noiden kärttyisten vanhojen piikojen sanailuissa on outo logiikka.
Vanhat piiat
6
365
Vastaukset
- tietää varoa
Esimerkki?
- voi reppana
Heh- et edes tiedä että vanhapiika on YHDYSSANA! Mikä urpo!
- Niin se menee.
Ei nykyisin ole vanhojapiikoja, ne ajat menneet. Nyt on sinkkuja.
- kokemusta on
Joo super sinkkuja jotka antaa tai siis jakaa,kaikille halukkaille
- 1+1
Kas kummaa...
Mun tuntemat vanhat piiat ovat niitä sydänsurun kokeneita naisia, jotka ei jaa kenellekään, vaan ovat päättäneet keskittyä omaan elämään ilman miehiä.
JAKORASIA on nainen erikseen. VANHAPIIKA sana kuvaa hieman tunkkaisella sanalla hyvän arvomaailman omaava naista. - nääääääs
1+1 kirjoitti:
Kas kummaa...
Mun tuntemat vanhat piiat ovat niitä sydänsurun kokeneita naisia, jotka ei jaa kenellekään, vaan ovat päättäneet keskittyä omaan elämään ilman miehiä.
JAKORASIA on nainen erikseen. VANHAPIIKA sana kuvaa hieman tunkkaisella sanalla hyvän arvomaailman omaava naista.Niin kato, nainen tekee väärin, tekee sitten mitä tahansa. Jos harrastaa seksiä, on huora ja jakorasia ja ties mitä. Jos ei harrasta, on pihtarihuora, epänainen ja vaikka mitä. Jos mies harrastaa seksiä, mies on pelimies, panomies yms. positiivisia tai positiivisehkoja sanoja, häntä ihailevat muut miehet ja naisillekin ihan ok seksiin. Jos mies ei harrasta seksiä, ei saa sitä, se on TÄYSIN naisten vika. Mitäs eivät kauniit naiset anna rumalle miehenkuvatukselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k2434209Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän402489Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h582072Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop4952058Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn431810Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.1001688Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on31561Kohuotsikoihin nousseet Aku Hirviniemi ja Mikko Leppilampi jouluna tv:ssä!
Täydellinen joulu -leffassa on iso kaarti suomalaisia näyttelijöitä. Mukana mm. Elena Leeve, Antti Luusuaniemi sekä koh251518Ex-Puoli seitsemän juontaja Anniina Valtonen yllättää - Uudessa roolissa tv:ssä!
Monen suosikki Anniina Valtonen tv:ssä! Valtonen on tuttu Ylen meteorologina, mutta hän juonsi myös Puoli seiskaa. Nyt A401247Mitä metsaman tuottaa
Törkypuhetta, ahdistusta, pahaa mieltä, riitaa, eripuraa, köyhien menestymättömien ja maattomien kurjien vähättelyä. Sit1211136