin kanoottiinsa lukemin 52-10.

    • 11+9

      Jännä juttu että liiton facessa kehotetaan joko katsomaan matsi neloselta, netistä ruudusta tai menemään Sports Academyyn kaljalle ja katsomaan peli.

      Luulisi että SAJL olisi seurojen asialla ja kehottaisi ihmisiä paikanpäälle Vantaalle katsomaan peliä, joka ajaisi seuran asiaa. Nythän kaikki kolme edellä mainittua ajaa muiden firmojen etua ja on kaikki pois TAFTin pussista jos paikalle ei saada yleisöä.

      HERÄTKÄÄ PAHVIPÄÄT LIITOSSA !

      • eepfani

        Mihin jäi ennustajaeukonpojan tämän viikon ennakot???? Ne valitettavasti oli paras katsaus tulevan kierroksen peleihin.


    • dzvbdbsgfnsfgn

      NO EIPÄ TAINUT OLLA IHAN SELVÄTSÄVELET PELISSÄ?? IHME TOUMIOITA TAAS KUN OLISI PITÄNYT TUOMITA TOUCH BACK NIIN ANNETTIINKIN TAGFT PALLO 2YD LINJALLA JA MUITA JÄRKYTTÄVIÄ MOKIA!! 4 PISTETTÄ EI OLE PALJON EROA JA PLEIJARI PAIKKA ON VIELÄ MAHDOLLISTA KUN CROCOTKIN NÄYTTÄÄ MENEVÄN ALAS PÄIV KOKO AJAN.............

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2564
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      77
      2416
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      66
      2323
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      23
      2040
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      84
      1769
    6. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1559
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      30
      1378
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      17
      1273
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      4
      1123
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      32
      957
    Aihe