Meillä on ylimääräinen huone Munchenissä (20 minjulkisilla keskustaan) ja seuraavan kolmen vuoden aikana ottaisimme hyvin mielellämme sinne ajoittain asumaan jonkun, joka vastamaksuksi pedistä ja ruuista tekee hommia meille. Lastenhoito ja tiskaus on lähes ohittomattomasti kyseeseen tulevia töitä, mutta myös nettisivujen teko, asioiden myyminen netissä, puutarhanhoito... No mitä ikinä tuleekaan vastaan ja mihin on kiinnostusta. Ollaan joustavia (esim viikonloppuhommia ei ole), mutta vaaditaan normaalia siisteystasoa, omista asioista huolehtimista ja sopimuksista kiinni pitämistä.
Olemme suomalais-saksalainen perhe, meillä on yksi pieni lapsi.
Voimme majoittaa yhden aikuisen kerrallaan, mutta lasten kohdalla ei teoriassa ole rajoitusta. Ideaali meille olisi yksittäinen aikuinen ja yksi lapsi. Vähintään kuukausi, enintään kolme. Ikä, sukupuoli, ynnä muu ynnä muu eivät ole oleellisia.
Tarkoitus on, että tulija pääsee mukaan elämäämme, harrastuksiin ja elämää jaetaan puolin ja toisin. Autamme tietysti kaikissa käytännön järjestelyissä.
Kielivaatimus suomi meillä puhutaan sen lisäksi saksaa ja englantia.
Tällä hetkellä etsime jotakuta, joka voisi aloittaa lokakuun alun paikkeilla ja lopettaisi jouluksi. Myöhempiäkin aikoja voi jo kysellä.
Ota yhteyttä sähköpostiin [email protected] ja kerromme lisää.
Kahden kukauden työlomalle Saksaan
Munchen
1
185
Vastaukset
- Kesäneilikka
Olen kiinostunut paikasta, ja ajattelin jos ottaisin tarjoiksenne vastaan. Voin tarvittaessa olla pitempään teillä töissä
Tässä on yhteystietoni johon voitte ottaa yhteyttä
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1575765
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m263564- 792492
- 372059
- 331852
- 421809
- 1041730
- 211616
- 271482
Tappajamanne kiinni
Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!371388