Sanos, mistä on kyse kun kännykkä kuumenee ja myös laturi kuumenee ladatessa. Molemmat ovat liian kuumia (en uskalla ladata enää).
Todennäköisesti kyse on akusta, eli se pitää vaihtaa. Miksi myös laturi kuumenee ladatessa?
Kännykkä
13
815
Vastaukset 13
- Karolin !1!!11!!
Niin, ja sattuneesta syystä en voi soittaa ja kysyä.
- Karolin !11!!1
Se voi sittenkin olla laturi. Kokeilin hetkeksi, ja laturi kuumeni välittömästi. Panin kännykän nyt latautumaan tietokoneen kautta.
Ostanko silti uuden akun? Miten tuo virta menee laturissa ja kännykässä? - BL.
Voi olla että jokin kuluttaa ylimääräistä virtaa ja laturi kuumenee siksi.
Sammuta puhelin kokonaan, sillä siellä voi olla myös jokin ohjelma joka on jumissa ja kuluttaa tehoa.
Lataa sammutettuna kun on jäähtynyt ja seuraa nouseeko lämpö liikaa myös silloin.- BL.
Vasen peukalo on puhki ja kirjoitan yhdellä kädellä.
Hidasta.
- Karolin !1!!!
Sain ladattua kännykän tietokoneen kautta usb-letkulla. Eikös tämä viimeistään tarkoita vikaa laturissa?
- BL.
Luultavasti.
Mutta ihan varma ei voi olla.
USB-portti antaa vähemmän virtaa ulos kuin laturi, joten puhelin ei välttämättä kuumene sillä virralla, vaikka siinä olisi vika.
Onko puhelin nyt normaalin viileä? - Karolin !1!!11
BL. kirjoitti:
Luultavasti.
Mutta ihan varma ei voi olla.
USB-portti antaa vähemmän virtaa ulos kuin laturi, joten puhelin ei välttämättä kuumene sillä virralla, vaikka siinä olisi vika.
Onko puhelin nyt normaalin viileä?Juu, ja puhelin ylipäätään latautui, mitä se ei tee laturilla.
- BL.
Karolin !1!!11 kirjoitti:
Juu, ja puhelin ylipäätään latautui, mitä se ei tee laturilla.
Ok.
Sitten luultavasti laturivika. - Karolin !11!!
BL. kirjoitti:
Ok.
Sitten luultavasti laturivika.Örkki ei viitsinyt kävellä taaskaan. Nyt se ei suostu kiertämään korttelia toiseenkaan suuntaan. Kannoin sen mäen alas, ja se oli asiaan hyvin tyytyväinen.
Mitä teen sen kanssa? Ei minulla ole pokkaa ulkoilla niin laiskan beaglen kanssa, että sitä pitää työntää kärryissä. Epäilemättä se pitäisi siitäkin. - BL.
Karolin !11!! kirjoitti:
Örkki ei viitsinyt kävellä taaskaan. Nyt se ei suostu kiertämään korttelia toiseenkaan suuntaan. Kannoin sen mäen alas, ja se oli asiaan hyvin tyytyväinen.
Mitä teen sen kanssa? Ei minulla ole pokkaa ulkoilla niin laiskan beaglen kanssa, että sitä pitää työntää kärryissä. Epäilemättä se pitäisi siitäkin.Jospa ilmojen viileneminen innostaa liikkumaan enemmän.
- Karolin !11!
BL. kirjoitti:
Jospa ilmojen viileneminen innostaa liikkumaan enemmän.
"Käpälät kastuvat, en ulkoile enää"
':( - BL.
Karolin !11! kirjoitti:
"Käpälät kastuvat, en ulkoile enää"
':(No se kottikärry sitten.
Tai jos se pääsisi ulkoilemaan uudessa paikassa itsekseen, niin saattaisi innostua. - Karolin !11!
BL. kirjoitti:
No se kottikärry sitten.
Tai jos se pääsisi ulkoilemaan uudessa paikassa itsekseen, niin saattaisi innostua.Suostusikohan se seisomaan skeittilaudalla, jos vedän sitä?
Tyhmä koira.
https://www.youtube.com/watch?v=R8XAlSp838Y
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS631957Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13840Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52746Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke42679- 43631
- 80606
- 47604
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546- 47524