ja kiinnostusta seurata jotain bb:tä? On elämässä niin paljon muitakin asioita ettei oikein kerkee tuhlata edes yhtä tuntia jokaisesta päivästä jonkun bb:n katsomiseen.
Kenellä on aikaa
16
90
Vastaukset
- Niin se on
Kertoo vain siitä, että yhteiskuntamme on luhistumassa.
Ehkäpä vielä koittaa uusi, parempi aikakausi. - Niinpä niin
Nainen, joka seuraa BB:tä on ehdoton turn off.
- 3+++++4
Kenellä on aikaa kirjoitella tälle palstalle?
- Niinpä niin
Tämä on viihdettä siinä missä vaikkapa palapelin kokoaminen.
- 3+++++4
Niinpä niin kirjoitti:
Tämä on viihdettä siinä missä vaikkapa palapelin kokoaminen.
BB on viihdettä siinä missä vaikkapa palapelin kokoaminen.
En tiedä ajasta, mutta ainakin ne ihmiset jotka minä tunnen ja tiedän heidän katsovan BB:tä, niin heillä kaikilla on realismin, itsetunnon ja järjen tasapainon kanssa suuria ongelmia. Kaikki ovat mukavia ja hyvin toimeen tulevia, mutta joku ominaisuu heissä on mikä ikään kuin..... poistyötää tai tekee minusta ainakin tosi varauksellisen. Itse olen sitä mieltä, että kukaan täysipäinen ei BB:tä katsele, vaikka olisi aikaa, kyllä se on ihmisille jotka eivät saa tonnikalapurkkia auki sotkematta koko korttelia.
- atm.
Kenellä on aikaa palstailla joka päivä tuntukausia. Minulla on ainakin. Kun ei ole muutakaan elämä niin seuraan bb tä ja palstailen.
- Ätmi
Ei pidä myöskään unohtaa Salkkareita.
- itestäsipuhut
Täysin verrattavissa palstailuun. Samanlaisia ihmisiä kyseessä suurin piirtein.
- 18+10
ihmettelen aina kiireisiä ihmisiä, mulla on työajan jälkeen noin 8 tuntia joilla en tiedä mitä tekisin, yleensä tulee vain selattua päämäärättömästi nettiä lukemattomia tunteja.
- Ätmi
Jos tekisin normaalia 8 tuntista työpäivää niin minulla menisi lähestulkoon koko ilta töistä palautumiseen että jaksaisin taas seuraavana aamuna herätä aikaisin töihin. Ei sitä vaan enää raskaan työpäivän jälkeen jaksaisi tehdä oikein mitään.
- Ätmi
Ätmi kirjoitti:
Jos tekisin normaalia 8 tuntista työpäivää niin minulla menisi lähestulkoon koko ilta töistä palautumiseen että jaksaisin taas seuraavana aamuna herätä aikaisin töihin. Ei sitä vaan enää raskaan työpäivän jälkeen jaksaisi tehdä oikein mitään.
Kotiaskareet ja muut pakolliset asiatkin täytyisi hoitaa joten siinähän se aika menisi pelkästään lepäillessä ja muita asioita hoidellessa. No, pitää yrittää ymmärtää että ihmiset on erilaisia. Toisilla vain ei ole kapasiteettia enää vapaa-ajalla tehdä yhtään mitään. En kylläkään nyt puhu itsestäni sillä minulla ei mitään muuta olekkaan kuin vapaa-aikaa.
- 12+1
Miksi sitä ihmettelet, etkös sinäkin ole WT?
- Niinpä niin
Palstalla kirjoittaminen on sikäli kehittävämpää, että siinä voi hioa oikeinkirjoitustaitoa.
Täällähän on tarkkoja ihmisiä, jotka usein huomauttavat yhdyssanavirheistä tms.Jos mä teen jotain työselostusta ja en tiedä miten se kuuluu kirjoittaa, niin pistän sen sanan tai virkkeen tänne....ja hups ei mene kuin pari min. ja tulee kommenti oikeaoppisesta kieliopista:D
- purumpumpum
Mistä noin tietoinen jos ei sua bb kiinnosta? Piti oikein vaivautua ja tuhlata arvokastaaikaasi peean kirjoittamiseen palstalle. Olet kyl asia paljonkin miettinyt ja bb:tä seuraanut kun kerran tiedät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi rikollista
"Molemmat vangitut ovat osoitetietojen perusteella kotoisin reilun sadan kilometrin päästä Suomussalmelta. Molemmilla on403117Mitä tekee Rebelwerks?
Rebelwerks myy melkein kaiken tavaransa. Onko Rebelwerks menettänyt järkensä? Vai onko hän lopultakin tullut järkiinsä282823- 471938
**** mies anna jokin vinkki
Mistä tiedän, että vielä toivot että kuulet minusta. Aikaa on kulunut...1141626Edunvalvontaako mtk?
Mtk ajaa pienien tilojen tukeja pois saadakseen isoille lisää!!!! Oikeinko? Onko liikaa jäseniä ja jäsenmaksuista rahhaa701604Vesa Ahola rehellisin valtuutettu?
Tuli seurattua valtuuston kokous netin kautta. Taitaa valtuutettu Vesa Ahola olla selkeästi rehellisin valtuutettu. Hän161510- 1611466
- 761427
- 1871406
- 821361