Mitä Kittilän kunnanjohtaja on saanut riitelyn lisäksi aikaan Kittilässä viime vuosina ?
kysymys
asioita seurannut
6150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eikös riitely johdu siitä, että kunnanhallitus vastustaa sitä, että Kittilän kuntaa ja kuntakonsernia hoidettaisiin lakien ja hyvän hallintotavan mukaisesti?
Ei kai riita kunnanjohtajan vika ole, jos hän vahtii meidän kuntalaisten etuja ja joku suuttuu siitä?
Todella harmillista tässä on se, että kunnanhallitus ja hissiyhtiön johto aiheuttavat kyllä koko Kittilälle ja erityisesti Leville jatkuvaa imagohaittaa!
Nykymaailmassa asioiden peittelyllä vain pahennetaan asioita!
"Kunnanjohtaja jätti tutkimuspyynnön kunnan nimissä toimitusjohtaja Jouni Palosaaren toiminnasta poliisille 5. joulukuuta ja kertoi asiasta kunnanhallitukselle vasta ensimmäisen virallisen tilaisuuden tullen eli 9. joulukuuta kunnanhallituksen kokouksen jälkeen.
Kunnanjohtaja Mäkelä kertoo nyt vastauksessaan, että 25. marraskuuta pidetyn kokouksen jälkeen kukaan kunnanhallituksen jäsenistä ei ole ollut yhteydessä häneen eikä pyytänyt lisätietoja."
lapin kansa
Tämäkö nyt on hyvää hallintotapaa ja kuntalaisten etujen vahtimista, hahahah!
"Ei kukaan kysyny multa mitää ni mä en sit sanonu mitää ja ja ja"
Vihreä ja feministi yhdessä on kamalin kirosana Lapissa.
Vihreä ei pysty elättämään itseään vaan elää verorahoilla.
Feministi ei pysty elättämään itseään vaan elää verorahoilla.
Tuommoinen henkilö vastustaa kuolemaansa asti tervettä yhteiskuntaa. Sen vuoksi ne pyrkivät aikaansaamaan neuvostoliiton tyyppisen virkamiesdiktatuurin, jossa kansa on alamaista ja alistettu, massa vailla ihmisoikeuksia, sillä aikaa kun virkamiesoligarkit elelevät mitään tekemättä herroiksi.
kittilälle ilmaista mainosta, pääasia että saa olla esillä.
Kaatuuhan ne kulut tieten veronmaksajien päälle ja kunnanhallituksen jäsenien rapsut vastuuvakuutuksen kautta vakuutuksen ottajille yhteisvastuullisesti, tokihan avoimuus on niin kallisarvoinen, että olen iloinen maksaja
Viherfeministirikolliset pitää karkoittaa Siperiaan ilman armahdusmahdollisuutta !!!
Siellä niillä on ihanaa ja kotoista olla, omiensa joukossa.....