Powerslide

Powerslidella taitaa olla nykyään menevimmät ja suurimmat valikoimat erilaista luistelukamaa. Plus hyviä videoita eri rullistelulajeista.
http://www.powerslide.com/

Takavuosina ykkönen oli ainakin jossain vaiheessa K2. Itselläkin oli kookakkosia ja on vieläkin ja parit bontit tallella. Toiset kostealle sadesäälle ja uudemmat kuivalle. Bontilla on lähinnä kilparulliksia.

Sadepäivinä netit tutkailu on hyvä asia. Mutta Powerslide on sivuillaan todella paneutunut luisteluun. Tosi hyvät sivut
6215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Powerslide R4-100 on ollut vuosia alla,ja tulee olemaan koska sopii jalkaan erittäin hyvin.

Äänestä
  • Meikeläisellä on kapea jalkaterä. Syystä tästä luistimet kuin luistimet ovat aina olleet lähes nappisopivat. Sen kun vaan kiristää nauhat ja remmit.

    Äänestä

Vetäisiin kaupassa lämpömuokatuilla Powerslide Vi Flyteilla pari tuntia kunnes jouduin jo lopettamaan; nilkat hiertyneet pahasti sisäpuolilta siitä luupatin takaa ja alapuolelta kohdista jossa kulkee ulkokuoren reuna. Mitä neuvoksi kun ei ne nyt oikein istukaan jalkoihin?

Äänestä

Kaksi tuntia oli ehkä liikaa ensi alkuun. Vähitellen totuttelua, voi olla että joudut vielä lämmittämään kenkää uudelleen, jotta se muotoutuu luistelutyylin sopivaksi. En tunne tuota kenkää erityisesti, nämä olivat yleisohjeet.

Äänestä
  • Vasen nilkka on märkivällä vereslihalla ja nahka pois. Katsoin Powersliden sivuilta että ainoastaan sisäkenkä olisi lämpömuokattava ja ohjeissa lämpömuokataan vain sisäkenkää. Kaupassa kuitenkin laitettiin koko luistin uuniin. Onkohan kovaa kuorta turha yrittääkään muokata?

    Äänestä

  • mouldable liner kirjoitti:

    Vasen nilkka on märkivällä vereslihalla ja nahka pois. Katsoin Powersliden sivuilta että ainoastaan sisäkenkä olisi lämpömuokattava ja ohjeissa lämpömuokataan vain sisäkenkää. Kaupassa kuitenkin laitettiin koko luistin uuniin. Onkohan kovaa kuorta turha yrittääkään muokata?

    Videon mukaan ulkokenkä myös olisi muokattavissa. Powersliden mukaan nilkassa ja varpaiden kärjessä ainoastaan pitää olla tilaa eikä niissä saa olla kontaktia. Jos lämpömuokataan urheiluvälineliikkeessä luistinta jalkaan joka jo ottaa kiinni em. kohtiin niin ei se asia sillä muutu. Nilkkoihin pitäisikin haluttuun kohtaan Powersliden mukaan laittaa muokkauksen ajaksi jotain täytettä jalan ja kengän väliin.
    http://youtu.be/xVRukXHIK_Y

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


"JustMe" kirjoitti:

Powerslidella taitaa olla nykyään menevimmät ja suurimmat valikoimat erilaista luistelukamaa. Plus hyviä videoita eri rullistelulajeista.
http://www.powerslide.com/

Takavuosina ykkönen oli ainakin jossain vaiheessa K2. Itselläkin oli kookakkosia ja on vieläkin ja parit bontit tallella. Toiset kostealle sadesäälle ja uudemmat kuivalle. Bontilla on lähinnä kilparulliksia.

Sadepäivinä netit tutkailu on hyvä asia. Mutta Powerslide on sivuillaan todella paneutunut luisteluun. Tosi hyvät sivut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu