Ottaisitko ylipainoisen kummppanin?

Jos nyt vaikka olisi 10-20 kg liikaa painoa
10120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ottaisin, koska minä olen niin hyvä tyyppi, että nainen innostuisi elämästä uudestaan minun kanssani ja innostuisi myös harrastamaan liikuntaa. Laihtuisi ihan silmissä pelkän elämänilon ja rakkauden voimalla.

Äänestä

En. Haluaisin korkata hyvännäköisen ATM:n omistukseeni, mutta hyvännäköinen ATM on satuolento. Kaikki hyvännäköiset ovat saaneet pillua viimeistään 18-vuotiaana, enkä viitsi sekaantua teineihin sosiaalisen paheksunnan vuoksi.

Äänestä

Ton painon vaikutus riippuu henkilön pituudesta.

Mutta omasta mielestä 10kg ainakaan ei ole vielä keskivertonaiselle edes paha ylipaino.

Sitten kun aletaan mennä tonne yli 20kg ylipainoon, niin oikeastaan se vaan korostaa sitten naisen luonteen osuutta. Kovin ylipainoinen ei onnistu enää herättämään mitään haluja ulkoisella olemuksellaan, joten sitten pitää olla todella kiva luonne että se herättää kiinnostuksen ja voisi harkita suhdetta.

Luonteeltaan sellaisella unelmanaisella sais olla painoa vaikka 100kg ja silti voisin ryhtyä suhteeseen. Vääränlaisella luonteella varustettuna ei rehellisesti ikinä onnistuisi.

Äänestä

En ottaisi koska painoindeksilaskurin mukaan 165cm korkea nainen painaisi 10kg ylipainoisena yli 77kg, olisin niin paljon pidempi ja niin vähän painavampi ettei se oikein olisi sopivaa, ei voisi sanoa että on vakka kantensa valinnut.

http://yle.fi/uutiset/laske_uusi_painoindeksisi_taalta/6476582

Äänestä

En. Minulla ei myöskään ole ylipainoa.

Äänestä

No jonkun lievästi ylipainoisen voisin ottaa, sellaisen mukavan pehmeän jota on kiva puristella ;). Mutta jos on lähemmäs 100-kiloinen tai yli, sairaalloisen ylipainoinen, niin sitten ei kelpaisi. Sellainen nainen ei selvästikään välitä yhtään terveydestään, eikä jaksaisi edes tehdä paljon muuta kuin syödä ja piereskellä joten ei kiitos.

Äänestä

Ja naiset muka pinnallisia ulkonäön perusteella miehiä hakevia. Ätmi ob pahin kateellinen nirso narsistinen munaton homo, jännämiesten perään unelmoiva.

Äänestä

Ei siinä ole mitään väärää, jos ei halua sairaalloisen lihavaa naista kun itsekään ei ole lihava. Tuollainen yletön lihavuus kertoo myös paljon ihmisen luonteesta. Se on selkeästi itse aiheutettu tila, joka johtuu laiskuudesta ja itsekurin puutteesta. Ei kukaan liho 150 kiloiseksi normaalisti syömällä ja liikkumalla. Lihavuudesta pääsee eroon, kun vähän edes yrittää.

Äänestä
  • Lihavuus on myös iso terveysriski. En minä halua naista, joka syömisellään yrittää selvästi tappaa itseään. Koko ajan saisi sitten pelätä, että milloin tuo pullukka saa sydänkohtauksen yms., vaikka voisi hyvin välttää nuo riskit laihduttamalla.

    Äänestä

Ei haittaisi, eli ottaisin, kunhan olisi muuten sopiva ja kunhan seksihommat silti toimisi ja naama olisi minua miellyttävä (= miellyttävät silmät, kiva hymy)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin. kirjoitti:

Jos nyt vaikka olisi 10-20 kg liikaa painoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu