oliivinvihreät housut, entä yläosa?

värgee!u-knovv?

Carhartin oliivinvihreät reisitaskuhousut tuli ostettua kun on niiin mukavat päällä, eikä näytäkkään pahalta. Paksut reidet ja iso perse kyykkäyksen tuloksena niin ei mitn slimmejä saa vedettyä jalkaan, eli housut ei oo mitään ihoamyötäilevää vaan aika väljät, mutten roikota.
Kengät on tylsästi(?)samaa väriä mutta kakkoskengät on siniset.

Mitä noihin housuihin kehtaa yhdistää, kuitenki jotain hillittyä väriä? Ite olen supisuomalainen mutta tosi ruskettunu niin musta voi näyttää vähän tylsältä?

Plaah, joltain värisilmältä jotain ideaa kun itse en keksi :)

2

95

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...........

      Murrettuja ja maanläheisiä sävyjä (beigejä, vihreitä, ruskeita, ehkä jopa viininpunainen menisi) ja tietysti mustaa.

      Jos kengät ovat siniset, voisi tietysti myös sinistä olla yläosassakin ja vaikka päähineessä niin että ne housut ovat vain se erilainen juttu ja kokonaisuus pysyy kasassa.

      • värgee!u-knovv?

        Jees kiitti vinkistä! Tuli ostettua just tuommone viininpunane ja valkone t-paita brothersista. Viininpunane ei käyny mielessäkää, mut näyttää kyl tosi hyvältä, omaan silmään. Valkone samallaine tuli myös mukaan koska tuo kivasti tota rusketusta esille :p


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      187
      11458
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5459
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2737
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2385
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1861
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1815
    7. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      29
      1624
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      41
      1460
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1436
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      38
      1387
    Aihe