Tatuoinnin hinta

saddssdds

Elikkäs olen pari-kolme vuotta ollut aikeissa ensimmäisen tatuointini ottaa, mutta homma on aina kaatunut kiireisiin, laiskuuteen tai rahatilanteeseen, nyt sitten lyhyellä varoitusajalla, ihan puskista, tuli mahdollisuus kuva ottaa.

Sikäli hieno juttu, mutta valitettavasti juuri nyt sattuu olemaan rahatilanteen kannalta vähän heikompaa aikaa. Ei tässä aikaa viitsi perua, ja kyllä tietenkin siihen kuvaan on varaa, enhän minä sitä muuten lähtisi ottamaan, mutta kuten sanoin, hieman on nyt tiukkaa ja tämän vuoksi nyt vähän hirvittää.

Kuvan hinnan saan toki sitten huomenna tietää, mutta juuri nyt siitä ei ole mitään hajua, kun tosiaan tilaisuus tuli aivan puskista.

Nyt siihen itse kysymykseen. Eli kuvan olisi lähtökohtaisesti tarkoitus olla n. 15 x 10cm kokoinen, muutama sentti sinne tänne. Tiedän että hinnat vaihtelevat suhteellisen paljonkin, mutta irtoaako tuon kokoinen paikasta riippumatta (toki ainahan on poikkeuksia, asiassa kun asiassa) alle kahdellasadalla? Hirveästi enempää ei nimittäin pystyisi pulittamaan, jos meinaa inhimillisesti lähiviikot elämään. :/

2

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gabrielmikael

      Jos rahatilanteesi ei salli ottaa tatuointia milloin haluat niin kannattaisiko oikeasti käyttää ne nyt liienneet rahat paremmin?

      Ehkäpä tässä onkin syy köyhyyteesi. Laitat rahat turhuuksiin ja tarpeettomuuksiin.

    • erasdvgfdag

      Asiahan riippuu paljolti millaisen tatuoinnin tahdot. Onko teksti, kuvaa jne .
      Tekstinhän saa parilla sadalla ja simppeliä kuvaakin.

      Ainahan kannattaa sanoa tatuoijalle suoraan, et tän verran rahaa on. Isommat työt voi jaksottaa ja maksaa tehdystä työstä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      107
      7763
    2. 112
      6026
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5177
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4546
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3220
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      59
      2997
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      58
      2938
    8. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2454
    9. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2437
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2066
    Aihe