Vaikka viihdynkin ihan hyvin yksin, mutta iltaisin kun rauhoittuu niin yksinäisyys hiipii huoneeseen. Pidän itseni päivisin niin kiireisenä, ettei sitä edes ehdi ajatella.
Olishan se kivaa käydä jonkun kainaloon nukkumaan. Pusutella vähän, jutella juttuja, silittäisi selkää ja nuuhkisi hiuksia ja sit vois nukahtaa siihen sitten kun siltä tuntuu.
Tämmösiä tänään. Ei mitään ihmeellistä.
Olishan se kivaa käydä jonkun kainaloon nukkumaan. Pusutella vähän, jutella juttuja, silittäisi selkää ja nuuhkisi hiuksia ja sit vois nukahtaa siihen sitten kun siltä tuntuu.
Tämmösiä tänään. Ei mitään ihmeellistä.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Naisen olemus on reikä, joka kaipaa täyttäjäänsä. Olet naiseutesi ytimessä nyt.
Ilmoittaudun vapaaehtoiseksi :D
Aika epätoivoista, et ole edes kuvaa nähnyt..
Ätmit ei olekaan niin pinnallisia. Pimppiksen sisäinen kauneus loistaa tällä palstalla.
Ai niinkuin se miten miehen pitää olla joko töissä, tai sitten hakea kokoajan töitä aktiivisesti. Joo-o todellista sisäistä kauneutta kysyy (lompakon sisäistä?)
Jos on työtön, eikä kiinnosta työnteko, niin se kertoo aika paljon miehen luonteesta.
Niin kyllä se mies silti kelpais, jos sillä on rahaa kauheasti, vaikka ei mitään töitä tekisikään tai haluaisi tehdä.
Nyt on pakko varmistaa, että olenko mä siis jossain vaatinut miehen töissäoloa?
Mielestäni en.
Aktiivinen pitää olla kyllä työttömänäkin. Liikkua, harrastaa, rempata, tavata ystäviä/sukulaisia, kehittää itseään jne.
Kotona kattoon syljeskelevää työtöntä en kestäisi hänen niin erilaisen elämän asenteen vuoksi.
Rahalla ei tässä ole merkitystä.
T. Itsekin ilman töitä... :)
Eli täysin rahaton mieskin kävis, vaikka tekis vapaaehtoistyötä ilmaiseksi?
Kyllä. Oma taloutensa tietty täytyy hoitaa (laskut, auto, asuminen...)
Itsekin hoidan omani.
Autoton mies ei käy?
No joo, mulle tuli vaa vähän sellainen kuva että "ei niin väliä jos ei oo rahaa, kunhan sitä rahaa ees on tulossa joskus myöhemmin" joka on melkein yhtä huono kun vaatia suoraan tiettyä tulotasoa mieheltä.
No ei mulla itsellänikään ole autoa, joten ihan sama onko miehellä :D
Tuo kun pitäis paikkansa niin minäkin olisin naimisissa varmaan. Olen melko aktiivinen, käyn salilla, veneilen, kalastan mutta sehän ei naisia kiinnosta. Sukulaisia en tapaa mutta noita muita juttuja teen.
En kelpuuttaisi työtöntä naista.
Suurin osa naisista varaisi rikkaamman miehen kuin nykyinen on.
Minäkin olisin vapaaehtoinen.
kaipaa ja ikävöi ja toisen läheisyyden, ihon nälkää voi olla vaikka olisi suhteessakin.
Kunhan laihdutat ensin niin sitten...
Pimppaloora on aika hoikassa kunnossa.
Tuo tunne hiipii aina välillä. Erityisesti kosketuksen puute ahdistaa. Kun joskus vielä saisikin nukahtaa siihen kun joku silittää... Mutta sitten kun muistelee sitä jokailtaista saatanallista vonkausta, on ihan tyytyväinen kun saa mennä rauhassa nukkumaan, yksin.
En ole ikinä ymmärtänyt tuota vonkaushommelia...
Miks toisen pitää joutua kerjäämään seksiä? Tasapainoisessa aikuisten suhteessa sitä on säännöllisen usein ja se on molempia tyydyttävää (eikä vallan väline), niin ei tarvitse pihdata eikä kerjätä.
En ole onneksi joutunut kumpaankaan rooliin.
Joo, eihän sitä seksiä joutuisi vonkaamaan jos naiset suostuis antamaan oma-aloitteisesti.
Miehenä ymmärrän, että halut eivät aina kohtaa. Silloin hoitelen itseni muilla keinoin.
"Miks toisen pitää joutua kerjäämään seksiä" Saitpas ton jotenkin hassusti kuulostamaan siltä, että toisella ei olisi oikeutta kieltäytyä seksistä?
Miks toinen kerjää seksiä, olisi kysymys paikallaan. Ei on ei ja sillä selvä.
Ei on ei, ja se on sitten hei.
Onneks et löydä ketään.
