Tule Mia Keinäselle töihin!
"Työhön valittavan henkilön tulee olla luotettava, rauhallinen, tarkka ja yhteistyökykyinen sekä hyvin lasten kanssa toimeentuleva. Työaika tulee olemaan noin 40 tuntia viikossa (maanantai-sunnuntai sopimuksen mukaan), mutta alkaen aluksi osa-aikatyönä. Kokonaispalkka on 1 154 euroa kuukaudessa kokopäivätyöltä ja se muodostuu rahapalkasta, mahdollisesta asunto-osuudesta ja ravinnosta. Aluksi työn ollessa osa-aikaista palkka on 53,67 euroa päiväpalkkana tai 6,71 euroa tuntipalkkana."
http://www.mol.fi/tyopaikat/tyopaikkatiedotus/haku/8532735_fi.htm#.U_nMwjkn-n9.facebook
Vau mikä huipputyö (Mia Keinänen)!!
12
1289
Vastaukset
- Ei epäilystä
Kyllä näinä aikoina varmaan saa tuhannella eurolla kotona asuvan orjatyöläisen.
- dgdyjyfgj
Tuhat euroa on siis "kokonaispalkka"; joka muodostuu asumisesta, "ravinnosta" ja rahapalkasta. Käytännössä se rahapalkka voi siis olla esim. 500 euroa. Huhhuh. Mitä nämä ihmiset oikein miettivät, haluavat paluuta piikayhteiskuntaan?
- ei helvetti :D
"sekä sujuvaa englanninkielentaitoa ja auttavaa suomen ja norjan kielitaitoa"
"Kokemusta hotellialalta ja kansainvälisistä tehtävistä, arvostetaan."
Päivän naurut :D Taitaa jäädä työpaikka täyttämättä. - Kjgfcbk
V,,,u Mikä idi,,tti
- Jgydtdycu
Tarjoamme työtä lapsen- ja kodinhoitajalle kotonamme Helsingissä alkaen noin 1.11.2014. Aluksi työ on luonteeltaan osa-aikaista ja muuttuu kokopäiväiseksi viimeistään vuoden sisällä mennessä.
Työ sisältää siivoamista, ruoan laittoa, ala-aste ikäisten lasten harrastustuksissa käyttämistä ja heistä huolehtimista koulun jälkeen ja vanhempien työmatkojen ajan. Työtehtävän vastaanottaminen edellyttää kokemusta kotitaloustöistä, ajoittaista asumista kotonamme, ajoittaista matkustamista, ja sekä sujuvaa englanninkielentaitoa ja auttavaa suomen ja norjan kielitaitoa (puhumme kotona englantia, äiti suomalainen ja isä norjalainen). Kokemusta hotellialalta ja kansainvälisistä tehtävistä, arvostetaan.
Työhön valittavan henkilön tulee olla luotettava, rauhallinen, tarkka ja yhteistyökykyinen sekä hyvin lasten kanssa toimeentuleva. Työaika tulee olemaan noin 40 tuntia viikossa (maanantai-sunnuntai sopimuksen mukaan), mutta alkaen aluksi osa-aikatyönä. Kokonaispalkka on 1 154 euroa kuukaudessa kokopäivätyöltä ja se muodostuu rahapalkasta, mahdollisesta asunto-osuudesta ja ravinnosta. Aluksi työn ollessa osa-aikaista palkka on 53,67 euroa päiväpalkkana tai 6,71 euroa tuntipalkkana (palkkaus on työttömyysturvalain 5 luvun 4 §:n mukainen).
Yhteydenotot hakemuksineen ja suosituksineen pyydämme ystävällisesti 1.9.2014 mennessä sähköpostiosoitteeseen [email protected]
Yhteystiedot Mia Keinänen, 045-1128593, [email protected]
Työpaikan osoite 00850 HELSINKI
Työ alkaa 01.01.2015
Työaika kokoaikatyö
Työn kesto yli 12 kuukautta
Haku päättyy 01.09.2014 klo 18:00- Hidas työnhakija
Aika pikaisesti oli ilmoitus kadonnut. Löytyi ilmeisesti riittävän tasokkaita hakijoita jonoksi saakka ennen hakuajan loppua. Tai sitten ilmoitus poistettiin suunnattoman häpeän kera:).
- Just Joo
Tuo Mia Keinänen on kyllä reilu! Joku koditon voi päästä veneen alta katon alle. Asustelee nurkissa, vähän katselee lasten perään ja syödä mussuttaa:)!
Veronikalla oli sentään kunnon vaatimukset:
kovasta_tyosta_kova_palkka.jpg - Trenger drit
Työkkäri/kela kustantaa palkan osittain jos kokonaan. Norjasta tai Ruotsista voi kutsua tuttavan luokseen ns. Töihin. Työvelvoite 40 tuntia/ viikko ja täyttyy työssäoloehto avustuksien saamiseen.
- +1+1
Lakipykälä mihin vedotaan (TTL 5 luku 4 §Palkansaajan työssäoloehtoon luettava työ), ei käsittele palkan määräytymistä vaan vaan ehtoa millä työssöoloehto täyttyy.
- lovin spoonfull
Mie voisin tulla. Tykkään tooosi paljon lapsista, suorastaan rakastan heitä, päivät pitkät katselen leikkiviä pikkuisia ja netistä niiden kuvia.
Ei sillä palkalla nyt niin väliä, yksi tonni sinne tänne.
Olen kielimiehiä, joten olisin todella otettu jos saisin mahdollisuuden, eihän se vaikuta edes työltä kun lasten touhuilua seurailee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201767
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991588Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy481099Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?43984Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29929Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50856Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44822Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37780Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56778Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760