Ei kai Lieksassa ole patoja?

Varautukaa pahimpaan

18

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turha aloitus

      Lieksassa on patoja, mutta ne eivät ole jihadistien käsissä.

    • Tarvitaan purkajia

      Lieksassa on majavia.

    • Lieksassa on...

      Kun lukee Lieksan viikonlopun rikossaldoa niin taitaa se suurimmat ongelmat sittenkin olla ihan lieksalaissyntyisten järjestämiä..

      • Ai ai

        Huonoja vaikutteita antavat maahanmuuttajille.


    • on on,,,,,

      Sehän johtuu siitä ettei muita uutisoida, vain paikallisten törttöilyt uutisoidaan, mutta autojen tieltä ulosajot ei välttämättä nosta uutiskynnystä jos kuski ei ole suomalainen!

      • ???

        Tosiaan se Opell siellä tienvarressa. Liekkö sitten sekään ollut todellisuudessa edes maahanmuuttajan.


      • kapitääni
        ??? kirjoitti:

        Tosiaan se Opell siellä tienvarressa. Liekkö sitten sekään ollut todellisuudessa edes maahanmuuttajan.

        Onko sossun rahoittamissa autoissa kasko?


      • Höpöhöpö....

        Kyllä uutisoidaan.
        Ihan kaikki "nurkkaankusemiset" ei tosin ylitä edes maakunnallista, puhumattakaan valtakunnallista uutiskynnystä, eikä edes ulosajot, riippumatta siitä kuka on ajaja.

        Taitaa vähän vitutella kun ne maahanmuuttajat ei sittenkään täytä rikostilastoja haluamallasi tavalla. Liekö oma kakarasi enemmän noiden tilastojen täytteenä..


      • No kait sinä teidät
        kapitääni kirjoitti:

        Onko sossun rahoittamissa autoissa kasko?

        Teillähän on sossun nappuloilla ostettu auto. Kaippa sinä teidät minkälainen vakuutus niillä on.


    • pataukko

      Meillä on kaksikin. Vanha muuripata ja paistinpata terästä. Jotta on patoja ihan riittävästi,

    • Osaan laskea

      Se pato joka murtuu on taloustilanne. Ei tätä menoa kauan kestetä

    • luukut auki

      Patoutumia on vähän jokaiikalla paitsi kukkahatuilla!

    • patokoneinsinööri

      Koneinsinöörit hoitavat patojen huoltoa. Ei petä.

    • On Lieksassakin yksi iso pato siellä Yläkanavalla.
      Sen Mosulin padon ovat kurdijoukot jo vallanneet takaisin kokonaan.

      • Kurditon8

        Mistä sinä tiesit tuon padon takaisinvaltauksen ennen kuin sitä näkyi missään uutisissa. tuo meni jo vaaralliseksi, mitä yhteyksiä sinulla on sinne, tunnetko kurdeja.


      • Hah!
        Kurditon8 kirjoitti:

        Mistä sinä tiesit tuon padon takaisinvaltauksen ennen kuin sitä näkyi missään uutisissa. tuo meni jo vaaralliseksi, mitä yhteyksiä sinulla on sinne, tunnetko kurdeja.

        Huonostipa osaat nettiä käyttää kun väität ettei Mosulin padon takaisinvaltaamisesta ole ollut uutisia. Et varmaan ymmärrä ettei ne kaikki maailman tapahtumat ensimmäisenä ole Lieksan lehteen painettu tai jossain esson baarissa istuvien puheenaiheena.
        Sitäpaitsi jotkut osaavat lukea uutisia jopa ulkomaankielillä joista usein selviää asiat jo aikaisemmin mitä suomalaisista tiedotusvälineistä.


    • Lehtineekeri

      No mitä ne Lieksan uutiset muka on? Joku on nähny Partalamäellä västäräkin, perseet ja perunat kasvaneet hyvin Lieksassa, joku höpelö yhtyi lehmään Jamalissa, musta mies hukkasi tiliotteen ABC:n roskikseen ja silmiään räpyttelevä kassaämmä sen sieltä poimi jne. Sellaisia ne Lieksan uutiset ovat.

    • höh uutinenko. Ei

      Tai karhu oli Kerantien alkupäässä tänään 22.00 jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2691
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2461
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2219
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1835
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      31
      1396
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1393
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1125
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      97
      1090
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1023
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      79
      893
    Aihe