Voi tyär riepua...
BB
yks nainen
622195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 62
Vanhimmat
No mitäs seki on tehny pahaa vai onko sillä jokin sairaus ehkä.
On ja paha onkin.T.ARVIIS UUDET LÄÄKKEET.
tullee vauhtia ja vaarallisia tilanteita tuon kanssa
Komia on tyär, ainakin ulkoisilta avuiltaan. Katotaan, kuinka etenee.
Varmaan mokaa. Kiljuu kun 13v.
Julkisuuen kipeä
Toivon kaikkea hyvää ja menestystä Ylitorniolaiselle
nätti likka ja sopivan eloisa. mun suoosikki ainakin tällähetkellä
Juu! Ihan normaali likalta vaikuttaa. En ymmärrä voivottelua. Nätti ja normi parikymppisen käyttäytyminen. Ei mitään hävettävää.
Ylitornion akat on heti kateellisia senhän nyt huomaa ihan perus juttu.
lähtee matkaan ko heiluttaa pirkka sinistä boxia
Tunnen myötähäpeää.
voi tsiisus tuota ylitorniolaisten perus kateellista asennetta! heti ollaan mustamaalamassa, ja luullaan et tiietään ihmisestä kaikki (heti lähtee mukaan.. pirkka..) Yrittäkäähän kasvaa sieläki tuppukylässä edes vähän henkisesti. Ei mikhään ihme ettei sielä positiivisesti ajattelevat elämässä eteenpäin pyrkivät ihmiset viihy. Tuomitaan ennenku mittään on edes tehny. lakaskaa akat omat raput ekana, ja menkää sitte vasta naapurin porthaile!!!
Oikeassa olet minäkin lähdin pois sieltä kateellisten katkerien ihmisten seurasta.
Joo ja levä peränen......
Mitä tämä nyt on? Ainut naispuolinen talossa, joka on edes hieman yrittänyt pitää itsestään huolta. Nätti, ok runkoinen ja mukavan oloinen tyttö. Onko aloittajalla jokin erityinen huoli tyvärestä?
Onko haarat levitetty ja persvärkkiä annettu
No hyvinpä pittää huolta ittestään. Ainut joka nai koko suomen kansan nähden. Ei se järki ja kauneus mahu samaan päähän. Dani pudottaa vain kiljukaulan tuolla hommalla. Maine meni ja taas sai suomi yhen turhan julkkiksen ja tekemällä mitä? Huhhuh.
Näytti puliakalta eilen ....se kaunis Ha haa
Ja näyttää vieläkin.....onkohan yllätys vauva tulossa.Onnea vaan mummit jos totta se olis bbvauva lopun ikäänsä voi kauhistus.
Lihoavaa sorttia tuntuu olevan. 2-3viikkoa talossa ja läski hyllyy
Entäs sitte jos on antanu ja saanu? Suurin osa Ylitornion 24-keskusteluista on panojuttuja tai saamattomuuen purkamista. Mitä ihmeellistä siinä on että kaks nuorta aikusta yhteisestä sopimuksesta kuksii? Mielummin tuota sen muutaman sekunnin kattoo ko tappelemista :-9
Tyär tulle hyvin höylätyn kampheen kans takasi sieltä BeeBestä.
No eihän sitä tyhjänpäiten lähe Helsinkiin asti, jos ei oo saahakseen.
Älkäähän tuomitko, tiedä vaikka olisi BB ylimääräinen bonus,ajatuksena 'kuka rohkenee',
Olisko se hyvä ja oikein jos homppeliJoni olisi peitonalla lapinpojan kanssa' joighaamassa'.
Siis, oletteko te ihan tosissanne, ettete tiedä mitä mies/nainen tekee saadakseen lapsia, tahallisesti tai tarkoittamatta. Lopettakaa tuo panemisennäkeminen, peitonallahan he olivat.
Älkääpä nyt höpöttäkö mitä sattuu. On naisen oma asia miten elää ja olla. Ei se naisen tavara käytöstä pilalle mene eikä kulu. Päinvastoin, voimistuu vain. Aika inhottavaa joskin ihmismielelle ymmärrettävää juoruilla täällä, nämä ovat kuin baaritiskihorinoita sähköisessä muodossa. Muistakaa kuitenkin että täällä kirjoitettu asia säilyy vuosia, se ei katoa. Eli pitäytykää asiassa.
Normaalistihan kenestäkään yksityishenkilöstä ei tuollaisia juttuja saa sanoa mitä yllä on kerrottu, mutta kyllä Jenna on luettava nyt julkisuuden henkilöksi. Mutta hänelläkin on yksityisyyden suoja eli miettikää mitä kirjoitatte.
