Haluatko Erkki Parkkisen Sallan kunnanjohtajaksi?
Erkki Parkkinen kunnanjohtajaksi?
20
4102
Vastaukset
- ex-sallalainen
Tottakai.
- jep1
Ilman muuta, paras hakijoista.
- kuinks olisi
Tervetuloa takaisin kotikuntaan
- Kokoomus poliitikko
Ei, oikea kunnanjohtaja istuisi kemijävellä. Tämmöset henkitoreissaan riukuvat kunnat tulisi liittää mitä pikimmiten yhteen. Siispä Kemijärvi-saukoski-pelkosenniemi ja salla on liitettävä yhteen ja palvelut keskitettävä kemijärvelle!!
- sallainen1
Toivotamme Erkin lämpimästi tervetulleeksi Sallaan.
- Liittykää Kuusamoon
Kemijärvellä vahva hyväveli-verkosto. Täysin rappeutunut johto, ajaa vain omaa etuaan. Muille kunnille eikä edes omalle ole mitään annettavaa.
- KGP
Kunnanjohtajaksi ehdottomasti Pasi Hautajärvi,olihan hän jo 80 luvulla ideolokiltaan sopiva tehtävään,ei
siinä yöpakkaset haitanneet.- Häh?
Siis mitä???
- KGP
Häh? kirjoitti:
Siis mitä???
Kyllä on sopiva kunnanjohtaja koska osaa kääntää takkinsa.
- lllllllllllla
toivottavasti siellä muuttuu koko paska ,että ei vaan suosita sukulaisen sukulaisia ja ylimääräiset ulos sieltä.nekin vähäiset asiat hoidettaisiin kunnolla,mutta osa jääpi johonki ja ei kunnolla tarkisteta.
- 010203
Salla .... onko se niinku oma kuntansa, mä oon aina luullu et se on joku Kuusamon sivukylä kuten joku Käylä :) Onko muuten järkeä pitää tollasta pikku kuntaa kuntana ? Taitais tulla halvemmaksi koko suomen kansalle ja valtiolle, kun koko lapin lääni yhdistettäis ja Rovaniemelle yksi ja ainoa kunta ja kaikki pikku kunnat pois..
- Anonyymi
Yhdistäminen olisi tarpeen tulee älyttömän kalliiksi tämä pienten kuntien pitäminen. Päällekkäiset organisaatiot jotka voitaisiin hallita keskitetysti. Nyt on hyvät etäyteydet ei Lappiin tarvita kymmentä erillistä virkakoneistoa.
- Lesbokö
Vihkiikö homojakin?
Vihkilupa myönnetty Parkkiselle. - Ykkönen ei kakkonen
Venäläisiä homoja vihkii.Venäjällä tämä ei onnistu,joutuvat siperiaan kattoja paikkaamaan!
- Anonyymi
Väittävät hautajärven kylän baarisa että neuvostoliitto muka kaatunut ja ameriikan malli on tulossa,älkää uskoko toverit.
- Anonyymi
Lapin Kansassa mainio juttu Sallan kunnanjohtajasta Erkki Parkkisesta. Kysyisin teiltä paikkakuntalaisilta tietääkö kukaan tämän Erkin isän nimeä? Olen kiinnostunut asiasta siksi, että kirjoitan muistelmiani ja Sallassa oli aikoinaan kauppamies, taisi olla Sauli nimeltään. Onko samaa porukkaa?
- Anonyymi
Sauli oli Erkin isä, sama kauppias paikalliset tunsi nimellä "Nätynki"
- Anonyymi
Sama Sauli, joo!
- Anonyymi
Nätynki (Parkkisen Sauli) oli melkosen visu mies, siksi edelleen puhutaan ajamisesta Nätyngin bensalla, kun auton pistää vapaalle mäessä. Erkillä vissiin samaa vikaa, siis visuutta :)
- Anonyymi
Kiitos vastauksesta, hieno homma että asiaan tuli selvyys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1151626
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988