Sebastian Sagne Roostersiin
Etenijätilaston kärkipaikkaa hallussa pitävä Sebastian Sagne siirtyy Wolverinesista Roostersiin kaudelle 2015.
Siirtosummaa ei ole kerrottu julkisuuteen, mutta hajatietojen perusteella saatujen tietojen mukaan, sen arvellaan olevan Suomen historian korkein ja nousevan yli tuhannen euron.
Pelaajapalkkiona uusi seura maksaa Sagnelle puolet vuotuisesta lisenssimaksusta sekä peliasun lainaan ottelupäiviksi, eikä pelaajan tarvitse osallistua talkookeikkojen suorittamiseen. 1800 euron kausimaksusta uusi seura on luvannut tulla vastaan 30%.
Sopimus on kahdeksan vuoden mittainen eikä ole purettavissa kummankaan osapuolen toimesta ennen vuotta 2022.
Emme tavoittaneet Sagnea kommentoimaan siirtohuhua. Myöskään kummankaan seuran johdosta ei löytynyt halukkuutta astua esiin.
Mauno P. Ahonen, HTT
Sebastian Sagne Roostersiin
5
576
Vastaukset
- 13+45
Onpas paljon virheellistä tietoa jutussa.
- 5+15
Ei kyllä se on täyttä asiaa. Paitsi tietysti korvausten osalta. Sagnen tasoisilla pelaajilla kausimaksu on 3000 euroa ja siitä saa 50 % alennusta.
- Prinssin nakki
5+15 kirjoitti:
Ei kyllä se on täyttä asiaa. Paitsi tietysti korvausten osalta. Sagnen tasoisilla pelaajilla kausimaksu on 3000 euroa ja siitä saa 50 % alennusta.
Mitä te höpötätte?! Sagne on tehnyt jo diilin Royalsiin ensi kaudeksi.
- 20+7
Sagne menee alotuspotkujen palauttajaks Turkuun, sen verran mallikkaasti osaa olla reilu vastustajaa kohtaan että tulee maalialueelta pois ja ottaa sitten vasta polven.
- Vitsi, vitsi...
Nyt kun wolvot ei maksa enää palkkaa, pitää huippupelaajien tienata elantonsa vähän mutkan kautta. Tässä tapauksessa singaporelaisen miljonäärin avulla. Onneksi kansainväliset vedonlyöntiliigat seuraavat meikäläistä jefua niin vähän, että luulivat wolvojen oikeasti olevan vaarassa voittaa ilman pientä myyräntyötä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k1763628Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi332844Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.32742Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem572692Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️252599Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k172579Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien872026Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?1721988Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun
Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill91968Pesäpallo rulettaa
Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy31703