hepan tarhat

minkä kokoista tarhaa suosittelette kahdelle ponille?
niinkuin vaikka 15x15m?:D
2146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kahdelle ponille suosittelen noin puolen hehtaarin (50x100M) kokoista tarhaa, ellei muuta laidunta ole lisäksi käytetävissä. 15x15 metriä riittää hädin tuskin kahdelle vuohelle ja onkin ns. postimerkkitarha. Ei millään pahalla tämä.

Äänestä

Juu, olen vaan miettinyt, että ratsastuskouluissakin tarhat on tota luokkaa....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anniina99 kirjoitti:

minkä kokoista tarhaa suosittelette kahdelle ponille?
niinkuin vaikka 15x15m?:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu