APUA!!!! Ahmimiskohtaus tulossa

Pisst

Mitä nyt teen :( On sujunut hyvin tämä painonpudotus jo pitkään, mutta nyt kolkuttaa armoton ahmimiskohtaus ovella! Olen koittanut selättää sitä vedellä ja lenkkeilyllä ja lukemalla terveyslehtiä ja tekemällä jotain mikä vie ajatukset pois syömisestä mutta ei se auta :( Olen syönyt päivän kalorit. Itkettää - ahdistaa - vatsassa velloo.

3

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiedän tunteen :)

      siksi olen lopettanut laihduttamisen. Kaikki lähtee korvien välistä. Joillekkin ruoka on polttoainetta ja joillekkin se on huumetta ja koko elämä.

    • Söin kanssa

      4 jäätelötuuttia. En pysty edes yhtäkään päivää olla ilman makeaa. Elimistö menee aivan heikkoon tilaan ja aivot huutavat syömään kaikkea mahdollista tilalle.

    • 20+13

      Kello 17 olet syönyt jo päivän kalorit? Koita jakaa niitä niin että illemmallakin on "lupa" syödä jotain, jos vain mahdollista :) jos kerran repsahdat, ei se maailmaa kaada! Huomenna on uusi päivä ja uusi mahdollisuus tehdä kaikki oikein!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      29
      4977
    2. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      155
      4776
    3. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      215
      4762
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      119
      4580
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3670
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2364
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2148
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1677
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1574
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      191
      1281
    Aihe