Haluaisin kissani tassunjäljen tatuoituna jonnekin, mutta en tiedä minne.
Ensin ajattelin jalkapöytää, mutta nytten olen alkanut miettimään vasenta kylkeä, tuota kohtaa mistä menee rintsikka ja uikkari päältä. Se olisi melkein aina piilossa enkä ole ottamassa tatuointia muiden kuin itseni takia.
Monet on sanonut että älä ota tassunjälkeä se on niin teiniä mutta itselleni sillä on merkitystä. Kissa kuoli viime syksynä syöpään ja oli niiin rakas.
Ja tämä tassunjälki on otettu kissan tassusta eli on vähän sormenjäljen näköinen rösöisine reunoineen.
Ehdotuksia paikalle? En halua kuvaa ainakaan rintakehästä ylöspäin, enkä kyynärpää-sormenpää alueelle. Olisi myös kiva itse voida katsella kuvaa muutakin kuin peilin kautta :)
Ja jos sillä on merkitystä niin en ole ottanut vielä yhtäkään tatuointia
Tassunjälki tatuointi?
3
2120
Vastaukset
- Tatuoitu nainen
Kaverillani on sääressä koiran tassun jälkiä. Ihan aikuisena tatuoitu. Kylki on varmasti aika kipeä paikka. Sitäkin kannattaa miettiä, että näyttääkö tai vaikuttaako tassun jälki jossakin kohtaa hassulta. Siis voisiko kuvitella, että kissa on tassuttelemassa juuri siinä kohtaa? Sitäkin kannattaa miettiä, että tumma yksivärinen tatsa voi näyttää kauemmaksi luomelta tai mustelmalta.
Miten olisi lapaluu? Tosin se taitaa olla sen alueen yläpuolella, mihin olet valmis ottamaan.- mirmiss
Moi!minulla on molemmissa käsissä kyynärpään alapuolella kahdet tassun jäljet ja olen tosi tyytyväinen niihin:)
- truman
Meiän karvakorva kun halus leikkiä (aikuisena), tuli takaapäin ja löi tassut molemmin puolin säärtä ilman kynsiä ja sitten kiireesti karkuun.
Siis tavallaan tassut yhteen.
Oisko hölmön näköistä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62469Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant722301- 2021304
- 1121122
- 711098
"Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...
...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig229964Martina ja Matias
Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi211919Toivottavasti myös pysyy häkissä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �10837- 47789
Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa
Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta54786