Sanos, mistä on kyse kun kännykkä kuumenee ja myös laturi kuumenee ladatessa. Molemmat ovat liian kuumia (en uskalla ladata enää).
Todennäköisesti kyse on akusta, eli se pitää vaihtaa. Miksi myös laturi kuumenee ladatessa?
Kännykkä
13
814
Vastaukset 13
- Karolin !1!!11!!
Niin, ja sattuneesta syystä en voi soittaa ja kysyä.
- Karolin !11!!1
Se voi sittenkin olla laturi. Kokeilin hetkeksi, ja laturi kuumeni välittömästi. Panin kännykän nyt latautumaan tietokoneen kautta.
Ostanko silti uuden akun? Miten tuo virta menee laturissa ja kännykässä? - BL.
Voi olla että jokin kuluttaa ylimääräistä virtaa ja laturi kuumenee siksi.
Sammuta puhelin kokonaan, sillä siellä voi olla myös jokin ohjelma joka on jumissa ja kuluttaa tehoa.
Lataa sammutettuna kun on jäähtynyt ja seuraa nouseeko lämpö liikaa myös silloin.- BL.
Vasen peukalo on puhki ja kirjoitan yhdellä kädellä.
Hidasta.
- Karolin !1!!!
Sain ladattua kännykän tietokoneen kautta usb-letkulla. Eikös tämä viimeistään tarkoita vikaa laturissa?
- BL.
Luultavasti.
Mutta ihan varma ei voi olla.
USB-portti antaa vähemmän virtaa ulos kuin laturi, joten puhelin ei välttämättä kuumene sillä virralla, vaikka siinä olisi vika.
Onko puhelin nyt normaalin viileä? - Karolin !1!!11
BL. kirjoitti:
Luultavasti.
Mutta ihan varma ei voi olla.
USB-portti antaa vähemmän virtaa ulos kuin laturi, joten puhelin ei välttämättä kuumene sillä virralla, vaikka siinä olisi vika.
Onko puhelin nyt normaalin viileä?Juu, ja puhelin ylipäätään latautui, mitä se ei tee laturilla.
- BL.
Karolin !1!!11 kirjoitti:
Juu, ja puhelin ylipäätään latautui, mitä se ei tee laturilla.
Ok.
Sitten luultavasti laturivika. - Karolin !11!!
BL. kirjoitti:
Ok.
Sitten luultavasti laturivika.Örkki ei viitsinyt kävellä taaskaan. Nyt se ei suostu kiertämään korttelia toiseenkaan suuntaan. Kannoin sen mäen alas, ja se oli asiaan hyvin tyytyväinen.
Mitä teen sen kanssa? Ei minulla ole pokkaa ulkoilla niin laiskan beaglen kanssa, että sitä pitää työntää kärryissä. Epäilemättä se pitäisi siitäkin. - BL.
Karolin !11!! kirjoitti:
Örkki ei viitsinyt kävellä taaskaan. Nyt se ei suostu kiertämään korttelia toiseenkaan suuntaan. Kannoin sen mäen alas, ja se oli asiaan hyvin tyytyväinen.
Mitä teen sen kanssa? Ei minulla ole pokkaa ulkoilla niin laiskan beaglen kanssa, että sitä pitää työntää kärryissä. Epäilemättä se pitäisi siitäkin.Jospa ilmojen viileneminen innostaa liikkumaan enemmän.
- Karolin !11!
BL. kirjoitti:
Jospa ilmojen viileneminen innostaa liikkumaan enemmän.
"Käpälät kastuvat, en ulkoile enää"
':( - BL.
Karolin !11! kirjoitti:
"Käpälät kastuvat, en ulkoile enää"
':(No se kottikärry sitten.
Tai jos se pääsisi ulkoilemaan uudessa paikassa itsekseen, niin saattaisi innostua. - Karolin !11!
BL. kirjoitti:
No se kottikärry sitten.
Tai jos se pääsisi ulkoilemaan uudessa paikassa itsekseen, niin saattaisi innostua.Suostusikohan se seisomaan skeittilaudalla, jos vedän sitä?
Tyhmä koira.
https://www.youtube.com/watch?v=R8XAlSp838Y
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä3451276- 54763
2 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk55738- 38725
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä152633Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa59616- 45614
Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma26591- 56586
- 43550