Sanos, mistä on kyse kun kännykkä kuumenee ja myös laturi kuumenee ladatessa. Molemmat ovat liian kuumia (en uskalla ladata enää).
Todennäköisesti kyse on akusta, eli se pitää vaihtaa. Miksi myös laturi kuumenee ladatessa?
Kännykkä
13
753
Vastaukset
- Karolin !1!!11!!
Niin, ja sattuneesta syystä en voi soittaa ja kysyä.
- Karolin !11!!1
Se voi sittenkin olla laturi. Kokeilin hetkeksi, ja laturi kuumeni välittömästi. Panin kännykän nyt latautumaan tietokoneen kautta.
Ostanko silti uuden akun? Miten tuo virta menee laturissa ja kännykässä? - BL.
Voi olla että jokin kuluttaa ylimääräistä virtaa ja laturi kuumenee siksi.
Sammuta puhelin kokonaan, sillä siellä voi olla myös jokin ohjelma joka on jumissa ja kuluttaa tehoa.
Lataa sammutettuna kun on jäähtynyt ja seuraa nouseeko lämpö liikaa myös silloin.- BL.
Vasen peukalo on puhki ja kirjoitan yhdellä kädellä.
Hidasta.
- Karolin !1!!!
Sain ladattua kännykän tietokoneen kautta usb-letkulla. Eikös tämä viimeistään tarkoita vikaa laturissa?
- BL.
Luultavasti.
Mutta ihan varma ei voi olla.
USB-portti antaa vähemmän virtaa ulos kuin laturi, joten puhelin ei välttämättä kuumene sillä virralla, vaikka siinä olisi vika.
Onko puhelin nyt normaalin viileä? - Karolin !1!!11
BL. kirjoitti:
Luultavasti.
Mutta ihan varma ei voi olla.
USB-portti antaa vähemmän virtaa ulos kuin laturi, joten puhelin ei välttämättä kuumene sillä virralla, vaikka siinä olisi vika.
Onko puhelin nyt normaalin viileä?Juu, ja puhelin ylipäätään latautui, mitä se ei tee laturilla.
- BL.
Karolin !1!!11 kirjoitti:
Juu, ja puhelin ylipäätään latautui, mitä se ei tee laturilla.
Ok.
Sitten luultavasti laturivika. - Karolin !11!!
BL. kirjoitti:
Ok.
Sitten luultavasti laturivika.Örkki ei viitsinyt kävellä taaskaan. Nyt se ei suostu kiertämään korttelia toiseenkaan suuntaan. Kannoin sen mäen alas, ja se oli asiaan hyvin tyytyväinen.
Mitä teen sen kanssa? Ei minulla ole pokkaa ulkoilla niin laiskan beaglen kanssa, että sitä pitää työntää kärryissä. Epäilemättä se pitäisi siitäkin. - BL.
Karolin !11!! kirjoitti:
Örkki ei viitsinyt kävellä taaskaan. Nyt se ei suostu kiertämään korttelia toiseenkaan suuntaan. Kannoin sen mäen alas, ja se oli asiaan hyvin tyytyväinen.
Mitä teen sen kanssa? Ei minulla ole pokkaa ulkoilla niin laiskan beaglen kanssa, että sitä pitää työntää kärryissä. Epäilemättä se pitäisi siitäkin.Jospa ilmojen viileneminen innostaa liikkumaan enemmän.
- Karolin !11!
BL. kirjoitti:
Jospa ilmojen viileneminen innostaa liikkumaan enemmän.
"Käpälät kastuvat, en ulkoile enää"
':( - BL.
Karolin !11! kirjoitti:
"Käpälät kastuvat, en ulkoile enää"
':(No se kottikärry sitten.
Tai jos se pääsisi ulkoilemaan uudessa paikassa itsekseen, niin saattaisi innostua. - Karolin !11!
BL. kirjoitti:
No se kottikärry sitten.
Tai jos se pääsisi ulkoilemaan uudessa paikassa itsekseen, niin saattaisi innostua.Suostusikohan se seisomaan skeittilaudalla, jos vedän sitä?
Tyhmä koira.
https://www.youtube.com/watch?v=R8XAlSp838Y
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-277648Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1016294Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1164438- 1564327
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain573956Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.622666- 1652096
- 651998
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1471880- 471688