Sanos, mistä on kyse kun kännykkä kuumenee ja myös laturi kuumenee ladatessa. Molemmat ovat liian kuumia (en uskalla ladata enää).
Todennäköisesti kyse on akusta, eli se pitää vaihtaa. Miksi myös laturi kuumenee ladatessa?
Kännykkä
13
815
Vastaukset 13
- Karolin !1!!11!!
Niin, ja sattuneesta syystä en voi soittaa ja kysyä.
- Karolin !11!!1
Se voi sittenkin olla laturi. Kokeilin hetkeksi, ja laturi kuumeni välittömästi. Panin kännykän nyt latautumaan tietokoneen kautta.
Ostanko silti uuden akun? Miten tuo virta menee laturissa ja kännykässä? - BL.
Voi olla että jokin kuluttaa ylimääräistä virtaa ja laturi kuumenee siksi.
Sammuta puhelin kokonaan, sillä siellä voi olla myös jokin ohjelma joka on jumissa ja kuluttaa tehoa.
Lataa sammutettuna kun on jäähtynyt ja seuraa nouseeko lämpö liikaa myös silloin.- BL.
Vasen peukalo on puhki ja kirjoitan yhdellä kädellä.
Hidasta.
- Karolin !1!!!
Sain ladattua kännykän tietokoneen kautta usb-letkulla. Eikös tämä viimeistään tarkoita vikaa laturissa?
- BL.
Luultavasti.
Mutta ihan varma ei voi olla.
USB-portti antaa vähemmän virtaa ulos kuin laturi, joten puhelin ei välttämättä kuumene sillä virralla, vaikka siinä olisi vika.
Onko puhelin nyt normaalin viileä? - Karolin !1!!11
BL. kirjoitti:
Luultavasti.
Mutta ihan varma ei voi olla.
USB-portti antaa vähemmän virtaa ulos kuin laturi, joten puhelin ei välttämättä kuumene sillä virralla, vaikka siinä olisi vika.
Onko puhelin nyt normaalin viileä?Juu, ja puhelin ylipäätään latautui, mitä se ei tee laturilla.
- BL.
Karolin !1!!11 kirjoitti:
Juu, ja puhelin ylipäätään latautui, mitä se ei tee laturilla.
Ok.
Sitten luultavasti laturivika. - Karolin !11!!
BL. kirjoitti:
Ok.
Sitten luultavasti laturivika.Örkki ei viitsinyt kävellä taaskaan. Nyt se ei suostu kiertämään korttelia toiseenkaan suuntaan. Kannoin sen mäen alas, ja se oli asiaan hyvin tyytyväinen.
Mitä teen sen kanssa? Ei minulla ole pokkaa ulkoilla niin laiskan beaglen kanssa, että sitä pitää työntää kärryissä. Epäilemättä se pitäisi siitäkin. - BL.
Karolin !11!! kirjoitti:
Örkki ei viitsinyt kävellä taaskaan. Nyt se ei suostu kiertämään korttelia toiseenkaan suuntaan. Kannoin sen mäen alas, ja se oli asiaan hyvin tyytyväinen.
Mitä teen sen kanssa? Ei minulla ole pokkaa ulkoilla niin laiskan beaglen kanssa, että sitä pitää työntää kärryissä. Epäilemättä se pitäisi siitäkin.Jospa ilmojen viileneminen innostaa liikkumaan enemmän.
- Karolin !11!
BL. kirjoitti:
Jospa ilmojen viileneminen innostaa liikkumaan enemmän.
"Käpälät kastuvat, en ulkoile enää"
':( - BL.
Karolin !11! kirjoitti:
"Käpälät kastuvat, en ulkoile enää"
':(No se kottikärry sitten.
Tai jos se pääsisi ulkoilemaan uudessa paikassa itsekseen, niin saattaisi innostua. - Karolin !11!
BL. kirjoitti:
No se kottikärry sitten.
Tai jos se pääsisi ulkoilemaan uudessa paikassa itsekseen, niin saattaisi innostua.Suostusikohan se seisomaan skeittilaudalla, jos vedän sitä?
Tyhmä koira.
https://www.youtube.com/watch?v=R8XAlSp838Y
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va431321Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää831269Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai271894Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani200868- 78858
- 43849
Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br228806- 111749
- 61695
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu10637