En antaisi ihanaa munaani pimppalooran nuoltavaksi.
Pimppalooran B-rapussa on ruuhkaa. Joukko hinteliä silmälasipäisiä miehiä jonottaa oven edessä. Osalla miehistä on kukkapuska.
Tiettävästi A-rapussa olisi huomattavasti väljempää.
kuinka monen nussima on pimppa?
moniko mies "kaupungilla vastaan kävellessä aina virnuilisi tietäväisesti mimmoista kyytiä se nainen tarjoaa. Ehkä ne saattaisi jopa verbaalisti jossain kommentissaan vihjailla jotain naisen antavaisuudesta ja mikäs sen vittumaisempaa sille nykyiselle miehelle"
(lainattu teksti Ikisinkku M, 27.7.2014)
Heh, hauskaa päästä lainatuksi mutta noin se ikävä kyllä menee. Vähänkö v..tuttaisi kun jokaisella kauppareissulla uuden naisystävän kanssa sieltä jostain hyllyjen välistä aina putkahtaisi joku tatuoitu p..ka moikkaamaan naista "terve, ei ollakaan aikoihin nähty.." p..ka nauraa räkättelisi juttujaan ja naisesi kaakattaisi komppina, itse olisit siinä ikään kuin ulkopuolisena, läksiäisiksi p..ka huikkaisi silmää iskien "nähdäänhän taas". Ennen et tiennyt olevasi mustasukkainen mutta alkaisit aavistella olevasi kun tuo toistuisi jatkuvasti ja alkaisit miettimään niitä nähdäänhän taas -merkityksiä ja aina kun kysyisit naiseltasi "mikäs jätkä toi oli" se vastaisi "yks kaveri vaan" ja siinähän ajattelisit että "noita mies kavereita sillä näyttää piisaavan" ja ehkä mieleesi nousisi kuva ihanasta naisestasi posket lommolla kurlaamassa sen p..an spermarööriä tai näkisit sen kontillaan p..an edessä tarjoamassa itseään, ei vituttaisi ei varmaankaan ja naisesi ihmettelisi kun seuraavalle kauppareissulle et lähtisikään mukaan.
Nainen kyllä löytää miehen viereensä jos vain haluaa. Minä sen sijaan taidan nukkua yksin aika monia vuosia.
Näin on.
Tämä Pimppaloorakin voisi halutessaan kilpailuttaa palstan ATM:t ja valita sitten parhaan heistä. Mutta hän haluaa jonkinlaisen prinssin, hänkin.
Ei huolta. Löytyy muusikosta diplomi insinööriin miehiä palstalta. Suurin osa ei karsasta myöskään itseään vanhempaa naista joka selviää jatkossa kun Peris lähti teeseineen veke.
Aloitan heti serenadilla:
Mikä jakorasia tietä pitkin nelistää
ihan omia juoksujaan
mikä takapuoltansa keinuttaa
ja mennessänsä rallattaa
Kevätaurinko saa sen innostumaan
silloin estoja ei saa toimimaan
se peliteoriaa opiskelee tohkeissaan
ja targetteja pysähtyy valkkaamaan
Se on se Pimppaloora, puhuva toosa
Pimppaloora, puhuva toosa
Pimppaloora, puhuva toosa
Se valkkaa ympäri Suomenmaan
Oli Pimppaloora ennen ihan tavallinen
kunnes tapasi PUA-miehen kummallisen
joka opetti sen siipimiehenä valkkaamaan
eihän naisille sovi se ollenkaan
Jos tahdon mennä vaikka mummolaan
se sanoo "mummoas en rupee panemaan"
se nokkansa kääntää kohti ravintolaa
se tahtoo PUA-miestä iskemisessä auttamaan
Se on se Pimppaloora, puhuva toosa...
Vain hellään käsihoitoon saan sen suostumaan
se sanoo "markkina-arvoani en ryhdy laskemaan"
sinkutpalstalla päivää se paistattalee
ätmeille pierunsa se vain haistattelee
ja YTM:it ne nauraa meikäläiselle vaan
vaikka nainen se MAT:tia kannattaa
Jos et välitä leideistä tai teineistä
etkä perusta naisen vuosimallista
hae Pimppaloora jo palstalta
halpa nainen, mut rakkautensa kallista
Mutta onhan se toisaalta mukava
harvan naisen kanssa voi sillälailla jutella
ja jos ei aina yhteisymmärykseen päästäkään
niin tuohan se jännitystä elämään
Se on se pimppaloora, puhuva toosa...
Aivan parasta ikinä!!!
Nyt mulla on oma biisikin! :D:D
nyt pimppaloora hommaat itsellesi miehen sen iki oman ja lopetat sinkku naisen kiiruhtamiset ja vouhotukset nyt naisena otat niskasta kiinni ja isket lähi päivinä miehen itsellesi ja vietät onnellisia iltoja hänen kanssaan