Itella vai posti? Paketit kulkee kyllä nopeasti,mutta ilmoitukset paketin vastaanottajalle tulee jopa viikon jälkeen paketin noutamisesta.Kulkeeko paketit postinkautta ja ilmoitukset (paketin) itellankautta?
S-marketissako syy
Pakettipalautettujo
8275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No mitä sitten, ei kai sitä korttia tartte. ,tulee teksti viestillä ilmoitus paketista jolla voi noutaa paketin. Tämä on niitä taas tyhjän valittaja kun ei ole muuta tekemistä.
Kempan ihmisillä ei ole mitään kiirettä. Asian käsittelyyn saattaa joskus vierähtää valovuosia.
Hyvä, kun muuttuu postiksi sen oikealla nimellä, nyt takasin entiseen postitaloon. Siellä on luultavasti kaikki asiaan kuuluvat paikat. En ole koskaan tykännyt sokosksen kopperosta, hahhaa s-market. Mutta, mutta ainut plussa on kummiskin, myöhänen aukiolo aika.
En tilaile kuin harvoin, käyn Oulussa, Rovaniemellä, ja Kuusamossa jos on tärkeämpää ostettavaa.
Oe voe ^^^ jos asiakas ei ole kärppänä, seuraa netistä paketin kulkua, saa paketin viikkoa myöhemmin!!!
Totta sulla ainakin on aikaa olla kärppänä kun on täälläkin aikaa kirjoitella.
Sehän taas ei sulle kuulu!
Ei kuullutkaan eikä paljon kiinnostakkaan äläkkö tyhjän valittajat.
Itse odottelin jokin aika sitten lähetystä tulevaksi, vaan ei kuulunut. Soitin lähettäjälle, missä selvis, että kyseinen läh. on palautunut takaisin heille. SYY; kun en ollut noutanut lähetystä S-marketin postista. En tiennyt hakea, kun ei mitään ilmoitusta ollut tullut. Ei postin mukana, eikä tekstarilla. ET tälleen siellä taas.