Mies alkaa aina huutamaan ja käy käsiksi, lyö, läpsii, puristaa ranteista ja puristaa kovaa päästä ja repii korvista. Aina näin jos olen jostakin eri mieltä esim. Näin selkeesti että katsoi jonkun facebookki kuvia mutta hän väitti ettei katsonut kun oli iltalehdessä. Kuitenkin iltalehdessä ei kyseisiä kuvia ole. Jos olen kysynyt joskus onko hällä muita alkaa kova huuto ja syytös kuinka epäilen häntä. Lapsetkin yöllä herää ja alkaa itkemään. Kauanko salaan muilta että hän huutaa ja lyö? Se ei näytä loppuvan. Mielestäni asioista pitää voida puhua, oli sitten kyseessä mikä vaan. Mitään ei saa kysyä heti olen epäilijä. Tietokoneen lähelle ei ole menemistä kun hän on siellä, heti mukamas kyttään ja epäilen. Kaupassa ei katso minua eikä puhu, koska mitä nyt voisi puhua? Isänsä on haukkunut minua koko ikänsä ties mistä. Olen hänen armoilla koska ei ole työtä. Hyvä ammatti kyllä. Mitä teen? Rakastan miestäni mutta samalla tuntuu että hän valehtelee ja salailee. Sisälläni nousee raivo kun ajattelen miten hän kohtelee. Olen sanonut etten hyväksy että hän lyö ja huutaa mutta se ei lopu. Hän ei osaa keskustella. Muuten on meillä asiat hienosti mutta tähän kaipaan muutosta. ONKO ERO AINOA VAIHTOEHTO?
EN HALUA ETTÄ LAPSET JÄISI HÄNELLE. MILLÄ ELÄN SITTEN, MISSÄ ASUN. AINA HÄN PYYTÄÄ ANTEEKSI MUTTA KUN SEURAAVA KONFLIKTI TULEE TAAS HUUTAA JA LYÖ. OLLUT AVIOSSA JO KAUAN.
EN HALUA ETTÄ LAPSET JÄISI HÄNELLE. MILLÄ ELÄN SITTEN, MISSÄ ASUN. AINA HÄN PYYTÄÄ ANTEEKSI MUTTA KUN SEURAAVA KONFLIKTI TULEE TAAS HUUTAA JA LYÖ. OLLUT AVIOSSA JO KAUAN.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.