Tatuoinnin hinta

saddssdds

Elikkäs olen pari-kolme vuotta ollut aikeissa ensimmäisen tatuointini ottaa, mutta homma on aina kaatunut kiireisiin, laiskuuteen tai rahatilanteeseen, nyt sitten lyhyellä varoitusajalla, ihan puskista, tuli mahdollisuus kuva ottaa.

Sikäli hieno juttu, mutta valitettavasti juuri nyt sattuu olemaan rahatilanteen kannalta vähän heikompaa aikaa. Ei tässä aikaa viitsi perua, ja kyllä tietenkin siihen kuvaan on varaa, enhän minä sitä muuten lähtisi ottamaan, mutta kuten sanoin, hieman on nyt tiukkaa ja tämän vuoksi nyt vähän hirvittää.

Kuvan hinnan saan toki sitten huomenna tietää, mutta juuri nyt siitä ei ole mitään hajua, kun tosiaan tilaisuus tuli aivan puskista.

Nyt siihen itse kysymykseen. Eli kuvan olisi lähtökohtaisesti tarkoitus olla n. 15 x 10cm kokoinen, muutama sentti sinne tänne. Tiedän että hinnat vaihtelevat suhteellisen paljonkin, mutta irtoaako tuon kokoinen paikasta riippumatta (toki ainahan on poikkeuksia, asiassa kun asiassa) alle kahdellasadalla? Hirveästi enempää ei nimittäin pystyisi pulittamaan, jos meinaa inhimillisesti lähiviikot elämään. :/

2

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gabrielmikael

      Jos rahatilanteesi ei salli ottaa tatuointia milloin haluat niin kannattaisiko oikeasti käyttää ne nyt liienneet rahat paremmin?

      Ehkäpä tässä onkin syy köyhyyteesi. Laitat rahat turhuuksiin ja tarpeettomuuksiin.

    • erasdvgfdag

      Asiahan riippuu paljolti millaisen tatuoinnin tahdot. Onko teksti, kuvaa jne .
      Tekstinhän saa parilla sadalla ja simppeliä kuvaakin.

      Ainahan kannattaa sanoa tatuoijalle suoraan, et tän verran rahaa on. Isommat työt voi jaksottaa ja maksaa tehdystä työstä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      70
      3550
    2. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      3503
    3. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3322
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      53
      2769
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      32
      2036
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      30
      1962
    7. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      40
      1695
    8. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1676
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      96
      1625
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1390
    Aihe