Mitä mieltä ujoista ja kilteistä miehistä?=)

Mielipidekysymys naisille!
18467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

voi että, parhaita maailmassa.:-)

Äänestä
  • Hyi hitto, kehnolla itsetunnolla varustettuja narsisteja suurin osa, YÖÖÖÖÖÖÖÖÖKKKK.

    Äänestä

  • puspusi kirjoitti:

    Hyi hitto, kehnolla itsetunnolla varustettuja narsisteja suurin osa, YÖÖÖÖÖÖÖÖÖKKKK.

    Mistäs tällainen ennakkoluulo? Minä ainakin olen erittäin hyvä tyyppi kaikkien naiskavereideni mielestä. Sanovat vielä monesti, että tulen löytämään todella hyvän naisen joskus.

    Äänestä

  • Turha kysellä tämänlaisia naisilta.

    ujo & kiltti tarkoittaa, että naiset ei tunne yhtäkään sellaista miestä

    Äänestä

  • ujo ja kiltti mies kirjoitti:

    Mistäs tällainen ennakkoluulo? Minä ainakin olen erittäin hyvä tyyppi kaikkien naiskavereideni mielestä. Sanovat vielä monesti, että tulen löytämään todella hyvän naisen joskus.

    Ja uskoit? :D

    Äänestä

  • ujomolo kirjoitti:

    Turha kysellä tämänlaisia naisilta.

    ujo & kiltti tarkoittaa, että naiset ei tunne yhtäkään sellaista miestä

    Ujo ja kiltti? Menin sellaisen kanssa naimisiin. (Ja onnellinen olen). Olen aina tykännyt tästä tyypistä, valitettavasti liikkeellä on paljon jengiä jotka *väittävät* olevansa ujoja ja kilttejä vaikka oikeasti ovatkin omituisia ja naisvihamielisiä. Inhoan "jahdatuksi tulemisen" tunnetta ja pidän juuri sellaisesta miehestä joka on paras ystävä ellei ole miesystävä, sellainen oikeasti kiltti. Mieheni onkin juuri sellainen; hänellä on paljon naispuolisia ystäviä, ikäjakauma siinä viiden ja yhdeksänkymmenenviiden välillä, koska hän ei jahtaa naisia saadakseen jotain vaan on oikeasti kiinnostunut siitä mitä haluamme sanoa. On *todella* harvinaista tavata mies joka aidosti välittää naispuolisten kokemuksesta ja näkemyksestä, eikä vain ole "kiltti" sellaisia 18-kaksvitosia kohtaan koska haluaa oikeasti naida kuten muutkin mutta verhoaa sen keksittyyn kiltteyteen. *Aidosti* kiltin miehen kun löytää niin siitä ei pidä päästää irti koskaan =) (Tai siis tietysti miehenikin haluaa naida, muuten liitosta mitään tulisi, mutta hän huomioi sen miten itse koen asian eikä vain vaadi, mikä tekee kaikesta paljon parempaa).

    Äänestä

Ihan positiivista sinänsä, mutta jos mies on kovin ujo ja hiljainen niin voi vaikuttaa tylsältä tyypiltä. Vaikka ei olisikaan.

Äänestä
  • no mä olen ollu tekemisissä raivojen kanssa ja ilkeitten kans niin kyllä taatusti valitsen sen hiljasen.

    Äänestä

  • tiinatööt kirjoitti:

    no mä olen ollu tekemisissä raivojen kanssa ja ilkeitten kans niin kyllä taatusti valitsen sen hiljasen.

    Pyh, joudut melko varmasti samalla myös sen elättäjäksi.

    Äänestä

Ei iske muhun henkilökohtaisesti. Hiljaisena ja kilttinä naisena kaipaan sosiaalisempaa miestä, kiltteys on miehen ominaisuutena ihan ok.

Äänestä

Ihan parasta :)

Kunhan siihen ei liity sisäänpäinkääntyminen tai rasismi...

Äänestä

Jos nykyään kohtaa ujon ja jopa hiljaisen miehen niin siihen kannattaa tarttua, sillä nykyään maailma on täynnä kaikkea pahuutta ja kovuutta, minä löysin turvallisen ujon miehen, en kaipaa tai unelmoi naisten hakkaajista yms hyviä miehiä on todella harvassa ja ujot miehet ovat erittäin uskollisia ja heillä on aina arvot elämässään kohdallaan. Monesti ujo mies ei ole niinkään hyvässä ammatissa ja eikä ole siis rikas, mutta sillä ei ole mitään väliä vaan tärkeintä on rakkaus ja luottamus toiseen ihmiseen. En voisi seurustella sellaisen miehen kanssa joka petää heti kun mahdollista ja mies joka kiinnittää erityistä huomiotaan omaan ulkonäköönsä ja pukeutumiseentai siis on ylipäätään kiinnostunut muodista ja vaatteista.

Äänestä
  • No ota sitten työtön, resupelle nössöluuseri. Itse pukeudun persoonallisesti ja haluan että myös mies pukeutuu hyvin! Miehen pitää myös osata keskustella ja olla verbaali! Jos ymmärrät, mitä tarkoitan?

    Äänestä

  • tyylikäs on coolimpi kirjoitti:

    No ota sitten työtön, resupelle nössöluuseri. Itse pukeudun persoonallisesti ja haluan että myös mies pukeutuu hyvin! Miehen pitää myös osata keskustella ja olla verbaali! Jos ymmärrät, mitä tarkoitan?

    Tarkoitatko osaavalla keskustelulla sitä että hyypiö koko ajan korostaa itseään ja kehuu omaa erinomaisuuttaan netissä kun ei oikeassa elämässä uskalla suutaan avata? Hyi olkoon ujoja idiootteja.

    Äänestä

Kelpaisi!

Äänestä
  • Sori, aloittaja kuullostaa peräkammarin runkkarilta, sellaiselta limaiselta, omassa pikku maailmassaan pyörivältä otukselta. Ei. Ikinä.

    Äänestä

  • Yuks kirjoitti:

    Sori, aloittaja kuullostaa peräkammarin runkkarilta, sellaiselta limaiselta, omassa pikku maailmassaan pyörivältä otukselta. Ei. Ikinä.

    Aika vahvaa projisointia. Olisitkohan itse kuvailemasi kaltainen?

    Äänestä

Tosi ihania ja kivoja ovat, mutta eivät herätä mitään seksuaalisia fiiliksiä. Vähän kuin lapset tai koiranpennut. Voi rapsuttaa vähän korvan takaa, mutta turha kuvitella muuta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toiveentäyttäjä kirjoitti:

Mielipidekysymys naisille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu