Viemärihuolto

vihtori3

Irrottelin tukkeutuneen suihkun lattiakaivon erään sisäosan puhdistusta varten ja kysäisin siinä läträtessä vaimolta, jotta olisiko jotain pesuainetta. Sanoi että ei ole.

...

Pesin sitten ilman pesuainetta ja totesin, jotta aika hyvin se tuli ilman pesuainettakin.

Jaa että miksi en itse lähtenyt kuleksimaan ja aukomaan ovia. Etsimään. Nokun on paskavettä tippuvassa muodossa käsineissä eikä viitsisi kuljettaa basilleja ympäriinsä. Ja en todellakaan ole täydellinen organisaattori. Vaikka kaikki muu tarpeellinen siinä kyllä oli viemärihuollon tekemiseksi, niin se pesuaine nyt vaan puuttui.

Jonkin verran jurppii tuollainen ylimielisyys. Vai mitä se oli? Millaisia kokemuksia on muilla tällaisista tilanteista?

8

285

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jaska ei hiffaa nyt

      Häh?

      • matemaatikko

        No se on se naisen logiikasta syntynyt jokin. Ei tätä kukaan voi käsittää.


    • Tottunut soittamaan:

      .

      Se on tottunut soittamaan putkiliikkeeseen "Voittekste tulla taas putsaamaan mun röörit"

      har!!!

      .

    • ………...

      Jos pesuainetta ei ollut?

    • kakkonen on ykkönen

      Rassaa säännöllisesti naisesi viemäriputki, niin se pysyy kunnossa.

      • Reiskaaaaaaaa

        Jos et itse pysty niin soita Reiska apuun.


    • sitä vaan että

      Miehiltä tuntuu hyvin usein jotain puuttuvan. Naiselle se tarkoittaa aivan älyttömät määrät työtä josta kukaan ei edes mainitse kun vähän väliä rampaa hakemassa tai pitelemässä jotain tai siivoamassa jälkiä. Vähintään tavarat on aina hukassa. Siinä jää omat projektit sitten tekemättä kun juoksee apupoikana aikuisille ihmiselle. Kyllä se joskus alkaa nyppiä.

    • määmy

      Miks pitäis? Ja nainenha oli jo saanu sut kontallee ja lisäks ne skeidavodaa valuvat hanskat voi ain riisuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7768
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3732
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1876
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1180
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1033
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      28
      983
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      827
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      782
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      749
    10. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      10
      740
    Aihe