Sebastian Sagne Roostersiin
Etenijätilaston kärkipaikkaa hallussa pitävä Sebastian Sagne siirtyy Wolverinesista Roostersiin kaudelle 2015.
Siirtosummaa ei ole kerrottu julkisuuteen, mutta hajatietojen perusteella saatujen tietojen mukaan, sen arvellaan olevan Suomen historian korkein ja nousevan yli tuhannen euron.
Pelaajapalkkiona uusi seura maksaa Sagnelle puolet vuotuisesta lisenssimaksusta sekä peliasun lainaan ottelupäiviksi, eikä pelaajan tarvitse osallistua talkookeikkojen suorittamiseen. 1800 euron kausimaksusta uusi seura on luvannut tulla vastaan 30%.
Sopimus on kahdeksan vuoden mittainen eikä ole purettavissa kummankaan osapuolen toimesta ennen vuotta 2022.
Emme tavoittaneet Sagnea kommentoimaan siirtohuhua. Myöskään kummankaan seuran johdosta ei löytynyt halukkuutta astua esiin.
Mauno P. Ahonen, HTT
Sebastian Sagne Roostersiin
5
667
Vastaukset 5
- 13+45
Onpas paljon virheellistä tietoa jutussa.
- 5+15
Ei kyllä se on täyttä asiaa. Paitsi tietysti korvausten osalta. Sagnen tasoisilla pelaajilla kausimaksu on 3000 euroa ja siitä saa 50 % alennusta.
- Prinssin nakki
5+15 kirjoitti:
Ei kyllä se on täyttä asiaa. Paitsi tietysti korvausten osalta. Sagnen tasoisilla pelaajilla kausimaksu on 3000 euroa ja siitä saa 50 % alennusta.
Mitä te höpötätte?! Sagne on tehnyt jo diilin Royalsiin ensi kaudeksi.
- 20+7
Sagne menee alotuspotkujen palauttajaks Turkuun, sen verran mallikkaasti osaa olla reilu vastustajaa kohtaan että tulee maalialueelta pois ja ottaa sitten vasta polven.
- Vitsi, vitsi...
Nyt kun wolvot ei maksa enää palkkaa, pitää huippupelaajien tienata elantonsa vähän mutkan kautta. Tässä tapauksessa singaporelaisen miljonäärin avulla. Onneksi kansainväliset vedonlyöntiliigat seuraavat meikäläistä jefua niin vähän, että luulivat wolvojen oikeasti olevan vaarassa voittaa ilman pientä myyräntyötä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121417
- 46935
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r145730- 70676
- 67626
- 53607
- 59586
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.118530Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e109505Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500- 55478
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 5478
- 34477
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410