Voi orginal mikko rukka. Ei BB taloon mennä sillä mielellä että yksityisyys säilyisi. Vain julkisuudenhakuiset ihmiset sinne menee ja niinku Jenna, tekemään mitä? Eikö malttanu olla antamatta siihen asti että pääsee/no nyt JOUTUU ulos talosta. Ei bb mikään porno-ohjelma ole. Onko tyär eksynyt väärään formaattiin? Eri ohjelmat tuommosta varten.
Joo toivottavasti Jenna lähtee ja pian häpäsemästä perhettään enempää.Horon maine seuraa aina ja googlesta tulee ongelma minkä kanssa joutuu elämään. Panovideot kun seuraa menet minne vaan.
Ja surullisinta on että jennalla pikkusiskoja ja veljiä kuinka ne joutuvat panovideoista kärsimään. Joten äkkiä ulos.Ja perään koppava Dani.
Yli-Tornio on ainuita aluita Suomessa missä pätee romaani- ja islamipiireistä tuttu kunnianloukkaus, yksi heimosta voi häpäistä koko porukan. Meillä muualla ymmärretään ettei tyvären teot korreloi muun perheen arvoihin.
Ja toinen juttu, irtosuhteita ja naimista on harrastettu tässäkin maassa, Yli-Torinio mukaan luettuna, aina. Nyt sitä voi harrastaa näköradiossa asti, eikä sillä ole mitään merkitystä.
Olen kans miettinyt kun mummo katsoo tätä ohjelmaa häpeääkö vai tykkääkö,ainaski toinen puoli suvusta häpeää
Voisihan ne Jennan vanhemmatkin kirjoittaa ajatuksensa tänne, vai onko ne lestadiolaisia, kun lapsiakin niin paljon.
Lestadiolaisillahan ei ole näitä syntivehkeitä, siis TV ym,
Lapsethan on Herranlahjoja! Ja tekotapa kaikille sama.
Hölökytä iliman muuta...
Että meniki jakamaan toosaa ja vielä telkkarissa. On kyllä julkisuuden ja vähän muunki kipeä. Yök. Meni ohjelmasta maku.
Terveen teinin merkki että k yrpä maistuu !
Osimoilleen näin
Todella ärsyttävä kiljukaula! kehitysaste jäänyt kolmivuotiaan tasolle.
Kyllä se pistäis sinutkin kijumaan, jos patukkaa olis seinän takana.Eikös vanhassa suklaamainoksessakin sanota niin.
Jenna on kaunis.
Olet Jenna sairas ihminen käyppä lekuris.Ei kukaan normaali ihminen kilju kaula pitkällä,ei edes pienet tenavat piä tommosta kirkumista.
Jenna ja Jussi ovat samannäköisiä söpöliinejä!
Hyi kauhia molemmat ällöjä.
Pilaa koko ohjelman tuo kiimakiljuja.
Jennahan esittää jotain aivan selvästi,kurkkii kameroita,että kuvaavatko ne juuri häntä sillä hetkellä.Raivostuttava pissis todella ,ei mitään käytöstapoja.Varmasti äitiä ja isää ym hävettää.Tyär riepu ei osaa ajatella kuin itseään.Mutta koittaa se sekin päivä,että talosta on ulos tultava!Miten sitte Jennukka suu pannaan?No,jos ei ole opetettu tapoja ja toisen ihmisen kunnioitusta,niin eipä sitä muuta voi odottaakkaan.Tulee mieleen entisaikojen villi-ihmiset.Hävettää ja säälittää.
Todella ikävää mainosta Ylitornion kunnalle !!!
Kyllä isä antaa huutia ja äiti laittaa karanteeniin. On häpeä niin suuri.
Kläppi vastaa itse teoistansa. Vanhemmat ovat asioista vapaita , ja jos ei kasvatus ole ehtinyt kantaa hedelmää, niin se on tyttären omasta pääkopasta kiinni.
Toki moinen "jakokone-elämä tms" ei ihan curriculumia paranna. Onhan noita "suuressa maailmassa" vaikka minkälaista - Madonna vilkuttaa " t,, ussua" monessa videossa, ja niitä on satoja muita. Vaan ne on ihan toisessa maailmassa, joka ei suomessa ole mikään "ok asia".
Pikkuisen liian pienet piirit on meillä suomessa.
Jennahan on täys-ikäinen!!!!!aikuinen nainen.
Harkiktaa nyt mitä te kirjoittelette! On varsin ikävää vanhemmille ja lähipiirille mollaaminen. Jokaisen pitää katsoa peiliin olisiko siellä mitään korjattavaa.
Äitylikö se siinä .......
ei ole mollausta. Julkisesti näytetty paneskelut. itsellä vielä 24/7. Aika rummaa touhua kun harrastetaan tuota ja ihmisiä samassa huoneessa ja näkyy tv ssa koosteissa ja 24/7. Ei olisi uskonut. Lapin tyttöjä.
