Nyt se on loppu!

Tulis salama ja tappais.










Tänävuon paljo osunu ihmisiin salamoi, mut mite elimet välttää ne?
11163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kai niitä on helpompiakin tapoja kuolla kun odottaa salamaniskua :)

Äänestä

Eläimet harvemmin hilluvat ukonilmalla avoimella golfkentällä huitomassa ilmaa metallisella mailalla. Ei tietenkään aina voi noita ukkosonnettomuuksia ehkäistä, jos rajuilma alkaa yllättäen, kun on kaukana minkäänlaisesta suojasta, mutta kyllä joillakin ihmisillä tuntuu olevan pikkuisen järki välillä hukassa sen kanssa, että miten ukkosella kannattaisi toimia.

Äänestä
  • "Eläimet harvemmin hilluvat ukonilmalla avoimella golfkentällä huitomassa ilmaa metallisella mailalla. Ei tietenkään aina voi noita ukkosonnettomuuksia ehkäistä, jos rajuilma alkaa yllättäen, kun on kaukana minkäänlaisesta suojasta, mutta kyllä joillakin ihmisillä tuntuu olevan pikkuisen järki välillä hukassa sen kanssa, että miten ukkosella kannattaisi toimia."

    stellaria älä ole aina niin tylsä.

    Laita shortsit ja Burberryn valkoinen poolopaita päälle niin mennään lähimmälle kentälle läiskimään punaviinipäissämme golfia ja katselemaan salamoita.

    Äänestä

Yhtä todennäköistä kuin että joku nainen tulisi ja korjaisi minut talteen.

Sitä ei kertakaikkiaan tapahdu.

Äänestä
  • salaman päähän isku on paljon todennäköisempää kuin se, että nainen tekisi aloitteen tuntemattomalle miehelle.

    Äänestä

Olen itse kanssa usein ajatellut että kumpa tulis salama ja tappais. Pitää varmaan mennä tuonne ulos sitä odottamaan.

Äänestä

Kävin kerran golffaamassa kun ukkosti mutta ei salama minuun iskenyt.

Äänestä
  • Olen minäkin käynyt ravintolassa, vaan eipä nuo naiset vilkaissutkaan.

    Äänestä

  • Eihän se tietenkään koskaan tapahdu kun sitä toivoo.

    Äänestä

Itekkin haaveilin tänää että kuolis jo kohta pois täältä. Valitettavasti vielä on varmaan ainakin joku 30vuotta yksinäistä kärsimystä jäljellä.

Äänestä

En mä kuolemast haaveile, mut joskus ko on huonopäivä ni tulee mietittyy sellasii asioi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nöff Nöff kirjoitti:

Tulis salama ja tappais.










Tänävuon paljo osunu ihmisiin salamoi, mut mite elimet välttää ne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu