Avoparilla on vastasyntynyt lapsi, jonka isyys pitää tunnustaa virallisesti.
Voiko siinä yhteydessä keskustella huoltajuudesta?
Avomies on alkanut kaljotella ja vetäytyä. Hän jäi työttömäksi ja opiskelee nyt uuteen ammattiin toisella paikkakunnalla. Viikonloppuna sitten käy kotonaan, viikon varrella asuu äitinsä luona, jonka asunto on lähempänä koulutusta.
Nyt tuntuu, ettei perhe-elämä, lapsi ja koti oikein kiinnosta. Uudet ympyrät ovat vaikuttaneet miehen ajatusmaailmaan. Vauva itkee, arjen pyöritys ei kiinnosta, rahahuolet suututtavat.
Miten lapsen äidin pitäisi menetellä? Olisiko parempi, että hän vapaaehtoisesti ottaisi yksinhuoltajan aseman. Vältyttäisiinkö suuremmilta ristiriidoilta?
Isyys
Sukua
0
90
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845850Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243497- 1572023
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2231948Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1731709Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821475Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571011- 67981
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21980Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109917