Jääkö Suomen joukkue siis alkulohkoon, kun tuli toinen tappio? Toisaalta, ei kai moni ole edes odottanut jatkopelejä. Ukraina-voitto sai vain nälän kasvamaan syödessä.
Sus siunatkoon
Niinpä niin
3
274
Vastaukset
- badbasket
Tottakai jää. Esitetyllä pelillä ei voi muuta odottaa. Ihme sohlaamista, kotiin vaan ja hätäseen.
Kyllä vielä pitää luottaa ja uskoa että joukkue unohtaa eilisen DOM-pelin nopeasti ja on tänään hyvin latautunut Turkkia vastaan! Tulee kiireinen ilta, kun pitää vaihdella tiuhaan YleFem koripallon ja Yle2 lentopallon välillä. Hyvä Suomi!
- jepjepa
Taisi taas käydä kuten ennenkin, että kunto loppui reppanoilla jo kahteen peliin, kun katsoi eilistä jalannousua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1766488Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6933943SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1413243Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3753019Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti242454"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1602067Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a7091939SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?681580Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re331550Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4961526