Jos oma penska olis tuolla hakisin heti pois ja antaisin remmiä niinkö ennen aikhaan
Niin sitä luulee että vielä parikymppistä voi koulia. Ei se onnistu, mutta tämä pimun käyttäytyminen on kuitenkin laillisuuden rajoissa. Siis ei käytä, huumeita, ei ole päissä. Ainoastaan h,,, u,, o,, r,, a,, a ja se on sentäs mailman vanhin ammatti.
Mitä tuosta - harjoittelee nyt kunnes joutuu tositoimiin jos sen joku vaimoksensa "huolii". Mutta eihän se ole tänä päivänä enää mikään meriitti että "piikuus pitää olla papin aamenen edellä", ja vasta sen jälkeen voi "treenata".
Yleensä ottaen ne treenkt pidetään muiden katseilta suojassa ja muut saavat vain arvailla onko ollut "tyttö hypyllä".
Johan nuo 16 kesäsetkin levittelee ahkerasti ,,, ja ainakinnpuheiden perustella ei mitään katumuksia. Tuskia edes muistavat.
Aikoonaan kassulla käveli tyttö,, jonka solttukaverit sinne viinalla houkuttelivat. Sitten se päästettiin kellariin ja oven taakse alkoi jono muodostumaan. Pahaksi onneksi sattui pu tulemaan ja avasi oven. Siinä olk juuri kaveri pukilla. Silmääkään värähtämättä pu jatkoi matkaansa sanoen oven suussa :"jatkakaa". Ja hyvin tyytyväisenä lähti tämä tyttö aamusella jatkamaan matkaansa.
Ihan tällaiseen suorituksen ei BB talossa sentään olla päästy.
Että sillee
Ensin lujasti viinaa nuorelle tytölleja sitte käytetään hyväksi humalaista, se on rikos.
nyt on lisää panokuvaa tulossa, kun aita poistettiin, siinä on taas äitile ja mummile ihailtavaa katsottavaa,kuinka "piika" paneskelee, voi luoja minkä maineen tulla haki julkisesti. Hyi hitto
Se on jo kaiken "menettänyt" , siten vähät välittää muiden ajatuksista. Tuollainen saattaa saada kaverikseen samanmoisen "p,, ukin", jossa kumpikin käy vieraissa minkä ehtii. Sitten alkaa olla lehtolapsia ympäri eri paikkakuntia, jotka "yhteiskunta rahoittaa ja kasvattaa".
Eli mihinkä pysähtyy moinen rietastelu - kun "fjösa" levenee, paikat rupsahtaa vaan taito kohenee. Ei kauas jää siitä - oliko ranskan ex presidentin 17 vuotiaasta sutturasta. "Korkkarit kattoon vaan ja baanalle".
Selkeätä kiertopalkinnon hyvää alkua,,,
Iltalehdessäkin jo epäiltiin että onko kiljukaula paksuna?
Joo kyl,
Kai se Jenna käyttää ehkäisyä. Johan tuolla nylykättimellä mitä Dani tekee niin vauvan saa aikaan. Taitaa tulla kaunis tyvär tai komea poika.
kohta, se tuo jenna tarvii meleko paljo hinkkaamista ennenko saa oikkua , vielä äsken ei saanu , vaikka danniu kaikkensa , kaikkensa yritti isola melala..
lähelä se kuitenki oli ennen ko se tuo armikki tuli ja pilasi oikun norsunvihtu naamalhaan.
Mutta on se hyvin siemennetty, ainaki lehti tietää, että se on pieniin päin... Mutta hyvä son, että kävi muuala astutettavana, uusiutuu veri tälläki perälä.
Dani panee teijän kylän tyttöä ja me nähdään 24/7 ja tv. Voi voi. Luulisi lapin tytön olevan kunnon tyttö eikä mikään helppo. Jenna ryssinyt pelin kuten Danikin.
Huomena viimestään sexikohtaus telkas,kun Dani joutuu pois.Pelkkää pornoo tulee koko illan.
Jenna on pilannut kaikkien pohjosen tyttöjen maineen! Ei mitään käytöstapoja, laiska, veltto, epäsiisti, kova ääninen, helppo saalis, itsekäs, eikä mitään moraalia!!
Höpö luulee nauttivansa suurta kansan suosiota ja palaavansa kotiin "SUURENA TÄHTENÄ!" Se aika, mitä ei piehtaroi sängyssä, käyttää peilaamiseen ja kameroihin tuijotteluun. Kyllä hänet tullaan muistamaan, mutta miettiköön, kannattiko munata itsensä jo tuossa iässä!?
"Jenna on pilannut kaikkien pohjosen tyttöjen maineen! "
Höpö höpö! Pohjoisen tyttöjen maine on aina ollut tiedossa. Jenna korkeintaan vahvistaa sitä
jos tulee penska nini olis bb-läjäys